Letra/Tatimet u kërkojnë llogari bizneseve, “Pse ju është ulur xhiro?”

April 7, 2016 09:24

Letra/Tatimet u kërkojnë llogari bizneseve, “Pse ju është ulur xhiro?”

Tatimet dhe biznesi prej një viti janë përfshirë në një marrëdhënie të tensionuar për shkak të luftës antinformalitet. Por tani kur aksioni është futur në fazën e dytë, arritjet e së parës po shuhen.

Tatimorët janë të alarmuar për rënien e kuponëve nga kasat krahasuar me tremujorin e fundit 2015. Nisur nga ky fenomen Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve në Tiranë, ka lëshuar një njoftim për tatimpaguesit në të cilin thuhet se, subjektet që kanë ulur numrin e kuponëve do të jenë objekt kontrolli.

“Në kuadër të masave për sensibilizimin e tatimpaguesit, si dhe duke vlerësuar treguesit tuaj të deklaruar për shtypjen e kuponave tatimorë, nisur nga transmetimi i pajisjeve fiskale, rezulton se nga ana juaj është ulur ndjeshëm transmetimi i kasës krahasuar me tremujorin e fundit të vitit 2015!”, thuhet në shkresën që u është drejtuar bizneseve që kanë raportuar më pak xhiro ditore. Ata paralajmërohen se nëse do të vazhdojë kjo situatë do të jenë subjekt kontrolli dhe u thuhet që të lëshojnë kupon për çdo blerje./MONITOR

shkresa

 

 

April 7, 2016 09:24
Komento

4 Komente

 1. elio April 7, 10:27

  Keta i konsiderojne bizneset e njerezit si dele per tu mjele qe keta dhe bizneset e tyre te vjedhin duke bere fasada e konferenca shtypi…
  Keta nuk japin asnje ndihme, asnje subvencion, asnje asistence sociale per te varferit..Po ngrihet e njejta diktature dhe mentalitet qe beri Dudumi..
  Jane te paafte e driteshkurter, vecse te pafytyre…
  Jam kutioz nese kjo “drejtoresha superpjeshke” ka leshuar ndonjehere fature apo ka mbajtur shtepine me business…apo 27 vjec drejtoreshe tatimesh..per tu tallur…

  Reply to this comment
 2. info analitike April 7, 12:05

  Sklleverit duhen fshikulluar qe te jene me te shkathet e te prodhojne me shume qe ju te mbushni xhepat. He me ju lumte vazhdoni keshtu! Rama sapo e lavderoi kete superhajduten e Tatimeve per punen e mire.

  Reply to this comment
 3. Darius April 7, 12:59

  Ti moj cupe duhet te marresh dhe ate te gjatin me vete,Ramen,dhe gjithe Parlamentin dhe te gjithe bisneseve te vogla duhet tu beni gojore 24/24 ore non stop.

  Reply to this comment
 4. Arben April 7, 22:29

  PERSE CFARE DO TU BESH TI QE TUA RRITESH
  ….XHIRON MOJ SHOQE????????!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*