Lëvizja e parë e Metës kundër Qeverisë

November 23, 2017 17:04

Lëvizja e parë e Metës kundër Qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin e qeverisë “Për tarifat gjyqësore në Republikën e Shqipërisë”.

Ky ligj u miratua nga Parlamenti disa ditë më parë, ndërsa u kundërshtua nga deputetët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Diskutime të ashpra për këtë ligj pati edhe në Komisionin e Ligjeve para se drafti t’i kalonte Kuvendit për votim.

Tashmë ky ligj do të duhet të diskutohet përsëri në Parlament.

Kjo është edhe lëvizja e parë e Metës në rolin e Presidentit kundër qeverisë.

November 23, 2017 17:04
Komento

5 Komente

 1. kasem gahinji November 23, 17:10

  do perseritet cikli nga e para ,do miratohet perseri,pa deshiren e presidentit.do vazhdoje pastaj me te tjera:-ai kthe ,parlamenti mirato,presidenti me gihtin e mona dires ne goje.

  Reply to this comment
 2. elvi November 23, 17:16

  I ka hyre frika ne palce Like floririt me bllok ne dore!

  Reply to this comment
 3. xxx November 24, 01:03

  gazeta harroi te shpjegoje ku hyn “Qeveria” ne kete mesele
  Dites i ka err syte militantizmi anti-rama, turbullon lajmet per publikun ne kazan e saj mediatik

  Reply to this comment
 4. Qytetari durrsak November 24, 03:42

  I pafytyri nuk ndryshon, ai mbetet kelysh besnik i Sali Berishes. Me poshtersisht, plotesisht e nenshtruar dhe ne bashkepunim te plote, edhe e shoqja e tij Kryemadhi, vepron sipas porosive te Sali Berishes. C’mund te presesh nga ky takem ?!

  Reply to this comment
 5. Prokurori Amerikan November 24, 13:42

  Nuk e ka te gjate batakciu. S;ka ku vete se pervec burgut.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim