Largohen nga qeveria dy drejtorë të rëndësishëm të LSI

September 18, 2017 14:35

Largohen nga qeveria dy drejtorë të rëndësishëm të LSI

 

Në qeverinë e re “Rama II” ka nisur largimi i drejtorëve që vijnë nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Kështu sot, dy drejtorë të LSI-së në varësi të ministrisë së Industrisë dhe Energjetikës nuk janë më.

Ministri Damian Gjiknuri ka liruar nga detyra Ylli Spahinë, i cili mbante postin e Drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor.

Ndërkohë Dashamir Xhika, i cili mbante postin  e drejtorit të Përgjithshëm i Autoritetit Rrugor Shqiptar ka paraqitur sot dorëheqjen tek ministri Gjiknuri.

Gjatë javës së kaluar dhanë dorëheqjen edhe dy drejtorë të tjerë të LSI-së.

Fillimisht u larguar Ergys Agasi, Kreu i Inspektoratit Shtetëror të Mjedisit.

Ndërsa pas tij u largua edhe Drejtori i Operatorit të Transmetimit të Energjisë, Engjell Zeqo.

September 18, 2017 14:35
Komento

5 Komente

 1. Sallomi Yzberisht September 18, 18:03

  Largohen dy HAJDUTA te Tepsise qi duhet te dergohen para drejtsis.sidomos Yllka nji i paaft dhe alkolik qi osht vllau i deputetit Pap Spahiut qi dhe vet ka vu nji pasuri marramendse kur isht drejtor Banke.
  Duhet ti kontrrolloni se kon ba kerdine e madhe dhe ti kthejn paret shtetit

  Reply to this comment
 2. Hajduti me bllok me ne dore. September 19, 00:59

  Largohen dy Hajdute te rendesishem pjese e bandes se LSI, vidh c’te shikoj syri dhe merr c’te kap dora.
  Ketyre kopukeve te Like Florrit tu behet bilanci i puneve qe kane bere ne keto Drejtori super fitm prurese dhe te kthejne gjene e vjedhur.
  N.q.s. kane shkelur ligjet te plasen edhe ne burg, te tregojne bashkepunetoret e tjere pervec Likes dhe Monikes te cilet dihen boterisht me ze me figure.

  Reply to this comment
 3. alphade September 19, 02:44

  Deri tani administraten ,me shume se 70 perqind e kushin demokratet dhe leseistet . Kjo ishte aredyeja
  themelore qe banda e Saliut dhe Ilirit shpejtuar qe ne
  ditet e para te ardhjes ne pushtet te socialisteve te
  hedhin ne ” tregun” e parlamentit ” statusin” e nepu-
  nesit qe t’i mbrojne militantet e tyre nga reforma qe
  mund te ndermerrte PS. dhe e verteta eshte se ia
  arriten qellimit : administrata mbeti e paprekur gjate
  gjithe ketyre 4 vjeteve te socialisteve ne “pushtet” !
  Praktikisht te gjithe leseistet zune qoshet e “ngrohta”
  te administrates sa qe qarkullonte ne popull sllogani ,
  qe nese do me zene pune te rehateshme dhe te sigur-
  te behu anetar i LSI -s . Realisht keto 4 vjet te kaluara,
  socialistet mbeten me gisht ne goje.Vendet e adminis-
  trates i kishin banda Vicidolit dhe kokelopa i Skraparit
  dhe pergjate kesaj periudhe keto dy banda nuk vinin
  shkopinj nen rrota sic thuhet zakonisht por KERCUNJ
  nen rrotat e “qerres” socialiste . Tash kryeministri po
  shkarkon cdo dite 2-3 funksionare me prejardhje leseis-
  ste dhe propaganda po cirret sikur po behet nami ! Deri
  tani,zoterinj ,asgje nuk ndodh ne frontin socialist. Te gji-
  the, absolutisht te gjithe ” myshqet” lesiste dhe “leshtei-
  get” e bandes se monstres se Vicidolit duhen fshire nga
  faqja e dheut. Asgje e hajrit nuk vjen nga ata vec te ke-
  qijave, shkaterrimit te cdo gjeje progresive dhe ne dobi
  te shqiptareve. Kjo duhet te jete e qarte per te gjithe so-
  cialistet por ne menyre te vecante per udheheqjen e PS.
  Mire thoshte nje komentator para 3-4 ditesh kur mori vesht se K/ministri i kishte dhene nje zyre sakatit ish-pre-
  sident,emrin e te cilit nuk dua ta permend nga neveria,qy-
  tetari i thoshte kryeministrit se po te kushte qene ish-pre-
  sidenti ne vendin e tij nuk do t’i kishte dhene Edit as” Nje
  kolibe qeni” ! Me vemje te tilla ,zoti kryeminister nuk vlen
  kurresesi ” meshira kristiane” ,keta tipa duhen zhdukur e
  injoruar totalisht nga skena politike sepse keta urrehen
  nga populli dhe ju nuk duhet te vegjetoni si udheheqes ne
  “Kullen e Fildishte” ,por te ndiqni ” filing-un” e shqiotareve .Asesi nuk duhet te shkoni kunder vullnetit te popullit shqiptare dhe kur i urren populli ,urrejeni edhe ju !
  Fsheha, zoti K/minister fshesa ….!

  Reply to this comment
 4. navy September 19, 06:44

  Kriminelët e paaftë të gangsterëve të LSI-së: Dashamir Xhika, Edmond Haxhinasto, Sokol Dervishi, kanë vjedhur miliona të lartë me BE-në e korruptuar, Bankën Botërore, njerëzit e Berlinit, me kompani fantazmë, zero tenderë dhe ndërtimin e plehrave në rrugë në gypat e ujit. Lefter Koka, Trashaj dhe projekti i mashtrimit në Currilla. Një Deaster i paaftë kudo, nga bandat pa kuptim. Edmond Panariti, skandal mafioz pa fund. këshilltarët e Edi Rama, si Endri Fuga, të njëjtët idiotë të Georg Soros, jashtëzakonisht stupid

  Reply to this comment
 5. perkthyesi September 19, 11:38

  Keta, dhe shume te tjere te LSI, duhet deomos te shkojne ne burg, pasi nuk kane lene dy gure bashke, me bekimin e Likes dhe Mones! Njerez krejtesisht te paafte, por delenxhinj dhe kriminele me damke! Ndoshta, tashme shpetuam nga keta stalliere te ndyre!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*