Deputetja Ledi Shamku ironizon heshtjen e Nishanit: Shumë “bujar” o President!

November 11, 2014 21:39

Deputetja Ledi Shamku ironizon heshtjen e Nishanit: Shumë “bujar” o President!

Deputetja Ledi Shamku ka kritikuar heshtjen e Presidetit Bujar Nishani lidhur me vizitën e Ramës në Beograd dhe reagimin e ashpër të Presidentit serb Nikoliç.

Ajo ka ironizuar Presidentin Nishani duke bërë një lojë fjalësh me emrin e tij.

“Diplomacia ka përcaktuar notën e protestës si reagim kur homologu yt fyen kryeministrin e vendit tënd, saku gjithë Europa e çmon këtë hap të tij të kurajshëm e dinjitoz.
Presidenti serb Nikoliç, përmes një shkrese zyrtare dalë nga kabineti i tij, e quajti Kryeministrin tënd “politikan i papërgjegjshëm”. Shqiptarët pritën që Ju z. President i Shqiptarëve të reagonit siç ju a don detyra dhe tagri. Nuk habitem (por neveritem) që ju u treguat sërish kaq “Bujar” ndaj fyerjes zyrtare dhe heshtët PD-isht aty në një cep. Sigurisht, kjo “bujarí” nuk ju nderon, z. Bujar Nishani!”, shkruan deputetja Shamku në profilin e saj në Facebook.

November 11, 2014 21:39
Komento

38 Komente

 1. andromeda November 11, 21:50

  Ky nuk asht kurrsesi president i shqiptarëve por i shqipkarëve të PD-së.

  Reply to this comment
 2. Liter-ya November 11, 21:52

  O deputete perse nuk po e thoni troc (kapter-bujarit)…,Edi Rama do the mbahet ment me dekada ai ju tha TROC serbeve te serbis dhe Sali Sllobodankes te Tiranen; “Kosova esht shqipenia”.

  Reply to this comment
 3. sali-2-janari November 11, 21:52

  prasident horr hitler si nikoliçi

  Reply to this comment
 4. malesori November 11, 22:21

  po cfare do presesh akoma moj ti deputete,’ fajin e kemi vet qe nuk ngihet gjith populli dhe te kerkoje shkarkimin e ketij llumi anti shqipetar ,se vetem president nuk eshte ky mbrojtes i te koruptureve ,qe e cuan kete vend gati per ne humnere ,vetem per tu pasuruar vet.

  Reply to this comment
 5. Emigrant SHBA November 11, 22:24

  Lereni te shkretin ne punen e vet ne rast se ne kete vizite do te ishte dikush tjeter do ta bente tani ai eshte thjesht nje zedhenes i PD po ti japin leje flet po nuk i dhane leje nuk flet Do te deshironte edhje ai te fliste ndonje fjale por ja qe nuk mundet mos e ngarkoni me faj sepse shpatullat e tija nuk i mbajne keto pune. Jane pune te veshtira per kaptera.

  Reply to this comment
 6. Arben November 11, 22:25

  KY DORDOLEC DUHET TE LARGOHET URGJENTISHT NGA AI POZICION QE E MBAN TE ZAPTUAR.

  E PO NUK U DOREHOQ, DUHET SHKARKUAR NGA PARLAMENTI.

  Reply to this comment
 7. Tironsi November 11, 22:49

  Klanit serb ne Tirane i doli fare kallai.Tashti shumica nuk ka pse heziton.Ajo ka perkrahjen e te gjithe popullit per te shporrur zagaret antikombetare.E keni vete ne dore ti demaskoni ,ti denoni , dhe t’ia konfiskoni pasurite e vena ,duke vjedhur dhe duke tradhetuar interesat e Shqiperise.

  Reply to this comment
 8. "BALASHI" November 11, 22:54

  ç’ kini me te ai kos po han…

  Reply to this comment
 9. liana November 11, 22:59

  Apo su plasi te gjithe politikaneve per Kosoven dhe Shqiperine. ju zonja e zoterinj beni kariere dhe pasuri ne duartrokasim.

