Lamtumirë gazeta “Shqip”!

July 15, 2016 00:18

Lamtumirë gazeta “Shqip”!

Gazeta “Shqip” ditën e sotme do të nxjerrë në treg numrin e fundit për lexuesit, duke mbyllur kështu përfundimisht aktivitetin e saj.

Drejtuesit kanë vendosur disa muaj më parë për mbylljen e gazetës, por ky vendim u shty edhe për pak kohë gjatë sezonit të verës.

Ky vendim është marrë për shkak të uljes së shitjeve dhe kostos së lartë të shpenzimeve.

Gazeta do të funksionojë vetëm përmes faqes së saj online. Gazeta “Shqip” është pjesë e grupit mediatik ‘Top Media’.

Kjo është kopertina e fundit e SHQIP që falënderon lexuesit e saj në 10 vite që ishte në treg.

shqip

 

July 15, 2016 00:18
Komento

2 Komente

  1. Djal Tirone Re July 15, 08:45

    ehhh mi vjollca i bere leket rrush e kumblla

    Reply to this comment
  2. Esmeralda July 15, 16:59

    PO SMUND TE NDODHTE NDRYSHE KUR ATE GAZETE E NISEN GAZETARET DHE E VAZHDUAN SPIUNET QE VETE GAZETARE NUK ISHIN. SHIFE NGA LLAGAPI KETE TIPIN QE SHKRUAN NEKROLOGJINE VETEM SI GAZETAR NUK NJIHET. PO ASHTU DHE TE TJERET QE I QENDROJNE NGA PAS… JUA SOLLI ZOTI RISKUN POR NUK DITET TA MBANI E TE BEHESHIT SHKOLLE GAZETARIE. PER LESH DO SHKOJ DHE MEMA JUAJ TOPI PER SA KOHE TE ZGJEDH QORRA SI PUNA E SOKOL BALLES DHE JO GAZETARE TE MERITUSHEM.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?