Landfill i ri për kryeqytetin

June 15, 2016 16:31

Landfill i ri për kryeqytetin

Sharra nuk do të jetë landfilli i vetëm për kryeqytetin. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në analizën e punës 1 vjeçare sa i takon pastrim-gjelbërimit, njoftoi se është marrë vendimi për ndërtimin e një landfilli tjetër.

Bashkia ka prishur kontratat me dy kompani pastrimi, pasi sipas Veliajt, janë vlerësuar negativisht nga qytetarët. Nga Shtatori pastrimi i qendrës së Tiranës do t’i besohet ndërmarrjes së krijuar me Bashkinë e Veronës, e cila do të sjellë flote dhe kontenier të ri.

Bashkia do të ofrojë vende pune në Sharrë, për të gjithë ata që merren me mbledhjen e materialeve të riciklueshme nga koshët në kryeqytet.

June 15, 2016 16:31
Komento

1 Koment

  1. Muzhaka June 15, 17:05

    Bravo. Fat per Tiranen qe ka nje djale energjik dhe te zgjuare.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*