Largimi i Xhafajt, Basha e përkthen si fitore: Fillimi i shkërmoqjes

October 27, 2018 09:43

Largimi i Xhafajt, Basha e përkthen si fitore: Fillimi i shkërmoqjes

Lulzim Basha ka reaguar pas largimit të Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm.

Përmes një postimi në facebook ai e konsideron këtë një fitore të opozitës.

Beteja për çlirimin e politikës, ekonomisë dhe shoqërisë nga krimi do të vazhdojë deri në fitore“, shkruan Basha mes të tjerash.

“Largimi i Fatmir Xhafës, të vetmit ministër të brendshëm në Europë me vëllain trafikant droge, është një hap i rëndësishëm në betejën tonë për të pastruar politikën nga krimi. Me Fatmir Xhafën krimi vuri nën kontroll të plotë policinë dhe prokurorinë. Por largimi i tij është vetëm fillimi i shkërmoqjes së bashkëqeverisjes së Edi Ramës me krimin. Beteja për çlirimin e politikës, ekonomisë dhe shoqërisë nga krimi do të vazhdojë deri në fitore. Shqiptarët meritojnë një qeveri që punon për njerëzit”, shprehet Basha.

o.j/dita

October 27, 2018 09:43
Komento

18 Komente

 1. leci October 27, 10:13

  Vazhdon lufta Veri-Jug!Eshte afer mendsh shikoni kush shitet e blehet me kollaj e perse drejtesia eshte lene ne dore te veriut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Qyqari digjital hedh valle!

  Reply to this comment
  • Serjani October 27, 16:59

   Hajgare e madhe kur del ky i pabesueshmi i politikes shqiptare per te folur ne publik. Ben statuse se i cjerret zeri ne deklarata per mediat

   Reply to this comment
 2. N.V. October 27, 10:32

  Shqiptaret meritojne
  nje si ty Karabush,
  Qe shpif e shpif
  e kurrë s’ mbush…

  Qe vodhe miliona
  Ja hodhe pa gjyq
  Spiunove dhe vrave
  Dhe pushtet do mor Qyq…

  Me shpifje trillime
  Kerkon qeveri
  O Zar i Monstres
  Që mbjell ligësi…

  Reply to this comment
  • Asap October 27, 11:18

   Ore ky jo vetem kaq, por ka qene shpifes per trafik organesh te uck. Ky esht kryespiun I udb, me keq se serb e greket bashk.

   Reply to this comment
   • Taku October 27, 12:47

    Ky bashke me kunatin u benin dosjet luftetareve te uçk per Beogradin. Ky loboi ne Amerike ne parate ruse per nje foto me Trump.
    Ky hajduti i 200 miljon eurove te rruges se kombit. Ky mashtrues ordinjer qe ja kane lene peshqesh pd dhe nuk di cte beje me te. Ky eshte deshtaku me i madh si administrator qe per 4 vjet ne bashkine e Tiranes nuk mbushi dot nje grope. Imagjinojeni kryeminister kete te paafte.

    Reply to this comment
 3. Amerikani October 27, 10:34

  “Suksesi nuk shkon te ai qe eshte me i zgjuari, as tek ai qe eshte me i forti, por tek ata qe dine te pershtaten!” Te reformohen…

  Çarls Darvin.

  Reply to this comment
 4. Kuq e zi October 27, 10:51

  Ka te drejte lulka ta paraqese si fitore
  Kur dy ministra te mbrenshem japin dorheqjen njeri pas tjetrit atehere faji ndodhe te ai qe i zgjedh pra kryeministri
  Rama nuk duhet te priste qe xhafaj te dorhiqej ppr duhej te jepte dorheqjen para tij meqe nuk dijti te zgjedhe ministrat kryesore

  Reply to this comment
 5. TNK October 27, 11:08

  Zoti Basha ke te “drejte” per shkermoqjen, por kjo shkermoqje mendoj se do te te dhuroje dy unaza prej celiku te shendriteshme per vrasjet dhe hajdutelleqet e tua ne kurriz te kombit shqipetar. Revolucionit hiqja mendjen ndersa per evolucion e kane ne dore te tjeret.

  Reply to this comment
 6. PERSERI ZBATONI KTU CENSURE JU KARKURVAT E MEDIES ! October 27, 11:47

  PERSE USHTRONI CENSURE
  O RROPSITE E DITES
  FUNDERINAT E NJEREZIMIT QE E KENI SHNDRUAR
  MEDIEN NE NJI TEQE BASTARDESH ANADOLLAKE

  Reply to this comment
 7. Ylber October 27, 16:41

  Po kush flet o zot sikur te kene cliruar vendin..normal ai qe i afrohet zbulumit te krimit tend do luftohet tani

  Reply to this comment
 8. Yllo October 27, 16:44

  Per ca thuaa tii oree sikur e hoqe ti atee.donte e iku vet

  Reply to this comment
 9. ballisti October 27, 16:48

  po u lumturat te gjithe si ka mundesi? mos vall ishte i vetmi qe po ju godiste si ju si Ps? se si ka mundesi qe vetem ate mbeshtesnin te huajt? sa shume pyetje he …. o basha fli o te keqen une ty se sje per kete pune ti, ti je per ndonje skandal, per vrasje ne mes te bulevardit, per ndonje vjedhje 1mld$ ose per ndonje shitje deti…

  Reply to this comment
 10. Bardhi October 27, 16:52

  Gezo luli, gezo! Normale iku xhafaj ska kush te tregoj deren e burgut tani.

  Reply to this comment
 11. Gledis October 27, 17:10

  Nrm qe do e perktheje si fitore se tani iku ai qe do ia nxirrte te palarat e ta fuste ne burg.

  Reply to this comment
 12. Ardit October 27, 17:40

  Ore pse e kthen si triumf personal ky. Dikush ti thot ketij bashes qe se pari ai iku vet me deshiren e tij dhe se dyti xhafa punoi per popullin dhe njerezit me shume se te gjithe kta qe kan vite qe vetem na vjedhin.

  Reply to this comment
 13. tana October 27, 21:43

  Fitore qe vrave ne Gerdec fitore qe vrave ne Bulevardin Deshmoret e kombit , fitore 97 viti i mbrapshte ku u armatos i madh dhe i vogel me hapjen e depove te armeve , fitore me djegje dhe plackitje nga veriu ne jug, fitore me hapjen e burgjeve te krimineleve, keto i quan ti fitore dhe nje fitore ke qe more ne tavoline postin e kryetarit te bashkise nga Sali krimineli , Keto jane fitoret e TUA O ZAGAR LULI , po perendoi ylli jot kur nuk do te vini ne pushtet , POPULLI nuk ju do.

  Reply to this comment
 14. Lili October 28, 10:12

  Tana,po fatqesisht se ju nuk’keni bythe me e futur ne burg.
  Atehere po derisa ju nuk keni vepruar,perkunder gjithe krimet qe ky ka ba, po ky eshte fitimtar mbi ju.
  E kjo eshte fatqesia e Shqiperise se nje horr si ky vjen nje here ne jave nga hollanda e tallet me ju..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim