Lëvizja Mjaft! numëron premtimet e pambajtura të Ramës

December 22, 2015 19:25

Lëvizja Mjaft! numëron premtimet e pambajtura të Ramës

Organizata jo-qeveritare Mjaft! ka numëruar të gjitha premtimet ekeltorale të pambajtura nga kryeministri Edi Rama.

Sipas përllogaritjes së Mjaft!, nga 27 premtime gjatë fushatës janë përmbushur plotësisht vetëm 4 premtime.

Një nga premtimet që qeveria ka dështuar ta përmbushë është hapja e 300,000 vendeve të reja të punës, që sipas zëdhënësit të Mjaft!, Aldo Merkoçi, janë krijuar rreth 40,000.

Rama gjithashtu ka dështuar të rimarrë kontrollin e pasurive që kishin qenë konsideruar të privatizuara gabim, ose të shpëtojë ekonominë nga monopolet.

Ndër dështimet e tjera të renditura nga Mjaft! është reforma gjyqësore dhe marrja e masave të forta kundër të korruptuarve të nivelit të lartë nga qeveria e shkuar.

Mjaft thotë se një nga premtimet që është përmbushur plotësisht është sistemimi i situatës së energjisë elektrike në vend.

December 22, 2015 19:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?