Mbi 20 lëkundje tërmeti regjistrohen në Durrës e Tiranë

January 20, 2014 09:13

Mbi 20 lëkundje tërmeti regjistrohen në Durrës e Tiranë

Dy tërmete të shkallës 4.2 ballë janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Durrës. Lëkundjet janë ndier në Durrës, Tiranë, Krujë dhe Kavajë. Rreth 22 lëkundje janë regjistruar orët e fundit në këtë zonë, nga të cilat dy më të fortat ishin ato të mëngjesit me magnitudë nga 2.6 deri në 4.2 ballë të shkallës Rihter, me epiqendër 8 km larg Durrësit dhe detin Adriatik.

Tërmeti i parë është regjistruar në Durrës në orën 07:00 të mëngjesit, me magnitudë 4.2 ballë i shkallës Rihter, ndërsa është pasuar nga një tjetër goditje me të njëjtin intensitet. Për momentin nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale. Shkollat e fshatrave mes Tiranës dhe Durrësit raportohet që kanë ndërprerë mësimin

January 20, 2014 09:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*