  Reply to this comment
 10. Biku November 11, 23:39

  Ledi. Nuk jam dakord me keto qe thoni Ju dhe 1 milion shqiptaret si Ju. Ku e gjeni kete te drejte te kritikoni nje njeri si ky Bujari qe e kane punesuar president. Ju gaboni rende, Bujar Nishanin nuk keni te drjte as ta kritikoni e as ta qortoni ju dhe 1 milion shqiptaret e nderuar, pasi Bujari nuk ka asnje kontrate me ju e 1 milion shqiptaret. Ai juve nukj u ka asnje borxh. Jeni ju dhe 1 milion shqiptaret qe e kane zgjedhur Bujarin? Jo.

  Ai kontraten e ka me 35 vete, me 35 persona qe i kane caktuar te jene si deputete ne Kuvendin e Shqiperise. Ai pergjigjet vetem para 35 veteve dhe jo juve. Ai eshte ne rregull ndaj atyre me te cilen e ka kontraten. Ata kane te drejte ta urdherojne, sillu keshtu, ben kete e kete.
  Ju te tjeret flisni kot.

  Prandaj lereni Jarin te beje detyren qe i kane ngarkuar te cilen po e kryen ne menyre shembullore. Me thoni ju ne cilin rast ai ka shkelur kontraten e tyre qe e kane zgjedhur?

  Cfar i duhet Jarit se cfar thot Presidenti serb? Kjo eshte pune e 1 milion shqiptareve.

  Prandaj zonje e nderuar………mos e humbisni kohen tuaj te vyer…….

  Reply to this comment
 11. vani November 11, 23:43

  Di gje kush per fatin e dy personave, qe dhe emri te dyve u fillon me M… Si ,Mark uk dhe Mal Uk?! jo per gje,por s’po i shoh te dalin per te na share,sepse, dhe u mesuam me ta….

  Reply to this comment
  • Mal Uka November 12, 10:48

   @ Vani , nese deshiron ta kuptosh qendrimin tim Lype Pandeli Majko
   i pergjigjet Bumqit ! Une sa here kam thane se politiken shqipetare
   e njof neper mes mjeteve te informimit Mund te jem i gabuar kete nuk e mohoj
   Per Salih berishen gjithmon kam mendue se po i vardisen per ta rrexue
   politikisht Asnjehere nuk kam gjete elemente qe ai duhet te jete nje
   antikombetar Por nuk tham qe nuk jam gabim Ndoshta propaganda
   e fuqishme me ka krijuar botekuptim e bindje te gabuar Por Per Edi Ramen
   Dhe viziten e tij ne Beograd ,Gjetunija e tij , fjalimi dinjitoz, Krenarija e pa
   luhateshme ne te folun balle e me balle me Vuqiqin Qendrimi vertikal i tij
   me Gezuen papershkrueshem dhe krijuan nje admirim per te
   Bujar Nishani eshte dashte te reagoj Ndersa Salih Berisha e krejt
   PD duhet ti gezohen faktit per viziten me dinjitet te Zotit Rama
   qe perfaqesoj shqiperine MREKULLUESHem

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi November 12, 12:18

    Reflektimi është gjithmonë i mirë!? @@@ Zoti Mal Uka ? Më në fund kini dhënë për “vani” një përgjigje dinjitoze? E shoh se ju ka munguar informacioni por edhe unë kolegu juaj ushtarak po ja u konfirmoj,- sali berisha është një antikombetar dhe antishqiptar me damkë? Më vjen mirë që po kthjelloheni rreth të vërtetës? Ju sugjeroj qé për figurinën e sali berishës të besoni ato që thonë gazeta “dita” dhe “tema”? Do të merni informacionin që ju duhet? Nderime mik !

    Reply to this comment
 12. M A R K O November 11, 23:49

  President lesh me qime.

  Reply to this comment
 13. MARKO November 11, 23:49

  Koqekandari

  Reply to this comment
 14. emigranti November 12, 00:19

  Une do te thosha: Tre kalander ne nje dere, Saliu leshon pordhe, keta dy marrin ere

  Reply to this comment
 15. alfade November 12, 00:51

  Bravo ”tironsi” ! Dakort plotesisht me komentin tend. !!!!!

  Reply to this comment
 16. arif November 12, 01:52

  Kapter Nisjani te dhjefsha mustaqet,kaq do then keti legeni,kaq vlen ky.

  Reply to this comment
 17. legeni November 12, 02:54

  ai do m…jevgu e kos …

  Reply to this comment
 18. Toni November 12, 02:59

  Po ai ka filluar flet me heshtje si bamka ose flet me muret e presidences po sekreti shteteror esht sekret o te sekretosur

  Reply to this comment
 19. Disiplina November 12, 05:26

  Perse habiteni moj deputete e nderuar? Edi Rama i ka prish nishanin presidentit tone pasi Ai(Edi Rama) ka kritikuar dajallaret e djalit te dhenderrit te Serbise……!!

  Reply to this comment
 20. ZANA November 12, 07:16

  MOS U HABISNI Z SHANKU SE NISHANI MBAN VENDIN E PUNES NGA PD SE PO TE KISH QEN NE VEND TJETER ISHTE NE KENP??

  Reply to this comment
 21. xhateli November 12, 07:43

  Ai as ushkuret e vet nuk i lidh dot

  Reply to this comment
 22. xhateli November 12, 07:44

  Ai i shkreti as ushkuret e vet nuk lidh dot

  Reply to this comment
 23. Agron Mecaj November 12, 07:45

  Karvani i kuajve te ngordhur qe pas 23 Qershorit e sheh veten ne pasqyre dhe nuk e njeh,pasi deformimi nga dhimbja e humbjes se pushtetit ishte aq i madh sa nuk do ta imagjinonin dot.Gazeta 55,tipike fashiste si e viteve 20-30 te shekullit te kaluar e quan 23 Qershorin dite te zeze.Ajo vertet eshte e tille,por jo per popullin po per takemin e tyre.Berisha i quan dy kryeministrat Rama e Vucic te paafte,sepse sipas tij duhej te ishin ne takim Milloshevici dhe dora vete Berisha qe te quhej tamam.Z.Mima bente analize taksash duke theksuar se aq e kaq me shume do shkojne te ardhura ne buxhetin e shtetit dhe i vinte keq qe do t,i merreshin popullit,por kur ato i merreshin popullit e shkonin ne xhepat e tyre,kjo mese e faktuar,a nuk ishte per te ardhur keq?Te kesh kaq mekate mbi shpine e ne ndergjegje e te guxosh te ulesh punen e te tjereve,kjo ndodh veten ketu tek ne perderisa DREJTESIA te mos funksionoje.Hijenat po rrine ne pritje te ndonje gjeme per te bere sulmin perfundimtar per rrembimin e fronit!Sic thoshte Julius Fucik:JINI VIGJILENT!

  Reply to this comment
  • andromeda November 12, 09:08

   Saktë Agron, si ka mundësi që RD dhe 55 flasin më keq se vetë gazetat serbe për vizitën e Ramës në Beograd. A nuk është ky qëndrim antikombëtar i shtypit PD-ist, i palo-presidentit dhe me siguri i manikinit Lul basha i dënueshëm në bazë të kushtetutës?

   Reply to this comment
 24. ligji November 12, 08:23

  Vetem burgu i lane hesapet

  Reply to this comment
 25. Billy November 12, 08:59

  Tani eshte pikerisht koha per te arrestuar Sali Berishen. Keni perkrahjen e gjithe shqiptareve per ti mbyllur gojen agjentit te vjeter te serbise.

  Reply to this comment
 26. lexuesi November 12, 10:37

  I shkreti Jari,ndjene ankth sa here i perfytyrohet idhulli i tij,Salari shpellari qe pellet kojrieve si gomari dhe duket sikur i thote se te gjithe duhet t’i sherbejne atij,se ai eshte gjithemone i pari. Nuk ben perpara ky vend i vogel qe e perdorin maskarenjte si torten,ku njerezit e thjeshte fusin doren dhe gjejne eren e keqe te nje kali te ngordhur,qe kane brohoritur kur u leshonte pordhet.Njeri ne parti,tjetri ne ushtri,te tjere ne institucione,ne ministri,”pardesyte e bardha me dy gishtrinj” ishin sherbetoret me te zellshem te tiranit te zi dhe predikojne demokraci per te marre pushtet e pasuri.Fatkeqesi,vetetallje dhe padituri t’u besosh drejtimin e shtetit ketyre njerezve pa integritet,qe mbulojne me diplomat komuniste,me kostum e kollare oksidentale boten e tyre te shallvareve e çallmes orientale.Keta jane vete ekzistenca e gjalle e komunisteve me te deformuar nga servilizmi ndaj tiranit,jane kujtesa me ekzistente e njerezve me te perthyer per nga civilizimi,pavaresisht diplomave e ofiqeve qe mbanin,jane ata qe kishin mundur te beheshin sahanlepiresit e jargavitur te tiranit rreth sahanit.Ky eshte stani i Jarit te Salari shpellarit, ku ciceron Lulushi me zoçkat tek mullari i barit dhe qente lehin ketej e pertej gardhit.

  Reply to this comment
 27. mir montana November 12, 10:37

  po te flasi jari ……agjitacion e prapagand e fut p.d. ne burg.

  Reply to this comment
 28. lexuesi November 12, 10:57

  I shkreti Jari,ndjene ankth sa here i perfytyrohet idhulli i tij,Salari shpellari qe pellet kojrieve si gomari dhe duket sikur thote se te gjithe duhet t’i sherbejne atij,se ai eshte gjithemone i pari. Nuk ben perpara ky vend i vogel qe e perdorin maskarenjte si torten,ku njerezit e thjeshte fusin doren dhe gjejne eren e keqe te nje kali te ngordhur,qe kane brohoritur kur u leshonte pordhet.Njeri ne parti,tjetri ne ushtri,te tjere ne institucione,ne ministri,”pardesyte e bardha me dy gishtrinj” ishin sherbetoret me te zellshem te tiranit te zi dhe predikojne demokraci per te marre pushtet e pasuri.Eshte fatkeqesi,vetetallje dhe padituri t’u besosh drejtimin e shtetit ketyre njerezve pa integritet,qe mbulojne me diplomat komuniste,me kostum e kollare oksidentale boten e tyre te shallvareve e çallmes orientale.Keta jane qenia e gjalle e komunisteve me te deformuar nga servilizmi ndaj tiranit,jane kujtesa me ekzistente e njerezve me te perthyer per nga civilizimi pavaresisht diplomave e ofiqeve qe mbanin,jane ata qe kishin mundur te beheshin sahanlepiresit e jargavitur te tiranit rreth sahanit.Ky eshte stani i Jarit te Salari shpellarit, ku ciceron Lulushi me zoçkat tek mullari i barit dhe qente lehin ketej e pertej gardhit.

  Reply to this comment
 29. lexuesi November 12, 11:04

  Pershendetje moderatoreve.Ju falenderoj per shfaqjen e komenteve te mia te postuara.Kete te fundit ,qe ju e konsideruat “te perseritur”e postova ne nje gazet tjeter.

  Reply to this comment
 30. rahman kosova November 12, 11:07

  Tash qe edi ka marr qeverisjen,kti jarit dhe udherrefysit te tije,dhendrri i nikoliqit S……..le k………qe nuk kan mundesi te bejne punen e plote siq e benin,kur qeveriste ky dhendrri nikoliqit,dhe sigurisht qe miki eshte i shqetesuar,dhe paga nuk do jete ate qe merrnin nje kohe,se ajo kohe na ishte,nuk eshte me,dhe shperblimet jane mete vogla,po te flase kunder mikut te udherrefyesit qe eka bere allapresident,mund dhe ti ndalet krejt pagesa,,per fatin e keq te 7mil.shqipetareve.

  Reply to this comment
 31. Pëllumb zaimi November 12, 11:55

  Mal Uka ? Më në fund kini dhënë për “vani” një përgjigje dinjitoze? E shoh se ju ka munguar informacioni por edhe unë kolegu juaj ushtarak po ja u konfirmoj,- sali berisha është një antikombetar dhe antishqiptar me damkë? Më vjen mirë që po kthjelloheni rreth të vërtetës? Ju sugjeroj qé për figurinën e sali berishës të besoni ato që thonë gazeta “dita” dhe “tema”? Do të merni informacionin që ju duhet? Nderime mik !

  Reply to this comment
 32. Pëllumb zaimi November 12, 12:02

  @@@ Zoti Mal Uka ? Më në fund kini dhënë për “vani” një përgjigje dinjitoze? E shoh se ju ka munguar informacioni por edhe unë kolegu juaj ushtarak po ja u konfirmoj,- sali berisha është një antikombetar dhe antishqiptar me damkë? Më vjen mirë që po kthjelloheni rreth të vërtetës? Ju sugjeroj qé për figurinën e sali berishës të besoni ato që thonë gazeta “dita” dhe “tema”? Do të merni informacionin që ju duhet? Nderime mik !

  Reply to this comment
 33. Pëllumb zaimi November 12, 12:09

  Reflektimi është gjithmonë i mirë!? @@@ Zoti Mal Uka ? Më në fund kini dhënë për “vani” një përgjigje dinjitoze? E shoh se ju ka munguar informacioni por edhe unë kolegu juaj ushtarak po ja u konfirmoj,- sali berisha është një antikombetar dhe antishqiptar me damkë? Më vjen mirë që po kthjelloheni rreth të vërtetës? Ju sugjeroj qé për figurinën e sali berishës të besoni ato që thonë gazeta “dita” dhe “tema”? Do të merni informacionin që ju duhet? Nderime mik !

  Reply to this comment
  • Mal Uka November 12, 16:54

   I nderuari [email protected] Pellumb Zaimi, Selili njeri qe me shqisa shef , preke,
   e degjon Te jep mendim shtrember per shkak te perkatesise partijake jashte realitetit , Une e cilesoj si te pa denje dhe amoral Iu gezova qendrimit te
   Kryeministrit Rama papershkrueshem ! Duke qene jashte te gjitha partive
   edhe ne kosove edhe ne shqiperi me aq sa kam aftesi japi vlersim
   Me kupto ore mik se nuk deshiroj te jem i mashtruar e as i gabuar !
   Per te verteten jam i gateshem per sakrifica Kam prite . Qe PD, Salihu,
   Nishani e Shume te tjere te shprehin kenaqesi per prezentim te
   dinjiteteshem te qendrimit te politikes shqipetare ne beograd qe
   Rama e prezentoj ! Heshtja dhe minimizimi i tyre karreshi realitetit
   paraqesin kurgja ma shume se sa vogelesine e tyre politike dhe
   dashamiresine kombetare Unei kam thure edhe vargje Salih berishes
   Ato vargje mund ti shlyej ai e jo une ! Besoj qe me kupton mire e drejt
   Nuk e shof te nershme qe komentuesit te shahen e as ndonje
   politikan ta shajne me nga nje fjali Por te qesin argumente te vlefshme
   qe te luftohet e keqeja Gerrshetimi i mendimeve eshte begati e
   kultures shqipetare qe gjerat duhet shique nga shume kende
   dhe konkludimi i mendimit te jete shume dimenzional !
   Pershendetje te mija fort miqesore per ty e per dashamirte
   e kombit shqipetar

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim