Lëvizje në diplomaci, Dekretet e Nishanit për 8 ambasadorë midis tyre edhe Ceka

January 6, 2016 14:10

Lëvizje në diplomaci, Dekretet e Nishanit për 8 ambasadorë midis tyre edhe Ceka

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar lirimin nga detyra të disa ambasadorëve, ku pikas emri i Neritan Cekës si ambasador i Shqipërisë në Romë.

Ndërkohë, kreu i shtetit ka emëruar disa ambasadorë të rinj. Dekretet janë publikuar në faqen zyrtare të Presidencës, ndërsa më poshtë është lista e tyre.

Dekretet e Nishanit:

Neritan Ceka, shkarkohet si ambasador në Itali

Kujtim Xhani, shkarkohet si ambasador në Kinë

Genci Muçaj, shkarkohet si ambasador në Turqi

Kujtim Morina, shkarkohet si ambasador në Kuvajt

Ermal Muça, emërohet ambasador në Kanada

Enkeleda Mërkuri, emërohet ambasadore në Sllovaki

Arian Spasse, emërohet ambasador në Hungari

Ermal Dredha, emërohet ambasador në Emiratet e Bashkuara Arabe. /Dita/

 

January 6, 2016 14:10
Komento

4 Komente

 1. Arusha January 6, 17:31

  po per te emeruar ke te emeroj ky leshko

  Reply to this comment
 2. Troch January 6, 17:37

  Shyqyre qe e hoqe te kanadase,se lat nam me ate lloj diplomacie boshe, ne nje shtet kaq te fuqishem si Kanadaja!

  Reply to this comment
 3. demo January 6, 20:31

  Shyqyr u rahatu mileti.Nuk kemi me probleme

  Reply to this comment
 4. lato January 7, 07:52

  Emereoni dhe ate Gazmend Muca-jn ne ndonje ambasade,se e kane profession si fis!Ekeni lene polic te thjeshte!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim