Largimi i këshilltarëve të LSI, Kryemadhi: Janë të lirë të jenë kudo

March 22, 2018 13:57

Largimi i këshilltarëve të LSI, Kryemadhi: Janë të lirë të jenë kudo

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka komentuar sot largimet e këshilltarëve të saj bashkiakë në disa bashki të vendit.

Kryemadhi  thotë se çdo anëtar i LSI është i lirë për të qenë kudo.

“Sot është ditë paqeje, nuk është ditë as për të cilësuar apo për t’u marrë me lajme të vjetra.

Dua t’u them dhe diçka tjetër, anëtarët e LSI janë të lirë për të qenë kudo që janë po di të them që realitetin ku ne jetojmë nuk e ndryshojnë as këshilltarët dhe as deputetët.

E rëndësishme është që të ndryshojmë e t’u japim shqiptarëve më shumë punë, më shumë mirëqenie dhe më shumë begati”, tha znj. Kryemadhi.

Ajo ka uruar besimtarët bektashianë dhe shqiptarët për ditën e Sulltan Novruzit.

“Drita e Zotit u ndriçoftë rrugën të gjithë shqiptarëve, dhe të reflektojë klasën politike për t’i dhënë dritë, begati, paqe dhe më shumë forcë shqiptarëve”, tha ajo.

a.s/dita

March 22, 2018 13:57
Komento

22 Komente

 1. Zgalem March 22, 14:29

  Do , qe te lexosh nje dekllarate dhe te mos kuptosh asgje , lexo ato , qe bluan Monika dhe politikan e te tjere te ngjashem . C’ka dashur te thote : “ Jane te lire te jen e kudo … dhe me tej realitetin nuk e ndryshojne as keshilltaret as deputetet “. As nje bosht llogjik , as nje konstrukt gjuhesor , por mbi te gjithe mungese pergjegjesie dhe kurajoje , per te ndryshuar gjerat . Simbas kesaj shprehje , njerzit kuptojne se tyj si kryetare nuk te intereson mjedisi politik , mjafton qe te ndihesh vete mire . Duhet te jeshe ndryshe , ne komunikimin me publikun , sepse nuk ta kane borxh njerzit te zbethejne robeset e tua . Zgalem

  Reply to this comment
  • Birbili March 22, 19:22

   Mos ja vur re se e ka nga ilacet dhe nga halli e ka me vetingun per floririn dhe pasurit e vjedhura. ASAJ nuk i duhen,as keshilltaret,as kryetaret e bashkive qe ka dhe as deputetet hamullor qe i perdor si kllocka zogjt duke i paguar. TANI KA HALL SE DO MBETET DHE PA BREK.

   Reply to this comment
  • Floriri i Krrabes March 22, 19:35

   Javen tjeter fillon doreheqia e kryetareve te bashkise te Monikes.Do mbetet vetem Titi oborrtari si shoqerus i Nene mretneshes ne ekzil.

   Reply to this comment
  • Birbili March 22, 19:45

   Mos ja vur re se e ka nga ilacet dhe nga halli e ka me vetingun per floririn dhe pasurit e vjedhura. ASAJ nuk i duhen,as keshilltaret,as kryetaret e bashkive qe ka dhe as deputetet hamullor qe I perdor si kllocka zogjte.

   Reply to this comment
 2. Gezimi March 22, 14:42

  Nuk jane largime “Falas me parametra ZERO” si ne futboll. Jane blerje keshilltaresh si blerjet e futbollisteve, bile pa pritur tu mbaroje kontrata. Ato tonelatat e droges se eksportuar nen mbikqyrjen direkte te atij “Ministrit me te suksesshem” e me pas “Dru i shtrembner’ Tahiraqit kane dhene aq pare sa per te blere zgjedhje e jo me te zgjedhur.

  Reply to this comment
  • nje banor i Tiranes ish PD-ist March 22, 15:17

   Ty te ka fryre koken Berishoviçi e Bashiçi dhe shikon endra me sy hapur .Po perse i duhen socialisteve keshilltare ne Vlore , ku kane nje maxhiorance absolute , ku 3 me shume e 3 me pak nuk ndryshojne asgje ? Pse i nevojiten te tjere per t’i blere ? Pirdh , pirdh te shfryesh o Gezim leshi .

   Reply to this comment
   • Birbili March 22, 19:23

    Mos ja vur re se e ka nga ilacet dhe nga halli e ka me vetingun per floririn dhe pasurit e vjedhura. ASAJ nuk i duhen,as keshilltaret,as kryetaret e bashkive qe ka dhe as deputetet hamullor qe i perdor si kllocka zogjt duke i paguar. TANI KA HALL SE DO MBETET DHE PA BREK.

    Reply to this comment
 3. Baftiari nga Gjiri i Lalezit March 22, 14:43


  Mo u merzit Monikla me Cizme!
  Petriti nuk te ndahet kurre….

  Reply to this comment
 4. KOZi March 22, 15:03

  Po lexoj emrat e keshilltareve shkodrane !? Pastaj ju comentuesit reagoni keq perse u kthyen nga katolike ( ose te krishtere sic ju pelqen disave) ne muslimane shqiptaret.Si mendoni gjithe keto keshilltare nga sa Bashki vertete kishin ato aresye qe japin ( sec eshte nje ceshtje ruse)perse nuk japin asnje doreheqje bie fjala per varrezat greke ???
  Ose nese vertete jane kaq idealiste perse kalojne tek nje subjekt tjeter ,duhet te japin doreheqje ne shenje revolte dhe te largohen krejtesisht,ndryshe kjo pune ka nje emer tjeter…..(nuk jua tregoj cfare emri ka)….gallate…tung

  Reply to this comment
 5. sopiqoti March 22, 15:05

  Zonja e pare Kokemadhi cdo gje mund te jete POR politikane e aq me teper kryetare e nje partie NUK MUND TE JETE.Nuk ka lindur per t’u bere nje e tille.Peshoeni dhe vleresoeni nga ato qe thote e qe shpreh nga foltoria e kuvendit apo e partise si dhe nga sjellja ndaj kundershtareve e simpatizanteve dhe do te bindeni qe LSI-ja nuk ka bere zgjedhjen e duhur per drejtuesin e saj.Nje hap prapa Kryemadhit vjen Petrit Vasili,njesoj ,ne mos edhe me keq e manifeston veten si drejtues partie e politikan.

  Reply to this comment
 6. salem March 22, 15:06

  Po kush e beka ndryshimin zonja Kryemadhja qe a’e bekan deputetet ;Baba Aiu?

  Reply to this comment
 7. xxx March 22, 15:38

  LSI po provon per te saten here radhazi qe eshte parti biznes, nje grupim oportunistesh qe kthejne krahet nga fryn era e momentit.

  Nuk eshte e qarte si “konvertohen” ne socialiste keta derbedene keshilltaresh: thjesht nderrojne voten, apo zyrtarizojne organizaten duke paguar dhe kontributet e antaresise. Qe sjell pyetjen, cfare qendrimi mban PS ndaj kerkesave te tilla per antaresi.

  Reply to this comment
 8. rudi March 22, 16:17

  ME THEN TE DREJTEN KJO PARTI U KRIJUA KOMPLET MBI BAZA INTERESASH GJE QE DIHET NGA TE GJITH TANI INTERESI SHKOJ NE JALE NE ANGLI NE TIRANE NE CIZME 1000 DOLLARSHE THEMELUESIT PO I DRIDHET TOKA NEN KEMBE I BEJ THIRJE PETRO VASILIT E KO.TE NDJEKIN SHEMBULLIN E KESHILLTARVE PA U SHPALLUR KOMANDANTI NON GRATA NE SH.B.A MOS JU VIJE ZOR SE MORALIN E KENI NGRENE ME DJATHE KA VITE DRIDHE LIKE SA SESHT VON QOFTET KE DAJA MBARUAN NJE ORTEK DEBORE ISHIT MONE TANI PO VJEN PRANVERA DHE DEBOREN E DHJESIN QENTE

  Reply to this comment
 9. Liza Qymyrit deputete politikane March 22, 16:48

  Po kjo kujt ja ben para-pajmerimin kur permend “politikanet te reflektojne “?!! Vetes ?!! Kush duhet “reflektoje ” ?!! Po ku jane politicanet ,”te reflektojne ” ne Hene ?!!Ata te henes duhet te reflektojne ?Monika nuk ka nevoj per reflektim !!! Eshte e palluar me pare dhe prona fal Like Floririt !

  Reply to this comment
 10. spata March 22, 16:57

  me keto ikje ,qe ske si ta kuptosh ,je bere si pul e zgjebosur .Po jan te lire te perqafojne ato alteranativa pro popullit e jo per te qene mbrojtes te pasurise familjare.
  Ne prag te zgjedhjeve vendor i vetmi debil qe do kesh ne krah e kryesi do te jet P.Vasili. Leone Rama po ben gati valixhen me shku tek tavarish Putini .Profesor Rroka e ka gjetur vendin dhe shum shpejt do ta kuptosh se do te mbetesh kukuvajk .

  Reply to this comment
 11. MH March 22, 17:00

  Keto ikje,dhenesh nga vatha e unitetit LSI & PD qe jane njeshke bashke,bahet se vathi i SHQUP-isave jo kane qelbur vathen qenderore po ne te gjithe pikat ne terren te dhenve te vendosur ne bashkite e rretheve.Ikun se duan parti pe verteti dhe jo parti familjare.Ku sa e leshon njeri kryesin e merr tjetri.Ne presim te integrojme vendin.Keto integrojne veten ku ti deshiroj syni tue rremby llokmat ma te mrekullushme te teritorit.Buze detit apo zonat malore ekselence per turizem.Dhe ma kryesorja qe parashifet.Udheheqesit e partise,sot ne kryesi dhe presidence,neser ne Rec te Shkodres,nuk ia vlen ti sherbejme kesaj kaste pa pike karateri e moralit.Nga qe ne ne rrethe e ndijme veten ma me karater e moral te shendoshet atdhetar.

  Reply to this comment
 12. Cuku March 22, 17:25

  Kur ka ngel politika ne.dore te Munaqes
  Skandal,,
  Nivel medioker

  Reply to this comment
 13. rudi March 22, 18:44

  OR TEJ “CUKU” A e din ti mor djale cdo te thote “Munaqe”a po ja fute ashtu kot po e di repliko dhe veri emer shqip por te moderuar si p.sh pjeshke a organ trupor nje gje te tille se greqisht nuk di ajo (me bere te qesh me lot)

  Reply to this comment
 14. Birbili March 22, 19:44

  Mos ja vur re se e ka nga ilacet dhe nga halli e ka me vetingun per floririn dhe pasurit e vjedhura. ASAJ nuk i duhen,as keshilltaret,as kryetaret e bashkive qe ka dhe as deputetet hamullor qe I perdor si kllocka zogjte.

  Reply to this comment
 15. Cuku March 22, 20:36

  « RUDI»
  Kerkoj ndjese ,se nuk.e di c.d.m th.
  E perdora ate fjale pa te keq
  Po I them Muniki atehere,,
  Ndjese,,

  Reply to this comment
 16. Adih March 23, 02:08

  Ah moj Monike ,te thashe atehere fill mbasi fitoi Meta gjygjin 5 me 0.Ta lere politiken , se nuk i duhet as dreqit e shejtanit ,,para kishit ,ja tani tahfmaja e madhe ,jane kopsitur dosjet nga FBI dhe BE .Tani nuk te ndihmon Berisha si atehere ,ai sdi ku e ka koken e vet ,e jo te mendoje per Metat .Tani je e vonuar per keshillat e mija ,eshte teper vone .Bastuni i ka rene plakut te gjore komplet ne mut ,nuk di nga ta kapi plaku gjore .

  Reply to this comment
 17. perkthyesi March 23, 10:18

  Adih, i duhej politika te shkretes, se pa te, familja e saj nuk do te behej kryehajdutja e pasurise se shqiptareve! Qofte e afert dita e venies se byzylykeve ne duart e saj, te te shoqit, Berishes dhe Berishisteve te tjere te pafund…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*