“Lëri selfiet e mjekëve, merru me njerëzit”, Rama: Si i gjen paratë për iphone e internet

January 18, 2018 18:10

“Lëri selfiet e mjekëve, merru me njerëzit”, Rama: Si i gjen paratë për iphone e internet

Pas postimit të një fotoje në FB për një ndërhyrje kirurgjikale në Korçë, një qytetar i ankohet kryeministrit Edi Rama se jo vetëm që nuk gjen punë por edhe se nuk i japin ndihmën ekonomike pavarësisht se të ardhurat i ka zero lekë.

Por Rama i kërkon t’i tregojë se ku i gjen paratë për iPhone, internet dhe kafe në mes të qytetit.

REPLIKAT

Qytetari: Edhe një herë po ta them shih njerëzit në nevojë siç është rasti im me të ardhura mujore zero lek, ti punë jo që jo por edhe ndihmën ekonomike nuk ta jep pasi nuk e lejonka sistemi sipas drejtorisë së Shërbimit Social Durrës, lëri selfiet e mjekëve, por merru me njerëzit në nevojë, sa herë duhet ta përsëris.

Rama: Kur të më tregosh me shkrim këtu si i gjen paratë për ajfon e për internet e për kafe në mes të qytetit, atëherë do ta kuptosh edhe vetë pse kërkon atë që s’të takon, ndërkohë që për punë shko tek zyra e punës por ama mos i bëj naze ofertave siç bëjnë disa që thonë unë dua punë po e dua në shtet😉

Qytetari: Shëndetësia falas? Ore e bëjnë operacionin se atë zanat kanë por si i bëhet atyre që thonë: “Eja te klinika ime private se s’ka laboratorë në shtet, apo s’kemi anestezi, shko merr medikamentin filan farmaci e lloj-lloj justifikimesh? Rritjuni rrogat atyre ju, rritjuni rrogat… Se na nxjerrin në dritë ata ne… Të shohin nga xhepat e s’të pranojnë analizat e bëra në shtet vetëm ti bësh ku duan ata! Në fund? haha ikin drejt vendeve në zhvillim si Gjermania e i bëjnë goolin Shqipërisë!

Rama: Shko në shkollë xhan shko në shkollë!

January 18, 2018 18:10
Komento

10 Komente

 1. Lalai January 18, 19:26

  o syleshe skipetare…..ahhhh sa mire ju a bejne politiqenet…..nanen ne vrime tju qajne….
  a ta lumsha o sal like e edush nanen shqiptareve

  ..

  Reply to this comment
 2. adi January 18, 19:28

  turp per kete qe ka Arben Ahmetajn ne FInanca, kryehajdurin e vendit, langon qe ngacmon punonjeset ne ministri e kudo!

  Reply to this comment
 3. demo January 18, 20:58

  Ky kryeminister ka aftesi te kriminalizoje fukarejte per fenomene te zakonshme dhe te shperbleje grabitesit e shtetit.PSH.Kryeministri denon shoferet e kamionave qe marrin nafte ne Maqedoni me te lire dhe e shesin me gjysem cmimi.Eshte kontrabande.Po ti kap bosat e naftes,qe e shesin naften sa trefishi i cmimit ne bote,se kane monopolin qe jua ruan kryeministri.

  Reply to this comment
 4. Feniks January 18, 21:14

  Zoti kryeminister,te bej nje pyetje?
  -A mund ta di se ne cfare numer telefoni apo adrese postare mund te bej nje ankese personalisht juve qe jo ta marrin te tjeret?
  Ato llogjet qe ben ti neper Twiter apo facebook,mbaji per vete se deri me sot karagjozlliqe kemi mndegjuar nga ty!
  Asnje gje nuk ke zgjidhur me keto mkomunikime te kota!
  Merru me hallet veb popullit,zoti kryeminister se te ka hyre vetja ne qejf shume!
  Terhiqi veshin edhe atij cunakut kryetar Bashkie qe te mos harxhoje kohe me mbjellje bpemesh,lulesh,lyerje kopshtesh,takime me humoristet dhe shetitjet me taksite e Tiranes se nuk jane vetem keto hallet e qytetareve te Tiranes!
  A e dini ju zoti kryeminister se Shqiperine e keni bere shtetin e vetem ne bote qe asnje kuader shteteror nuk ben pritje populli?
  E po kjo eshte kulmi i talljes qe ju i beni ketij populli!
  Ju nuk takoni popullin se nuk doni te zgjidhni hallet e tij!
  Per ju rendesi ka vetem koncesioni apo tenderi,se aty del dicka!
  Nuk keni nerva te qani hallet ketij populli fukara e te neperkembur!

  Reply to this comment
 5. Kris 1 January 18, 21:59

  Merru me naftetaret dhe jepu pagesat e prapambetura dhe mos u kerko llogari njerezve ku i gjejne leket per nje kafe kur ti vet nuk u jep por vetem u merr.
  Lere facebook dhe bej punen tende se i le pa lavdi ministrat e Shikun

  Reply to this comment
 6. "BOHOTINA" January 18, 22:25

  Te shkruash budallalleqe kryeministrit eshte puna me e thjeshte. Puna e veshtire eshte te gjesh pune e mos te besh naze.
  Nje pronar beri lajmerim ne gazeten “Çelsi se donte nje punetor. Te nesermen ne mengjes tek dera e biznesit te tij ishin dyndur per pune mbi 50 veta. “Ou, ia beri pronari, po ju qenkeni te gjithe nevojtare, por sic kam lajmeruar une vetem nje dua se aq me duhet e aq e kam mundesine. Iu drejtua njerit nga turma. “Hajde ti”. Ai jo vetem qe nuk u gezua qe e vecoi, por tha: “Po ky ku me gjeti me te paren mua”.

  Reply to this comment
 7. anticensurë25642654 January 19, 10:10

  dy përgjigje të K/ministrit që jo vetëm që nuk e ngrënë aspak,por dhe e ulin nën nivelin e qënjes superiore,aleksandër xhuxhumaktut,i njohur si plaku!!
  qytetari i dytë i shkruan diçka,e drejtë a po jo!?
  nuk i prish punë kujt,por përgjigjia e këtij është sa idiote aq dhe vetfajsuese!!
  “Shko në shkollë xhan shko në shkollë!”,pra pa asnjë bazë,ose më mirë duke mos pasur asnjë lloj argumenti për të kundërshtuar ato që shkruan qytetari,ai e ofendon e denigron,pa të drejtë(gjithçka është shkruar korrekt),thjeshtë për të “thënë fjalën e fundit”!!
  mor debil tirone,përdore dhe ti shprejen “të heshtësh është flori”!!
  debil i lindur dhe i mbetur fëmijë!!

  Reply to this comment
 8. Lumi January 19, 11:07

  Pse mor Anticensur, kryeministri u gjen pune njerezve? Dukesh qe je ne vitet e censures kur kishte vetem nje mundesi; kur partia te fuste e te nxirte nga puna. Sot, ke mundesi pa fund, ke nisiativen, mund te punosh ne cdo qytet, ketu ose jashte vendit. Qe nje I ri me IPad t’i kerkoj kryeministrit pune eshte qesharake, pasi duket qe ka brenda sensin e kundershtimit. Dhe ti qe nuk rri dot pa fol, komenton. Pika burrin.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 19, 11:42

   a ty të martë emri përpara mor debil!!
   në të gjithë komnetin flas për përgjigjet idiote të këtij perëndisë tënde mor gomar dhe jo për të gjetur punë!!
   atëherë ashtu si thua dhe ti që nuk është K/ministri ai që gjen punë,PËRSE KY IDIOT,ti je në nivelin e demencës,NUK SHKRUAN KËTO QË THUA TI??
   përse nuk përgjigjet si një njeri normal,por shkruan si një i prapambetur mendor i mbetur në adoleshencë!!
   shiko përgjigjet mor idiot që nuk përputhen aspak me pyetjen/jet.
   ky ka hapur këtë bashkbisedim për të komunikuar,ndihmuar njerzit dhe jo për të tallur karët me ta!jo për të pasur të drejtë dhe me idiotësira!!
   ti duhet të jeshë jo vetëm nga ata që i dhatë votën dje,por dhe nga ata që do ta mbani legjislaturën tjetër,pavarsisht se ky tall hajdarin me ty!!
   unë nuk e lejoj!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*