Lefter Maliqi: PD me këtë listë drejt dështimit, u bënë pazare

May 28, 2017 17:30

Lefter Maliqi: PD me këtë listë drejt dështimit, u bënë pazare

Lefter Maliqi ka shpërthyer ndaj Lulzim Bashës, pasi ky i fundit e ka kandiduar atë të tretin në listën e Beratit.

Sipas Maliqit, PD është drejt dështimit dhe për 10 vjet, vështirë se e merr veten.

“Berati me atë listë është drejti dështimit fatal si PD dhe do mbi 10 vjet të ringrihet, zor të bashkohet kurora beratase.

Personalisht s’kam asgjë personale pasi ndiej keqardhje për mbështetjen sidomos në zonat rurale.

Keqardhje për pazaret në kurriz të qytetarisë beratase”, shkruan Maliqi.

Në pas ai ka bërë edhe një status tjetër, si më poshtë:

“Thirrje.!

Z.Basha ju lutem ejani në Lapardha sa më parë dhe shpjegoju Republikën e Re 18.000 banorëve të Lapardha -Lumas,premtoj kush do ti përfaqësoj këta banorë të ndershëm që ju kanë pritur në mënyrë legjendare sic keni thënë ju.dhe po madhështore kan pritur Liderin Berisha.!

Ju lutem eja sa më shpejt,une si zhgënjej dot,ata po presin me padurim fjalën tuaj me mikun tuaj të shtrenjtë që u prezantove një vit më parë dhe për Republikën e Re.! Shih videon.!

Nëse ju nevojitet shihni 5 videot e hedhura sot në fb tim më poshtë me takimet entuziaste madheshtore ne plot zona te tjera me liderin Berisha qe u kthyen nga 18% ne 60% të djathta.!Unë smund ti takoj dot pa ju. Ju lutem më lini ditën dhe orën sa më shpejt per miting ???!!!”shkruan Maliqi.

May 28, 2017 17:30
Komento

3 Komente

 1. meti May 28, 18:25

  … ha,ha,ha … Turpet vazhdojne …
  – U mesuam me keto lloj lojra kalamanjsh te Cetes-PD, qe vazhdon te “sajoje” dhe “mashtroje” publikun, i cili po e shohin me syte e tyre se si po shkerrmoqet Cata-PD e Berishes dhe Bashes …

  Nese do ishte e vertete keta 140 persona te ministres teknike te Cetes-PD jane manipulime dhe teper qesharrake, sepse keto mund te ndodhin vetem ne ambiente te mbyllura (salla, aeroporte … ) dhe jo ne ambietet jashte, pasi te gjithe llojrat e gazeve jane te lehte dhe ngrihen lart ne ajer (ne forme tymi sic kemi pare me lendet kimike ne luften e SIRISE) ….

  … ha,ha,ha …. u bene qesharake … fundi shkaterrimit te kesaj Cete-Verioresh po vjen … jane tmerruar nga humbja “gjigande” qe do pesojne ne zgjedhjet e 25 Qershorit.

  Reply to this comment
 2. demo May 28, 19:42

  Dashka i pari idioti!

  Reply to this comment
 3. Arben May 28, 20:03

  TENDER I HAPUR THUAJ.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*