Lëkundet sërish toka, forca dhe ku ishte epiqendra

December 2, 2019 09:42

Lëkundet sërish toka, forca dhe ku ishte epiqendra

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë pak minuta më parë në Tiranë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti ishte i magnitudës 4.2 të shkallës Richter me epiqendër detin përballë Durrësit.

Thellësia ka qenë mjaft e vogël, vetëm 5 kilometra duke bërë që të ndjehet e fortë dhe në një zonë të gjerë.

Ndërkohë, IGJEUM ka publikuar të dhënat në lidhje me lëkundjet gjatë natës duke raportuar se janë regjistruar nëntë të tilla me një intensitet të ulët duke u nxjerë vetëm në zonat pranë epiqendrës.

O.J/DITA

December 2, 2019 09:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim