Laura: Berisha, një shkollë për mua. S’mbaj përgjegjësi për deklaratat e PD

October 5, 2014 14:17

Laura: Berisha, një shkollë për mua. S’mbaj përgjegjësi për deklaratat e PD

Laura Vorpsi ka dhënë një intervistë pas largimit të saj si zëdhënëse e Partisë Demokratike.

Ajo ka pranuar se sa kohë ishte zëdhënëse e PD-së, thjesht lexonte deklaratat, për të cilat nuk mban përgjegjësi.

Kjo, pasi ato shkruheshin nga dikush tjetër.

Unë besoj te Partia Demokratike dhe tek qëndrimet e saj, kështu që nuk kam hezituar asnjëherë në daljet e mia publike, por e rëndësishme është të kuptohet qartë se zëdhënësja është thjesht përcjellëse e deklaratave politike dhe jo hartuese e qëndrimeve politike të PD-së.

Ky keqkuptim i vazhdueshëm, me ose pa dashje, ka sjellë në disa raste edhe reagime jo fort të pëlqyeshme ndaj personit tim, por pavarësisht ndonjë momenti të tillë, nuk mbaj mend në asnjë rast të jem tërhequr, të jem shprehur apo të kem menduar se “politika nuk bën për mua”, madje jam e mendimit se politika sot kërkon më shumë se kurrë të rinj me dëshirën për të ecur përpara me reforma dhe ndryshime, në emër dhe për të mirën ë qytetarëve të këtij vendi”, ka thënë ajo për “Panorama”.

Ndërkohë, Laura thotë se puna me Berishën dhe Bashën ka qenë një shkollë politike për të.

Kam pasur privilegjin të jem zëdhënëse e PD-së duke punuar intensivisht si me liderin historik të Partisë Demokratike z. Sali Berisha, ashtu edhe me kryetarin e saj z.LulzimBasha.

Bashkëpunimi i përditshëm me ta ka qenë shkollë e mirëfilltë politike, dhe nuk mund të them gjë tjetër veçse është kënaqësi e veçantë të jesh pjesë e grupit të punës së tyre”, shprehet ajo.

October 5, 2014 14:17
Komento

29 Komente

 1. ........ October 5, 14:25

  Eshte nje shkolle vertet . Shkolla se si ta hash te te tere(m…) dhe me pas te besh perpara ne karriere me doktorin e ka thene praradhesja jote apo jo! – Nuk mban pergjegjesi njeriu ,por ka ndjeshmeri per ato qe thote. Por pasi depersonalizoheni (e hani te tere),jeni gati per te shtuar radhet .

  Reply to this comment
 2. I.Troplini October 5, 14:28

  Kur peshtiresia dhe karagjozlleku, mendjelehtesia dhe te qenit gure i lehte, bashkohen ne nje person,,,atehere jemi te Laura e Vorpsve. Familje e nderuar por me caracin ne oborr.

  Laura? Jo faleminderit.!!

  Reply to this comment
 3. labinot October 5, 14:30

  Po ci jipni rendesi ketyre pupazeve te PD.!Kush i ka lene ato te mendojne edhe po te kishin tru per te reflektuar?Keto jane shemti te inteligjences shqiptare.

  Reply to this comment
 4. . October 5, 14:33

  shko caj buzet se ti lepine te tjeret …

  cfare “mut” burri qe ke marre per rroje sa te mbarrosh pune ne zyre me horrat e PD-se.

  Reply to this comment
 5. askushi October 5, 14:33

  ahh moj laura je si yll………me ty ja vlen nje jave pushime,te jesh e sigurte.
  per te tjerat,trupi pyll e mendja fyll

  Reply to this comment
 6. andromeda October 5, 14:45

  Kjo flet përçart. Edhe s’mban përgjegjësi për deklaratat dhe qëndrimet politike të PD që ia formulonte Berisha dhe Luli, edhe paska mësuar shumë prej tyre. Ti moj Laura ke qenë thjesht një telall i partisë tënde ose më mirë të themi pela që të shalonin kryekarët.

