Largohet Visho Ajazi. Emrat e 9 drejtuesve të SHISH ndër vite

October 30, 2017 12:13

Largohet Visho Ajazi. Emrat e 9 drejtuesve të SHISH ndër vite

 

Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika ka dhënë dorëheqjen paraditen e të hënës, ndërkohë që kryeministri Edi Rama në një takim me kreun e shtetit Ilir Meta, ka propozuar emrin e zëvendësit të tij, Helidon Bendon.

Visho Ajazi Lika ka dorëzuar kërkesën e dorëheqjes para kreut të shtetit Ilir Meta.

Ai mbante këtë detyrë, prej pesë vitesh, që në gusht të 2012, duke zëvendësuar në këtë post Bahri Shaqirin.

Drejtuesit e SHISH-it ndër vite:

01.08.1991 deri 29.06.1992 Irakli Koçollari

29.06.1992 deri 09.04.1997 Bashkim Gazidede

09.04.1997 deri 29.05.1997 Astrit Kodra (me komandim)

29.05.1997 deri 21.08.1997 Arben Karkini

21.08.1997 deri 07.08. 2002 Fatos Klosi

07.08. 2002 deri 18.11.2002 Petrit Myftari (me komandim)

18.11.2002 deri 27.01.2005 Kujtim Hysenaj

27.01.2005 deri 09.08.2012 Bahri Shaqiri

09.08.2012 deri 30.10.2017 Visho Ajazi Lika

October 30, 2017 12:13
Komento

8 Komente

 1. ??? October 30, 12:22

  Kjo foto I thote te gjitha! Jaka gjysem e ngritur e xhaketes, kollarja e palidhur mire dhe fytyra qe tregon nje marangoz me shume se kryespiunin e vendit qe duhet te jete njeri I sofistikuar. Fshatari Mece ishte ulur tek froni I mbretit.

  Reply to this comment
 2. Ramadani October 30, 12:30

  Nje spiun e udebash me pak ne strukturat e shtetit shqiptar.
  Ky duhet te hetohet se cfare krimesh ka bere kunder shtetit dhe popullit duke marre ne mbrojtje Banden e Vicidolit dhe agjenturen serbo-greke te instaluar ne Shqiperi.
  Te hiqen te gjithe spiunet qe i sherbejne serbo-grekeve qe ndidhen tani ne SHISH.

  Reply to this comment
 3. edi October 30, 12:36

  te arrestohet bashkputori terroristit islamik salih rrhaman abdurrahman berisha ,kan lejuar rekrutimin e vullnetareve te isis dhe kan lidhje me celulat terroriste islamike

  Reply to this comment
 4. MH October 30, 12:55

  Ramadani !
  Vrejta yte asht me vend:

  Te hiqen te gjithe spiunet qe i sherbejne serbo-grekeve qe ndodhen tani ne SHISH.

  Kete detyre strategjike ka VETTINGU!

  Asht mbushur vendi perplot me agjenta serb dhe grek.Ekzistenca e tyre damton miqesin me USA.

  Vishoja shkofte ne gop te semse.Kurr bojen mos ia pafshim ne drite te diellit e te hanes.Ne qeli iu kalbet trupi.

  Reply to this comment
 5. tomorraku October 30, 13:06

  Ndoshta , zyrtarisht Visho Ajazit i kishte mbaruar Ndoshta i kishte mbaruar afati,por ne rrethana te tjera do te duheshin dite ne mos edhe muaj qe te lirohej nga detyra dhe te emerohej zevendesi .Atehere cfare ka ndodhur!?Me siguri ceshtja Tahiri nuk eshte pa lidhje me kete doreheqie . A pati deklaruar Sajmir Tahiri se nuk ka pasur asnji informacion nga sherbimi informativ shteteror per drogen dhe grupet kriminale!?Pastaj u zgjat edhe shume se ky sherbetor besnik i sali Berishes i sherbeu atij nga dita qe e emeroi ne kete post e deri me sot , por kush e di se ai do ta vazhdoi edhe ne te ardhmen kete lidhje , sepse nuk i mungon pervoja dhe njerzit qe mund te kete lene ne vende qe ai i di dhe qe mund te vazhdojne ta ndihmojne , kundrejt pagesave qe te majme qe siguron sali berisha e kompani.

  Reply to this comment
 6. tomorraku October 30, 13:11

  Ndoshta , zyrtarisht Visho Ajazit i kishte mbaruar afati,por ne rrethana te tjera do te duheshin dite ne mos edhe muaj qe te lirohej nga detyra dhe te emerohej zevendesi .Atehere cfare ka ndodhur!?Me siguri ceshtja Tahiri nuk eshte pa lidhje me kete doreheqie . A pati deklaruar Sajmir Tahiri se nuk ka pasur asnji informacion nga sherbimi informativ shteteror per drogen dhe grupet kriminale!?Pastaj u zgjat edhe shume , se ky sherbetor besnik i Sali Berishes i sherbeu atij nga dita qe e emeroi ne kete post e deri me sot , por kush e di se ai do ta vazhdoi edhe ne te ardhmen kete lidhje , sepse nuk i mungon pervoja dhe njerzit qe mund te kete lene ne vende qe ai i di dhe qe mund te vazhdojne ta ndihmojne , kundrejt pagesave te majme qe siguron Sali Berisha e kompani. .

  Reply to this comment
 7. NjeQytetarOptimist October 30, 14:34

  Bo bo do na merzitet Gjokmutaj.. E hoqen nje malok verior te krishterte.. Pucistat laluce e lab..

  Reply to this comment
 8. Mal Oka October 30, 15:51

  Visho Ajazi babane e ka nga veriu, nenen nga jugu. Shkolle, kulture e pervoje ka sa tu jape edhe ju komentuesve.
  Sa per punen, nuk di c’te them. S’kam fare te dhena.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*