Laura ngul këmbë te transparenca: Rama të tregojë për “pallatin në pajë”

Redaksia Online April 21, 2013 13:36

Laura ngul këmbë te transparenca: Rama të tregojë për “pallatin në pajë”

Partia Demokratike i rikthehet sërish pallatit të familjarëve të bashkëshortes së Ramës. Në një deklaratë nga selia blu, zëdhënësja Vorpsi tha se Rama duhet  të bëjë transparencën e parave për pallatin e ndërtuar nga familjarët e bashkëshortes së tij si dhe parave për ndërtimin e vilës në Dajt.

“Partia Demokratike kërkon nga ju z. Rama të lini mënjanë sharjet dhe fyerjet për mësuesit, nxënësit, infermierët, policët, fermerët dhe prodhimet e tyre dhe të bëni transparencën si detyrim ligjor dhe moral i çdo politikani, përndryshe, “pallati i familjes në lulishte” ndërtuar me leje të paligjshme dhe burimi i parave të ndërtimit të tij, rezidenca juaj verore, çmimi i truallit dhe origjina e parave të ndërtimit të saj, do t’ju mbeten në kurriz, në çdo takim, në çdo sallë, në çdo kuti votimi!”, u shpreh Vorpsi.

“I bëjmë thirrje Z.Rama që të mos fshihet si frikacak prapa sharjeve me të cilat mbush sallat kudo që shkon, por të bëjë me kurajë para qytetarëve transparencën që premtoi muaj më parë për “pallatin në pajë”. Z.Rama, qytetarët kudo ku ju shkoni, presin nga ju, t’u shpjegoni përse firmosët dy lejet e ndërtimit, në konflikt flagrant interesi familjar dhe në shkelje të rëndë të nenit 62 të ligjit të Urbanistikës, për ndërtimin e pallatit të gruas suaj, në lulishten para pallateve, ndërkohë që ju, po aty i kishit anuluar një qytetari tjetër lejen e ndërtimit të një pallati, në sipërfaqet kallkan të pallateve dhe jo në lulishte”, përfundoi ajo.

Redaksia Online April 21, 2013 13:36
Komento

10 Komente

 1. genti April 21, 13:38

  Me nje vrim i bie fyellit kjo

  Reply to this comment
 2. x April 21, 13:53

  goxha vajze…sa gjynah i ka ngelur sahati….

  Reply to this comment
 3. kadeti bigler April 21, 14:11

  Qe te bejm trasparencen e pallatit jepi ate gjen qe ke mes shaleve shpetim camit dhe jemi te lar

  Reply to this comment
 4. sali kurva April 21, 14:57

  GJYNAH ME KEN ZEDHENESE TI POR ED DIN VETE ……………….. PIKA PIKA

  Reply to this comment
 5. ismet April 21, 15:37

  Komenti u fshi nga moderatori per arsye etike.

  Reply to this comment
 6. Amant April 21, 17:26

  Kesaj i eshte prishur pllaka dhe kroket si nje gramafon i prishur, pa mundur qe te zbardhin skandalin e femijve te saliut. Kete e konsiderojne si mbrojtje, me sulm, sepse pika e dobet e berishes jane allishverishet qe kane bere kalamajte e tij. Kjo gje e tmeron. Eshte nje faktor plus per te mos e leshuar pushtetin, qofte edhe duke e djegur krejt shqiperine.
  Vazhdo laraske me krokama…vazhdo.

  Reply to this comment
 7. Mark uk April 21, 20:19

  kadet bigler: Se pari tu vij turp si nxierr nga goja te tilla shprehje.Po more rrac .uti a ke moter a ke nene po a ke femer ne shtepi.Si puna jote lindeshin pak e vdekshin shume.Se fundi ma paci faqen e zeze deri ne 7 breza.

  Reply to this comment
 8. BAY AREA ca. April 21, 23:33

  Laura Vorpsi, pallat me LEJE te paligjeshme, si ta kuptojme . Pallat ne lulishte tek toka dhe prone e vet pronarit duhet te pergjigjigjet Edi. Lejet nuk i jepte Edi, miratohen nga KKRT e rrethit. M.q.s. keni fakte drejtohuni ne gjykate se me anetar te PD i keni. Ndersa per “rezidencen” ne Dajt, mos eshtete afer rezidences dhe 3000 m2 toke te familjes se Kryeministrit dhe ky i fundit do te bezdiset?. Ndertimi ne Dajt, kushton sa shpenzimet e tua qe ben per grimin tualetin lyrje boje sa te duash dhe modelim flokesh, “rrogen” qe mer si zedhenese etj etj, po ti mbledhesh sa here ke llomotitur jane tejkaluar. Po nuk pate ndonje lajm te ri mos dil se i turperove Tironsit, qe po me nje vrime i bie.

  Reply to this comment
 9. Liberal April 21, 23:52

  O Laura a e di kush eshte Ver Llapa apo jo ……….

  Kur ta tregojne lali me bej nje tel po para dt 23/06/2013 te lutem

  Flm

  Reply to this comment
 10. Gerla April 22, 07:22

  Kur flet kjo femer thua se plasi/per shpellarin e ha marazi/te cilit i eshte vyshkur prasi/dhe askush nuk don ta qasi.Kjo kukull eshte gervishtur/kur plakushi e ka kurdisur/ qe te na kenaqe me qyfyre/e ndihmon Gerbo me syze.Keta jane sherbetoret e kupoles/qe marrin ere prapa shpines/rrojne si fluturat e moles/ ne leshin e Zhelefines.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*