  Reply to this comment
 7. MANUSHAQA October 5, 15:33

  PO PSE MOJ IDJOTE E PA PERGJEGJSHME JE PER ATO QE LEXON PO I BIJE QE TE JESH ME RAPORT MJEKSOR PASTAJ???

  Reply to this comment
 8. Strazimiri me paruke October 5, 15:34

  Nuk e kuptoj cfare shkolle ke bere me Adolf Berishen dhe vajzen e biresuar te tij shoqen Lulezime, kur vete si nje cop budallaqe qe je deklaron, se ke lexuar cfare te kane shkruajtur te tjeret. Z. Laura tani je me kohe te plote te ngresh kembet ne formen e V-s, zanat i kahershem I yti. Po shkon per specializim apo do te japesh specializim si veterane seksi qe je. Hallall te qofte buka e kallamoqit qe ke ngrene.

  Reply to this comment
 9. Naci October 5, 16:25

  Lara nje vend vakant ka berisha tani per ti fshir by…then… Pergjigjen e merr tek Jari i Odetes.

  Reply to this comment
 10. Adelajda October 5, 16:47

  Kaq shpejt u distancove nga puna e bere ne PD, ti moj laraska me emrin Laura Vorpsi, po ti me ate gjuhen tende vulgare qelbe nje fakultet te tere, sic eshte Fakulteti Juridik? Pse mendon se do te justifikojne kaq lehte studentet e ketij fakulteti, teksa degjonin e shikonin zyshen e tyre te shperfytyruar te mbarsur keqazi ne korridoret e Sali Berishes me nje fjalor ordinet, te denje per semaforistet e rrugeve te Mziut te Kamzes.

  Reply to this comment
 11. oto kaci October 5, 16:49

  ka te drejt lauresha edhe tellallet pagueshin ku bertisnin pazarit

  Reply to this comment
 12. Mark uk October 5, 17:40

  po kur e sheh se ku e kantadiset kete popull , te vjene per te qare ?
  Leket ti dha Saliu , por ato leke ishin te popullit .
  Kerkoje leke saliu nga xhepi i tij , dhe shiko se do te japi ?

  Reply to this comment
 13. ARUSHA October 5, 18:07

  ti beje rolin e spikeres se e kishe ate ideologji se punnen e zgjodhe vete si edhe partine pra quhesh bashkefajtore ose je nje e cmendur :
  KA PUNE EDHE PA PARTI MOJ MBESE E KOSOVES; QE NUK KE DYGROM TRU NUK KE

  Reply to this comment
 14. ARUSHA October 5, 18:10

  ti beje rolin e spikeres se e kishe ate ideologji se punnen e zgjodhe vete si edhe partine pra quhesh bashkefajtore ose je nje e cmendur :
  KA PUNE EDHE PA PARTI MOJ MBESE E KOSOVES; QE NUK KE DY GROM TRU NUK KE !

  TI MORE NJEHERE E PERGJIOTHMONE NOFKEN “TRADHETARE E TIRONES” DHE KESHTU DO NJIHEN VORPSIT SA TE JETE JETA !

  Reply to this comment
 15. fieristi October 5, 18:37

  do mbaj pergjegjsi yt shoq pasi te kaloj KLSH ne prefektur ne fis do veni se zorraxhinj keni qene ti qurrashe dhe yt shoq daun

  Reply to this comment
 16. MERIMANGA E KUQE October 5, 18:50

  ti i lexoje me pasion moj bukuroshe para a po pas rrahjes se dybekut

  Reply to this comment
 17. Dardan October 5, 18:58

  Ti nuk ishte nje lexuese por ishte nje interpretuese e zjarrte, sa me sy sa me qepalla, me mimiken, me gjestet dhe me tundjen e kokes ti i jepje gjalleri dhe merrje pjese shpirterisht ne interpretimin e ideologjise me te ndyres idelologji fashiste kunder popullit tend. Fytyra jote shemtohej dhe transformohej ne nje turi si ajo e Tiranosaur Rex-it kur ti interpretoje pushkatimet e Berishes dhe mashtrimet monstruoze te Partise fashiste gjojademokratike.

  Reply to this comment
 18. pergjuesi October 5, 19:05

  po lideri Komunist Historik i PDH Sallomi i Shiqeres

  Reply to this comment
 19. ari October 5, 19:26

  Po pompinon e specializove aty,apo ishe mejeshtre e kategorise se 7 te kur vajte ne pd

  Reply to this comment
 20. haki jaupi October 5, 19:32

  meqe te kane share te gjithe komentuuesit une po i kursej sharjet , po ver mend te pakten se nuk je e vogel tani

  Reply to this comment
 21. beni October 5, 21:45

  Fuck you! Njerez si ju jane bashkefajtore me derrat kriminele te pd qe shkaterruan vendin. ju jo vetem qe nuk ngritet zerin kundra tyre kur shkaterronin pervite rresht kete vend por perconit helmin e vucidolasit kriminel Sali Berisha ne gjithe Shqiperine…ju meritoni ndeshkim dhe percmim nga cdo shqiptar sepse thjesht jeni ju ata qe i zgjatet jeten ketij monstruozi te papare ndonjehere ne historine e Shqipeise, i cili akoma edhe sot vazhdon te hedhe shurren perpjete sepse ka vendosur njerez si ju neper postet kyce te ketij vendi. turpi ju ndjekte gjithe kjeten o njrez pa karakter.

  Reply to this comment
 22. M A R K O October 5, 22:00

  Iku per lesh dhe kaleshe…

  Reply to this comment
 23. Pëllumb zaimi October 5, 23:32

  Kjo Vorpsi po e pohon vetë që “kam qënë marionetë” dhe “pështymore e shkollës saliste politike”? Kursejani plumbat kur e shihni që është “vetëvrarë”? Tung!

  Reply to this comment
 24. Endri October 6, 01:57

  Gjithe kjo urrejtje per njerezit. Vetem sharje dhe ofendime ordinere lexon online per kedo qe te permendet. Edhe kur shkruhen artikuj madje njerezit merren me artikullshkruesin jo artikullin vete. Pastaj si ne keto raste kur flitet per nje person fillojne te gjithe masturbimin verbal per te lehtesuar dhimbjet e qenies se tyre duke nxjerre vrerin e nje jete te peshtire qe bejne ndaj dikujt qe as e njofin as i intereson ta njofin. Nqs ky eshte niveli i shqiptarit “mesatar” nuk habitem qe jemi ne gjendjen e tanishme.

  Reply to this comment
 25. nasruddini October 6, 06:22

  EDHE ZEDHENESET DUHET TE KENE NDJESI PER VIKTIMAT QE LA PAS SALI BERISHA

  Pas makiazhit dhe futures se bukur Laura Zedhensja e Sali Vrastarit dhe Sali Kusarit duket se ka nje shpirt fanatik te ftohte si guri i vorrit, ndryshe vetem po te kujtonte per viktimat e Gerdecit apo te 21 janarit dhe femijet e tyre qe la pas nuk do te fliste per KENAQESIRA ne punen e perbashket me VAMPIRET qe la pas Enver Hoxha per te vjedhur, per te vrare dhe per te mashtruar njesoj si ai vete dhe si Partia e tij e Punes.

  Reply to this comment
 26. Davidi October 6, 08:20

  Laura eshte me origjine armene, prandaj i ngjan Kim Kardhashian

  Reply to this comment
 27. ivani i madh October 6, 09:24

  dmth e prere ska nevoje te bejme komente e ke pranuar dhe vete qe je nje idiote qe te perdornin si shtyke bythe si plaku matuf e shtrembarak dhe Lulush bilbilushi shkurt nje TRU LARESKE PA TRU cfare te jepnin lexoje.Si nje kaset manjetofoni e incizuar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim