Largohen nga qeveria dy drejtorë të rëndësishëm të LSI

September 18, 2017 14:35

Largohen nga qeveria dy drejtorë të rëndësishëm të LSI

 

Në qeverinë e re “Rama II” ka nisur largimi i drejtorëve që vijnë nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Kështu sot, dy drejtorë të LSI-së në varësi të ministrisë së Industrisë dhe Energjetikës nuk janë më.

Ministri Damian Gjiknuri ka liruar nga detyra Ylli Spahinë, i cili mbante postin e Drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor.

Ndërkohë Dashamir Xhika, i cili mbante postin  e drejtorit të Përgjithshëm i Autoritetit Rrugor Shqiptar ka paraqitur sot dorëheqjen tek ministri Gjiknuri.

Gjatë javës së kaluar dhanë dorëheqjen edhe dy drejtorë të tjerë të LSI-së.

Fillimisht u larguar Ergys Agasi, Kreu i Inspektoratit Shtetëror të Mjedisit.

Ndërsa pas tij u largua edhe Drejtori i Operatorit të Transmetimit të Energjisë, Engjell Zeqo.

September 18, 2017 14:35
Komento

5 Komente

 1. Sallomi Yzberisht September 18, 18:03

  Largohen dy HAJDUTA te Tepsise qi duhet te dergohen para drejtsis.sidomos Yllka nji i paaft dhe alkolik qi osht vllau i deputetit Pap Spahiut qi dhe vet ka vu nji pasuri marramendse kur isht drejtor Banke.
  Duhet ti kontrrolloni se kon ba kerdine e madhe dhe ti kthejn paret shtetit

  Reply to this comment
 2. Hajduti me bllok me ne dore. September 19, 00:59

  Largohen dy Hajdute te rendesishem pjese e bandes se LSI, vidh c’te shikoj syri dhe merr c’te kap dora.
  Ketyre kopukeve te Like Florrit tu behet bilanci i puneve qe kane bere ne keto Drejtori super fitm prurese dhe te kthejne gjene e vjedhur.
  N.q.s. kane shkelur ligjet te plasen edhe ne burg, te tregojne bashkepunetoret e tjere pervec Likes dhe Monikes te cilet dihen boterisht me ze me figure.

  Reply to this comment
 3. alphade September 19, 02:44

  Deri tani administraten ,me shume se 70 perqind e kushin demokratet dhe leseistet . Kjo ishte aredyeja
  themelore qe banda e Saliut dhe Ilirit shpejtuar qe ne
  ditet e para te ardhjes ne pushtet te socialisteve te
  hedhin ne ” tregun” e parlamentit ” statusin” e nepu-
  nesit qe t’i mbrojne militantet e tyre nga reforma qe
  mund te ndermerrte PS. dhe e verteta eshte se ia
  arriten qellimit : administrata mbeti e paprekur gjate
  gjithe ketyre 4 vjeteve te socialisteve ne “pushtet” !
  Praktikisht te gjithe leseistet zune qoshet e “ngrohta”
  te administrates sa qe qarkullonte ne popull sllogani ,
  qe nese do me zene pune te rehateshme dhe te sigur-
  te behu anetar i LSI -s . Realisht keto 4 vjet te kaluara,
  socialistet mbeten me gisht ne goje.Vendet e adminis-
  trates i kishin banda Vicidolit dhe kokelopa i Skraparit
  dhe pergjate kesaj periudhe keto dy banda nuk vinin
  shkopinj nen rrota sic thuhet zakonisht por KERCUNJ
  nen rrotat e “qerres” socialiste . Tash kryeministri po
  shkarkon cdo dite 2-3 funksionare me prejardhje leseis-
  ste dhe propaganda po cirret sikur po behet nami ! Deri
  tani,zoterinj ,asgje nuk ndodh ne frontin socialist. Te gji-
  the, absolutisht te gjithe ” myshqet” lesiste dhe “leshtei-
  get” e bandes se monstres se Vicidolit duhen fshire nga
  faqja e dheut. Asgje e hajrit nuk vjen nga ata vec te ke-
  qijave, shkaterrimit te cdo gjeje progresive dhe ne dobi
  te shqiptareve. Kjo duhet te jete e qarte per te gjithe so-
  cialistet por ne menyre te vecante per udheheqjen e PS.
  Mire thoshte nje komentator para 3-4 ditesh kur mori vesht se K/ministri i kishte dhene nje zyre sakatit ish-pre-
  sident,emrin e te cilit nuk dua ta permend nga neveria,qy-
  tetari i thoshte kryeministrit se po te kushte qene ish-pre-
  sidenti ne vendin e tij nuk do t’i kishte dhene Edit as” Nje
  kolibe qeni” ! Me vemje te tilla ,zoti kryeminister nuk vlen
  kurresesi ” meshira kristiane” ,keta tipa duhen zhdukur e
  injoruar totalisht nga skena politike sepse keta urrehen
  nga populli dhe ju nuk duhet te vegjetoni si udheheqes ne
  “Kullen e Fildishte” ,por te ndiqni ” filing-un” e shqiotareve .Asesi nuk duhet te shkoni kunder vullnetit te popullit shqiptare dhe kur i urren populli ,urrejeni edhe ju !
  Fsheha, zoti K/minister fshesa ….!

  Reply to this comment
 4. navy September 19, 06:44

  Kriminelët e paaftë të gangsterëve të LSI-së: Dashamir Xhika, Edmond Haxhinasto, Sokol Dervishi, kanë vjedhur miliona të lartë me BE-në e korruptuar, Bankën Botërore, njerëzit e Berlinit, me kompani fantazmë, zero tenderë dhe ndërtimin e plehrave në rrugë në gypat e ujit. Lefter Koka, Trashaj dhe projekti i mashtrimit në Currilla. Një Deaster i paaftë kudo, nga bandat pa kuptim. Edmond Panariti, skandal mafioz pa fund. këshilltarët e Edi Rama, si Endri Fuga, të njëjtët idiotë të Georg Soros, jashtëzakonisht stupid

  Reply to this comment
 5. perkthyesi September 19, 11:38

  Keta, dhe shume te tjere te LSI, duhet deomos te shkojne ne burg, pasi nuk kane lene dy gure bashke, me bekimin e Likes dhe Mones! Njerez krejtesisht te paafte, por delenxhinj dhe kriminele me damke! Ndoshta, tashme shpetuam nga keta stalliere te ndyre!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*