Lëkundje tërmeti gjatë natës në vendin tonë, ja magnituda dhe epiqendra

January 20, 2021 08:45

Lëkundje tërmeti gjatë natës në vendin tonë, ja magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter është ndjerë gjatë natës në vendin tonë.

Lëkundje sizmike janë ndjerë në Korçë e Pogradec në orët e para të mëngjesit.

Tërmeti ka rënë në orën 03:40 , ndërsa epiqendra ka qenë në Gramsh, 32 kilometra nga Elbasani dhe 22 kilometra nga Pogradeci.

Lëkundjet kishin një thellësi prej 2 kilometrash.

Deri më tani nuk raportohet për dëme.

j.l./ dita

January 20, 2021 08:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim