Lanë qytetin pa ujë, në gjyq 2 zyrtarë

June 10, 2014 08:15

Lanë qytetin pa ujë, në gjyq 2 zyrtarë

Prokuroria e Matit çon në gjyq 2 zyrtarë vendorë për skandalin e Ujësjellësit të qytetit, pasi shpërdorimi i fondeve nuk ka sjellë vetëm dëmin financiar, por edhe social e shëndetësor tek qytetarët, duke u rrezikuar jetën. Burime zyrtare konfirmuan lajmin dhe bënë me dije se bëhet fjalë për shpërdorimin e 18 milionë lekëve nga fondi i përgjithshëm i dhuruar nga qeveria norvegjeze për ndërtimin e ujësjellësit, projekt që ka dështuar…

 

Shkrimin e plotë mund ta lexoni në verisonin print të gazetës DITA. 

June 10, 2014 08:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim