“Largimi i Ramës nuk negociohet”, sot në 19:00 opozita proteston sërish

May 25, 2019 09:34

“Largimi i Ramës nuk negociohet”, sot në 19:00 opozita proteston sërish

Lulzim Basha pranoi nga Burreli se ndihma dhe kontributi i Gjermanisë dhe SHBA-së për të zgjidhur krizën në vend është e domosdoshme, por kushti për largimin e Edi Ramës është i panegociueshëm.

Mirënjohje Gjermanisë aleate dhe mike, mirënjohje vendeve të tjera të BE-së dhe mirënjohje SHBA-së që nuk e lini vetëm popullin shqiptar në këtë betejë për jetë a vdekje. Një gjë është e sigurtë: ka vetëm një rrugë, ajo e standardeve evropiane. Kjo nuk negociohet, largimi i Edi Ramës nuk negociohet”, tha kreu i PD-së.

Basha tha se opozita nuk do të bëjë asnjë hap pas në betejën e saj për jetë a vdekje, ndërsa u bëri thirrje dje qytetarëve që t’i bashkohen protestës së sotme.

l.h/ dita

May 25, 2019 09:34
Komento

7 Komente

 1. Mala May 25, 09:59

  Largimi I Rames,promotorrit te PS dhe mazhurances aktuale, nuk diskutohet. Kerkesa e opozites destructive eshte nje anormalitet banal ne demokraci.Nuk ka askund ne prekt iken deomkratike qe t’i thuhet kundershtarit politik,largohu ti,se po me pengon te ije une ne qeverisje.Kjo vertet kalon cdo natyrshmeri normale demoratike

  Reply to this comment
 2. Selaudini May 25, 12:04

  Sot ne darke Luli ne vend te iftarit te qete i propozon

  shqiptarëve nje lloj tjeter iftari, atë me bomba e flakë,.

  Tamam i dalë nga udha e zotit. Vetëm po të kishte menduar se ky muaj eshte i shenje për myslymanët nuk duhej te bënte thirrje ne oren e iftarir per shkaterrime.

  Ky lloj myslymani nuk.ka as fe e as atdhe.

  Reply to this comment
 3. Adih May 25, 14:26

  O Bashe ,te largoi popullli me vote ,megjithe se ky Rama ka zhytur e vjedhur me PPPme shume se ju . Pse volejboll do luajme ne kokpalaret .Ma hidh ,ta hedh dhe hidhe topin nga fusha tjeter .Nuk e hane me shqiptaret lojen katovicare tuajen te shkojne nga shurra ne mut ,o i zgjuari shejtan budallai o Bashe .Ju te gjithe eshte per tju hedhur jo ne det ,por ne oqean, e tju hane peshkaqenet .

  Reply to this comment
 4. Mendimi jo profesionist May 25, 17:57

  Cdo zgjidhje vjen pas negociatave.Ultimatumet jane shprehje e uzurpimit me dhune,eshte diktature.Me kete forme ,Basha ,po tregon pa pjekuri politike,qe eshte nje dhunues i cdo te drejte njerezore.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim