Largohet gazetarja ikonë e “Zërit të Amerikës”

July 23, 2019 00:05

Largohet gazetarja ikonë e “Zërit të Amerikës”

Këtë të hënë, në edicionin informativ në gjuhën shqipe, gazetarja Laura Konda ka njoftuar largimin nga VOA, Zëri i Amerikës.

Sikurse shihet edhe nga video, Konda nuk e ka pasur të lehtë largimin.

Me zë të dridhur ajo ka kujtur punën 20 vjeçare me kolegët e Zërit të Amerikës, intervistat, edicionet informative, lidhjet live e kështu me rradhë.

Në 20 vite gazetari të mirëfilltë për organin mediatik ndërkombëtar, Konda largohet me të njëjtën fisnikëri që plotësoi detyrën e saj profesionale të panjollë.

https://www.facebook.com/zeriamerikes/videos/330847741155039/

e.ll./dita

July 23, 2019 00:05
Komento

7 Komente

 1. demo July 23, 01:27

  Po te pakten 30 vjet i ka kjo tek Zeri Amerikes.
  E thjeshte,e pervuajtur,.Folese e qarte.
  Keto shurrat e televizioneve tona,nuk i mbajne 40 gomare.
  Sikur Sonila te fliste nga VOA?

  Reply to this comment
 2. intelektuali July 23, 06:56

  E ka detyruar Edvin Droga me tentakulat e Sorres se tij mafioze ne Washington, i pakenaqur qe i beri publike pergjimet e Prokurorise per vjedhjet makaber te votave ne Durres dhe Diber,

  njashtu:

  SIC PO MASAKRON MEDIAN TONE KOMBETARE ME OLIGARKET E TIJ

  Mire e ka thne Churchilli: “Ky popull budalla, kokpalare, pabuks dhe fanatik nuk meriton gje tjeter, vecse Edvin Drogen dhe vemjet enveriste qe i zgjedh vete me nje meleon vota!”

  Reply to this comment
 3. Partia ta heq njollen Burbuqe... July 23, 07:10

  A nuk gjetet dot fjalor pak me modest per te shprehur “keqardhjen” tuaj nje-minuteshe per “papagallen elezbiberjane”, por duhej perdorur patjeter “metodika gjuhesore” e tipit BL?

  – Gazetari e “mirefillte” (wow?)
  – Largohet me te njejten “fisnikeri” (bravo!)
  – Detyre profesionale “pa njollla”…(yeah!)

  Reply to this comment
 4. Genti July 23, 07:51

  E kane pushuar se nuk e ka bere si duhet propaganden!!

  Me sa duket ju vjen inat qe Shqiptaret ju a kane kuptuar lojen e i shohin lakuriq, ashtu si jane mashtruesa bashke me llumin e Tiranes e ata qe i financojne e tolerojne ne krimet 30 vjecare kunder ketij vendi!

  Rrofte Vetingu, ju qifsha vetingun o byth…qira. Kur te futen ne Burg perjete e tu konfiskohen pasurite ku i kane e ku si kane Sali Berishes, Edi Rames, Fatos Nanos, Ilir Metes, Lulzim Bashes, Erion Veliajt e gjithe shpurres se shurres, atehere hajde flasim per veting e institucione te pavarura ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 5. mbeshtetja July 23, 20:55

  Nuk e di çfare i ka dhuruar Elezi Saliut!

  Reply to this comment
 6. Vasili July 23, 21:44

  Ishte nje grua,qe me zerin dhe pamjen e saj,percillte ne menyren,me te ndjere dhe me gjithe dimensionin e saj ngjarjen.
  Dhe lajmin dhe njeriun e keq,me intonacionet e zerit te saj dhe fytyren dhemshurore,arrinte ta percillte tek shikuesit,ne menyren qe te perjetonte nje revolte te qete.
  Prandaj nuk arrij te kuptoj,apo me mire arrij te kuptoj se si kjo grua subtile dhe e kulturuar arrin te bashkejetoj per tre dekada, me nje pune ku bosi i saj,ne kete institucion qe duhet te ish zeri i respektuar i demokracise amerikane,shpesh hapur apo te rafinuar shndrrohet ne zerin e kulles se erret,vendosur thelle ne male.
  Nga zemra urimet me te mira zonjes se mire Laura dhe familjes se saj,ne vazhdim.

  Reply to this comment
 7. Lili July 24, 04:33

  Nuk u kuptuar a dha doreheqjen apo e doreheqen e pse?
  Zeri
  I amerikes nuk eshte me per ne…interesant!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim