Leksione demokracie nga Schulz, i ofron mbështetje Merkelit për një Gjermani të fortë

December 7, 2017 21:04

Leksione demokracie nga Schulz, i ofron mbështetje Merkelit për një Gjermani të fortë

Lideri i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz i bëri thirrje sot partisë së tij për të mbajtur një përgjegjësi kombëtare dhe për të forcuar Evropën duke mbështetur bisedimet me konservatorët e kancelares, Angela Merkel për formimin e një qeverie të re.

“Një SPD e fortë është e nevojshme për ta bërë Gjermaninë të fortë dhe një Gjermani e fortë është e nevojshme për ta bërë Evropën të fortë”, deklaroi Schulz gjatë kongresit të partisë.

“Ne nuk duhet të qeverisim me çdo kusht”, tha Schulz, duke shtuar se gjëja më e rëndësishme për SPD-në ishte përfshirja e programit të saj në qeverinë e drejtuar nga Merkeli.

Ai tha se rikthimi i SPD-së nuk mund të vendoset mbi interesat e kombit.

December 7, 2017 21:04
Komento

2 Komente

 1. Laver Niku December 8, 01:02

  Eh, sa larg janë politikanët tanë keta njërëz t[ medhenj[ dhe të mënçur te Europës!!!

  Reply to this comment
 2. Kaci December 8, 14:16

  Eh, keta jane vertet race superiore. “Ne nuk duhet te qeverisim me cdo kusht” thote!
  Tani karahasojini vete me jeta morrat tane!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*