Lesi: Nëse Berisha nuk pranon kushtet e mia, iki nga koalicioni

Redaksia Online March 13, 2013 14:50

Lesi: Nëse Berisha nuk pranon kushtet e mia, iki nga koalicioni

Nikollë Lesi nga Durrësi ka paralajmëruar se nëse gjatë Partia Demokratike nuk bie dakord me kërkesat e tij, atëherë do të largohet nga koalicioni.

Zv/ministri i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve ka  bërë me dije se do të ketë një takim me kryeministrin Sali Berisha, për kërkesat e partisë që ai drejton në mënyrë që të gjejë konsensusin për ato që ai i quan “pikat e fitores”.

Lesi vlerëson se nëse mazhoranca bën disa lëvizje të shpejta shanset për të fituar zgjedhjet e 23 qershorit janë të mëdha. Ditët e fundit, Lesi ka intensifikuar takimet me palët politike si dhe zhvillimin e aktiviteti të tij politik.

Redaksia Online March 13, 2013 14:50
Komento

2 Komente

 1. Ilir March 13, 15:10

  Nuk e di si mund te rrish me Berishen kur ti dhe gjithe populli e di qe kur ai ishte President ai dhe vetem ai te dogji gazeten me te mire te asaj kohe koha jone. Nuk duhen haruar .Humbe dhe gjyqin ne kohen perseri te Berishes Kryeminister apo jo. Me kethe pergjigje ne se e kam gabim.

  Reply to this comment
 2. MH May 17, 13:55

  Bythedjeguri i Berishes krijoka kushte dhe ultimatume.
  A ka bire kurvet qe te moa e kuptoj kete injorant gazetar analist gazetar.Njeriu ma i pa moralshem i shtypit,gazetarise shqiptare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim