Letra e Brahos: Të verfikohet kush e ka takuar Kastriot Ismailajn në burgun e Fierit

September 30, 2015 09:10

Letra e Brahos: Të verfikohet kush e ka takuar Kastriot Ismailajn në burgun e Fierit

Në letrën që kreu i Komisionit për Sigurinë Kombëtare, Spartak Braho u dërgoi institucioneve më të larta të vendit, ndër të tjera kërkohet edhe verifikimi i hyrjeve dhe daljeve nga burgu i Fierit.

Në këtë burg, ndodhet në masën e sigurisë “arrest me burg” dhe Kastriot Ismailaj.

Verifikimi i nisur ka të bëjë me ofrimin e shpërblimeve apo kërcënimet në adresë të biznesmenit Kastriot Ismailaj dhe gruas së tij për të dhënë deklarime kundër kryetarit të Kuvendit Ilir Meta.

Pas marrjes në dorëzim të letrës së deputetit Spartak Braho ka nisur verifikimi i fakteve që përmenden aty.

Procesi i verifikimit sipas procedurës mund të zgjasë deri në 30 ditë, – raporton gazeta “Panorama”.

September 30, 2015 09:10
Komento

2 Komente

  1. Led September 30, 10:25

    padrino

    Reply to this comment
  2. metlaj September 30, 10:42

    traditat ne vendin tone per pregatitjen re nje kelyshi qe te behet qene imire eshte te mbahet disa kohe ne ersire por dhe te jetoj disa kohe me nje qene te vjeter Eshte mire qe spartaku te emerohet per sigurin personale te ILIrit se per shtetin ai vetem bene te kunderten

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*