Lazarati, Didi: Policia kontrolle të zonës si në çdo rreth tjetër të vendit

June 5, 2014 10:44

Lazarati, Didi: Policia kontrolle të zonës si në çdo rreth tjetër të vendit

Lazarati nuk është një zonë e ndaluar për Policinë e Shtetit, pasi uniformat blu hyjnë dhe dalin në Lazarat, duke kryer funksionin si në çdo rreth tjetër të vendit.

Një qëndrim i tillë erdhi sot nga Drejtori i Policisë së Shtetit, Artan Didi, i pranishëm aktivitetin e organizuar në Korcë me rastin e çeljes së fushatës kundër dhunës në familje.

Sipas tij, Policia e Shtetit është më efektive në ndërhyrjet e saj, duke nënvizuar edhe bashkëpunimin e mirë me vendorët për të rritur besimin e qytetarëve.

Gjithashtu,  Didi gjithashtu theksoi se policia ka bërë një punë të mirë duke shtrirë kontrollet në Lazarat, por jo në të gjithë territorin e tij në zonat e thella, sepse ka edhe shumë zona të tjera ku policia do të ushtrojë kontrollin e saj.

 

June 5, 2014 10:44
Komento

2 Komente

 1. reflekto June 5, 12:58

  Po kush e ka thene qe Lazarati eshte zone e ndaluar per policine e shtetit! policia atje shkon per te marre ne mbrojtje sa here ka transport droge.

  Reply to this comment
 2. info analitike June 5, 13:08

  Sa mund te merren seriozisht deklarata te tilla???
  Pas asaj te Bizhges kjo eshte deklarata e dyte absurde.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim