Lefterije Lleshi: Nuk jap dorëheqjen nga KQZ

Redaksia Online May 28, 2013 19:31

Lefterije Lleshi: Nuk jap dorëheqjen nga KQZ

Ndërsa diskutimi për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka përfshirë edhe ndërkombëtarët, gjatë një debati me përfaqësuesin ligjor të Partisë Socialiste në këtë institucion Genc Gjonçaj, në mbledhjen  e radhës kryetarja e KQZ-së deklaroi se nuk do të japë dorëheqjen, deklaratë që ra në sy se zonja Lleshi gjeti rastin ta bëjë pa iu artikuluar të paktën publikisht një kërkese e tillë.

Gjonçaj: Garantojmë të gjithë shqiptarët se nuk do të lejojmë asnjë formë manipulimi ditën e zgjedhjeve. Problemi do të vazhdojë të mbetet ai që qeveria e Partisë Demokratike ka me shqiptarët, ka me integritetin e Regjistrit Kombëtar të Gjendjes Civile.

Lefterije Lleshi: Zoti Gjonçaj më shumë folët politikisht se sa teknikisht zoti Gjonçaj.

Gjonçaj: Unë s’kam asgjë. E gjithë bota thotë që ka një problem, vetëm ti thua që jemi në rregull, jemi.

Lleshi: Unë jam në ushtrim të detyrës sime të parashikuar në Kod dhe do të vazhdoj ta kryej këtë detyrë përsa kohë nuk kam detyrën time morale që të jap dorëheqjen, ashtu sikundër bënë kolegët e mi me urdhër nga lart.

Gjonçaj: Mos manipulo këtu. Unë s’kërkova dorëheqje.

Ky debat erdhi pasi dy audituesit e emëruar nga KQZ pranë Ministrisë së Brendshme raportuan mbi gjetjen në listën përfundimtare të zgjedhësve.  Ndërsa audituesi i PD raportoi vetëm 1130 të dhëna si të dyshuara për dublime në listën përfundimtare, audituesi i opozitës raportoi për plot 27 mijë të tillë,  348 mijë shtetas pa adresë, 288 zgjedhës mbi 100 vjec, ndërsa zgjedhësi me moshën më të madhe në listën e votuesve është 143 vjec, ndërsa edhe në këto lista nuk mungojnë të figurojnë të vdekur.

Redaksia Online May 28, 2013 19:31
Komento

13 Komente

 1. albanesi May 28, 20:17

  o zonja leshi – jo ai i Jozit,

  nuk ka nebvoje te dorehiqesh te kapim ne me shkelma dhe te andej andej nga ke ardhe.

  Reply to this comment
  • Enis Germizaj May 29, 01:11

   Per albanes italianin
   Nuk eshte e cuditshme dhe asgje e re,Dhuna per juve eshte e vetmja zgjidhje.E bete kete me heret,kur si kanibale hengret per se gjalli edhe organet e inpektoreve policor!
   Ndoshta LLeshi ka mend e nuk ju kundervihet se te teren keni per ta ngrene!
   Keni mesuar juve ne itali nga kanibalizmi prej nga i ka rrenjet.
   Hani juve njerez por, ne munges edhe kafshe te ngordhura,gjarperinj e bretkoca nes votojne per PD.

   Reply to this comment
 2. Naftetari May 28, 20:25

  Njeriu duket qe ne pamje te pare co zemre ka.A ka ngjashmeri me femeren kjo? Vetem femer nuk mund te jete se ndryshe po te jete femer atehere fjala femer nuk ka kuptim me .

  Reply to this comment
  • Enis Germizaj May 29, 01:19

   Per naftetarin,
   Per bukuri e ke bashkeshorten e liderit tende dhe sekretareshen e Ngjelos.
   edhe pasagjeret e autobusit tende qe e shoqerojne Rambon.
   Gjate zgjedhjeve do te votohet per mis Shqiperia e jo per parlamentaret!!!
   Pasi qe je naftetar nga jemeni a kuvajti,e arabia,jepi pak nafte per autobus Ramnes se Kokedhima po ankohet per shpenzime.

   Reply to this comment
 3. MARKO May 28, 20:32

  Nga i gjejne keto fytyra te shplara?

  Reply to this comment
 4. llogaria May 28, 21:15

  A ke mundesi te kryesh detyren?Apo do punosh vetem me urdhera te partise.Do beje mire oj dhi te jepje doreheqeje

  Reply to this comment
  • Enis Germizaj May 29, 01:29

   Per llogaria.
   Cjapat e dhia yte dhane vet doreheqje,me iniciative personale?.Njehere u ngrine,pastaj ngordhen. I luten Rama,Meta e Dule,te mos terhiqen por,ata nuk ia vune pullen,ben te veten.Nuk i degjuan urdhererat e bosave.
   Perse nuk ua uron per trimeri dhe vetevendosje?
   Po edhe dha “dhija” doreheqjje,prej cjapave e dhive tua nuk zgjedhet kryetari.
   C`te hyne ty ne pune doreheqja e saj?
   Ke dic personale me te?

   Reply to this comment
 5. zekthi' May 28, 23:11

  Pse i dogji kesaj qe permend doreheqien. Apo i ka thene Saliu te ikij per te zgjidhur krizen qe krijoi ? Keta te gjithe jane bere si te çoroditur,sikur kane pire hashash .

  Reply to this comment
  • Enis Germizaj May 29, 01:35

   Per zekthin,
   Mire e ke ti! i ka teprua hashashi Rames, se ka mbledhe shum keto dite me autobuse, dhe per sevap tani po u shperndan juve por,edhe kundershtareve qe te trullosen e corroditen e mos te dijne se cpo bejne, ndoshta edhe doreheqje
   japin?

   Reply to this comment
   • Mark.uk May 29, 09:33

    o germizaj po ikore trap sa palaco qe qenke,po kush je ti more pjelle qeni qe i kundervihesh cdo komentuesi nuk ka me halebake se ju more kopila lane,shume te etur e paske gojen per te etiketuar e share te tjeret more gojore e skizofrenit sali,ti mos na u hiq pll some pas pc-se duke bere kollovarin e mamices tende psiqikun sali per burre te mire dhe te tjeret i etiketonke ,ore koke k….i kur nuk keni argumente ju dilni tek gjuha rrugacerore keni 23 vjet me te tilla plera,beje gati voten se te pret thesi i miellit ate shiko ti qyrraxhi po leri dokrrat,eshte neveri te shohesh te tilla komente nga njerez qe ne vend te trurit kane sallatorin ,shko ane tek 55 spiunet e regjimit te filoserbit sali…

    Reply to this comment
   • zekthi' May 29, 13:06

    Shko ore dhe ha gjemba andej nga argjinatura, dhe leri komentet, se nuk orientohesh dot fare Ti ne keto pune.
    Shpejto se do te thahen gjembat dhe nuk hahen me.

    Reply to this comment
 6. Votuesi May 28, 23:17

  Nuk ka nevoje qe kjo te jape doreheqjen se e doreheq SALIU me urdher nga lart (dmth nga tezja amerike)

  Reply to this comment
 7. marsida May 29, 09:18

  kenka punsu sot Enis Germizaj si perkthys i qeverise..nuk po len koment pa ba …oo Enis lene mar burr at pune se nuk te shkon ..mos ju kunderven te gjithve se njerzit nuk jane qorra boll ndejem me kete qeveri te korruptume..une qe po shkruj jam Shkodrane edhe ndoshta ma shume demokrate se ti ..por asht turp te ndjekesh ma kete qeveri e keto pacavure … ta neverisin jeten ..si Zhelefina jone e Saliu jot..asht turp mar burr..mi njek ma …ai tan diten nuk din gja tjeter vec me sha me rob shpije kundershtart e vet [olitik ..ka mledh rreth vedit nji grup hajnash e mafjozash qe e kan shkretu ket vend e per popullin as qe po e qan kryt …hala nuk kan vdek tan thote..ne fund ..shpresoj se nuk tash po me komenton….manej edhe po e bane …pak problem ka …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*