Lefter Maliqi i PD kërkon mandat deputeti, dorëzon formularin në KQZ

March 4, 2019 10:37

Lefter Maliqi i PD kërkon mandat deputeti, dorëzon formularin në KQZ

Lefter Maliqi ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit, duke i hapur kështu rrugë marrjes së mandatit.

Maliqi kandidoi me Partinë Demokratike në Berat, ndërsa një vit më parë u emërua nga mazhoranca si zv.Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve.

Edhe pse Maliqi nuk e ka pranuar më parë se do ta marrë mandatin, me vendimin e sotëm ai vijon kundërshtitë ndaj lidershipit të Bashës.

Gjatë fushatës së vitit 2017, ai deklaroi mbështetjen për Partinë Socialiste, pavarësisht se figuronte i treti në listën e PD-së.

Maliqi bëhet kështu i pari kandidat nga selia blu që kërkon mandatin e deputetit.

Më herët Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari nuk pranuan dorëzimin e mandateve, ndërsa nga radhët e LSI janë së paku pesë emra që nuk i binden vendimit të partisë në fjalë.

Lefter Maliqi ka qenë edhe më parë deputet i Partisë Demokratike, në Legjislaturën VII të Kuvendit të Shqipërisë. Ai ka mbaruar Akademinë e Rendit dhe të Mbrojtjes. Maliqi ka qënë Shef policie në disa qytete të Shqipërisë si dhe pedagog në Akademinë e Rendit.

l.h/ dita

March 4, 2019 10:37
Komento

10 Komente

 1. Artemisa March 4, 11:55

  PS me te tille deputete do te kaloje shifren mbi 100 mandate.
  Tani i ka te gjitha mundesite qe me votim ne Parlament t’a shpalle Ramen Perandor, te votoje qe Nuk ka nevoje per votime qe sot e tutje, qe pushteti pas Rames i kalon Zahos .
  Mos j’u duket cudi. Me shume se gjysma e ketij projekti tashme eshte bere.

  Reply to this comment
 2. Hosteni March 4, 12:25

  O burra ne sulm zagaret e bodrumit te Endri Fuges, kunder Artemises. Kot nuk ja u hedhin kockat.

  Reply to this comment
  • Shqip March 4, 15:31

   Po ti me hosten ne dore je “garanti” i kurverise artemisore. Artemisa eshte perjashtuar nga bordellua per superkurverim dhe ti je papone e saj.

   Reply to this comment
   • Hosreni March 4, 16:18

    Te dogji komenti im, he? Askush nuk perjashtohet nga bordelloja per superkurverim, por ngrihet ne pozite. Behet shef bordelloje. Ti si mi i bodrumit te kryeministrise duhst ti dish keto gjera.

    Reply to this comment
 3. Tani tr March 4, 13:42

  Turp qe e komenton gazeta deputeti i pd.
  Ai ska asnje lidhje me pd.
  A tanii eshte zv. Drejtor i pergjitjshem i burgjeve.
  Eshte nje super funderrine
  Sa njerez pa moral ka kjo toke.

  Reply to this comment
 4. Mom Hatija prej baldushku March 4, 15:04

  Ky pushti vetem i PD-se nuk eshte. Por qellimin e tij e ka bere te qarte qe kur kerkoi te ishte i pari ne listen e Beratit. Ky edhe gruan e femijet i jep per nje mandat deputeti. Qenje pa shtylle kurrizore. me pak fjale fisqire ne ADN.

  Reply to this comment
 5. Mom Hatija prej baldushku March 4, 15:06

  Lefter Lefteri. Ne emer te gjithe votuesve demokrat te beratit te qifsha gruan , motren , gocen edhe gjithe librin e dasmes. Kush ta beri mandatin mor i shitur te komunistat , gruaja apo motra.

  Reply to this comment
  • Lefter Maliqi March 4, 16:43

   Mom Hatije pse me kte gjuhe me mua. Une ti kam lerruar tere vajzat e tua kur ishim bashke ne cerdhen kriminale vicidoliste. Nganjehere te lerroja edhe ty per sevap. Me shume mirenjohje Mom Hatije per traktorin tim te pakten. Respekte.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*