Lëvizje tek Krimet e Rënda, Arta Marku largon Besim Hajdarmatajn

May 9, 2018 15:36

Lëvizje tek Krimet e Rënda, Arta Marku largon Besim Hajdarmatajn

 

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka larguar nga detyra kreun e Prokurorisë për Krimet e Rënda, Besim Hajdarmataj.

Vendimi është marrë sot dhe në vend të Hajdarmataj është komanduar prokurorja Donika Prela.

Vetë prokurorja Prela, që prej muajit janar mbante detyrën e kryeprokurores në Prokurorinë e Durrësit.

Besim Hajdarmataj është njëri prej prokurorëve  të përfolur për ndikim politik.

Ai ka qenë prokuror i Tropojës një zonë ku kanë ndodhur rreth 200 vrasje për të cilat nuk ka asnjë dosje hetimore serioze të hapur.

Në njoftimin e Prokurorisë së Përgjithshme, bëhet e ditur se me emërimin e Donika Prelës si kreu i Prokurorisë për Krime të Rënda, kreu i akuzës Arta Marku ka “besim se ky ndryshim në drejtim do të sjellë si rezultat ndjekje penale më të shpejtë dhe më të efektshme të çështjeve me përparësi të lartë. Ndjekja penale e krimit dhe korrupsionit mbetet prioriteti më i lartë për Kryeprokuroren Marku”.

a.s/dita

May 9, 2018 15:36
Komento

14 Komente

 1. Liku May 9, 15:57

  Ky eshte pedofil.
  N Tropojë ka ngacmuar dhe dhunuar vajza të mitura duke shfrytëzuar postin.
  Kur nuk ia varnin u leshonte flete arresti per baballaret per tu bere shantazh

  Reply to this comment
 2. Bardhi Tolabi May 9, 16:20

  Ky edhe para Komisionit te mandateve,dukej sikur flinte mbi m.t.Ka qene kamikaze I Dhalles,i paafte dhe shume debil nga aftesia.Asnje dosje te hetuar per cironka,pa le te behet fjale per peshq te medhenj.Kerkoj arrestimin e Tahirit,nuk kam asnje kundershtim ne se e merriton ai arrestimin.Nuk me intereson se eshte I majte edhe pse une perkrah te majten.Perse e kerkoj arrestimin e tij pa fakte? Vetem per te krijuar alibi ne dore te opozites.Kur ju kerkuan prova,nuk paraqitit ne menyre qe te bindete komisionin per arrestimin,ndersa per ta hetuar ju dha e drejta per ta hetuar.Kane kaluar mbi 6 muaj dhe asgje,ku jane provat per arestim?Ja dhe se fundi,Tahiri eshte pa imunitet,perse nuk I cuan provat ne gjykate dhe te vendoste ajo,gjykata,mbi bazen e provave dhe ta arrestonte Tahirin?
  Me Dhalle,Hajdarmate,Gjin Gjone e kompanine fitim prurese,te kryesuar nga ish Nishani pa mustaqe dhe tani nga Likja prej florir dhe qe quhet KLDi,nuk kishim dhe nuk kemi per te patur drejtesi.Duhet shporur dhe ndeshkuar e gjithe kjo piramide mafioze e te shpetoje Shqiperia…

  Reply to this comment
 3. TURP PER USA + BE ..QE TOLEROJNE SALI & LUL KRIMINELIN May 9, 16:35

  ne fakt vetingu duhet te filloje te ambasadore & stratege euroatllantikas qe e prune berishen ne pushtet nga beogradi ne 1991 dhe po e mbrojne sot.me cdo cmim
  .
  Ky tropojani qe mbron tropojanin berishoviq eshte molekule para arvizuse qe i tha berishes burre shteti pasi vrau si nazizkin ne 21 janar

  ky koment i bere para ca vitesh eshte aktual sot

  gjeneral Luan Hoxha sipas dokumenteve orgjinale te amb.amerikane deponon te A.A.A se eshte kerrcenuar me vdekje nga Xen Berisha se i ka thene:

  Qepe sqepin se do te vras si Kosta Trebicka.
  .
  NQS DO ISHTE NORMAL ALEKSARVIZU duhej ta padiste Xenin si terrorist….

  por kjo nuk ndodhi..biles i dhane vize gjeneralit….
  ,
  Kjo eshte nje figure krimi e arvizuse dhe te atyre qe jane pas tij…..E KAP NENI:

  MOSKALLXIM KRIMI..
  ===========================

  JO VETEM QE ARVIZU MBROJTI XEN KRIMINELIN DHE GJASME LUFTONTE ME BERISHEN ME FISHEKE MANOVRE POR….

  Del pyetje vetvetiu: Ku e gjen kete force ky monster berishe & sons ??
  ..
  Dihet nga te gjithe se mender me thane Berisha eshte nje ‘TIGER LETRE” qe u fuqizua pasi ai zbatoi luften kunder nje sistemi qe kishte vdekur ne ate kohe..pra ishte ishte nje kanibal i nje lloji te papare ne historine e njerzimit.Me nje fjale me berishen armiqte e kombit pasi hodhen gjasme enverhoxhen ngriten lapidaret e zogut,xhaferr deves,hamit matjanit dhe gopit somes kush i mban mend se eshte lista e gjate.
  Le te analizojme nje shembull PIKANT :Shkerdhen berishen me ermal ilir enver hoxhen
  Ndersa i pari ka bere krime te dokumentuara ku dhe ambasada amerikane i ka publikuar here ps here…..i dyti pra nipi enverit eshte arretuar per aresye banale dhe deri tani nuk asnje akuze nga drejtesia..pervec nje raportimi te nje prokurori gjerman anonim qe ndoshat eshte nipi adolf hitlerit.
  Vone shqiptaret e kuptuan hilen e anti ambasadorit Arvizi i cili i la Edi RAMES celsat e kashtes..nje shtet te falimentur dhe nje plantacjon droge 28 mije km katrore dhe nje PUSHTET PARALEL I SALI MONSTRES QE NUK KA RAME AS OBAME TA SHKULE NGA VENDI
  1-PRESIDENTI
  2-K/PROKURORI
  3-KRYETARI SHIKUT
  4-KLD
  5-KLSH
  6-70% E ADMISTRATES
  7-VOA E ELEZ BIBERISHES
  8-VATRA
  9- GJYKATAT SHQIPTARE
  10-DONALD LULUSHI
  11-ish HELMUTI ALEMANIES
  12-KRERET E BANKAVE KRYESORE
  13- MIJRA INVADUESIT E BATHORES
  14-KALI TROJES ILIR MUTA
  15-BANDITET MEDIATIKE 2F (FRANGAJ-FEJZIU)
  .
  Pra me thjeshte Shqiperia eshte e pushtuar nga KOQET E SHKERDHEN BERISHES dhe eshte menxyre kombetare qe kemi nje kryeminister te tredhur ,hallatet e te cilit jane ne bodrume ambasadash

  donaldi i madh i washintonit ose duhet te fuse berishen ne burg ose te shpalle VIQIDOLIN KRYEQYTET TE SHQIPERINE dhe te kene shqiptaret “jeruzalemin e tyre” ne tropoje

  Reply to this comment
 4. Konti Sbalta May 9, 16:44

  Zhdukeni kete fare te keqe qe mbolli Saliu gjate viteve te sundimit te tij per ti patur mbeshtetje e per ti perdorur per kunder kundershtareve te tij . Asnje gjykates e prokuror nuk eshte vendosur ne vendin e tij te punes me miratim te shumices se forumeve , por me “urdher te ketij perbindeshi qe e shndroi aparatin shteteror ne nje vegel qorre per te plotesuar qellimet e tij e te familjes se tij biollogjike e partiake!

  Reply to this comment
 5. Dikushi May 9, 17:31

  N Prokurori kemi bere sikur jemi hidherusr kur eshte larguar ndonje por per ket Besimin jemi gati t qesim dreke urimi.
  Nje pleh me pak ne drejtimin e puneve. Shpresojme qe vettingu ta heq perfundimisht nga sistemi

  Reply to this comment
 6. Shpetim May 9, 17:32

  Mir qe e hoqi Hajdarmaten ,por ne prokurori perseri maleke ne krye. Kryeprokurorja po te shohesh levizjet e bere jane pothuajse nga veriu. Kjo tregon mungese vizioni tek ajo.

  Reply to this comment
 7. Student May 9, 17:33

  Nje pytje per Hajdarmatajn dhe ata qe e njohin: Nipi i tij vrau njr person dhr plagosi nje tjeter ne Tropoje per nje loje bilardo. Sa vjet burg beri? Kjo pergjigje mjafton qe ky legen t mos ket t bej asnje dit t jetes me sistemin e drejtesise

  Reply to this comment
 8. xxx May 9, 17:45

  Me ket levizje Arta Marku je burrneshe

  Reply to this comment
 9. fteri May 9, 18:37

  Kjo është detyra që po kryen me nderë ,kundër të korruptuarve ,të gjitha egërsirat jan nëllojë ! Të lumtë kryeprokurore !.
  Të përshëndes me vargjet :
  O ‘ Arta moj ballëlart ,
  Të mbiu lufta me prag
  Luftë ditë e luftë natë
  si partizanë ,për të
  çliruar vatanë ,
  kjo luftë e wetingut në drejtësi ,
  është një çlirimi i dytë
  i shqipërisë ,je një yllë
  mes një llagëmi ,mos u tëhiq.

  Reply to this comment
 10. Alban Dega May 9, 19:41

  NE PRANGA KETE PROKUHOR TE MAFIAS

  …. SE STERHORAVE ADRIATIK PALLA E SALI KARAXHICIT !

  Te lumte mendja e te ndrite puna o Arta Mendjearta !
  Uroj te futesh ne historine e prokurorise shqiptare dhe te Shqiperise si Xhulisni kunder Mafias Italo- amerikane ketu be Nju Jork dhe si Antonioni ne Itali !
  Yes ! You can Goldmind Arta!
  Hallall gjiri i nenes !
  Nuk do ta harroj as ne varr diten e emerimit tend as 12 prillin 2018 !
  Tym e flake … miell e cnenduri e
  “ Bandes se Gangstereve, faqja e zeze e Shqioerise !
  Ashtu si minjte jane te paret qe parandjejne termetet edhe gangsteret e “ Mafia krejt jasht kontrollit “ e parandjene fundin e pandeshkueshmerise dhe paprekshmerise se tyre, termetin e Drejtesise dhe Vetingut !

  Reply to this comment
 11. Alban Dega May 9, 19:43

  Me mire vone se kurre

  NE PRANGA KETE PROKUHOR TE MAFIAS

  …. SE STERHORAVE ADRIATIK PALLA E SALI KARAXHICIT !

  Te lumte mendja e te ndrite puna o Arta Mendjearta !
  Uroj te futesh ne historine e prokurorise shqiptare dhe te Shqiperise si Xhulisni kunder Mafias Italo- amerikane ketu be Nju Jork dhe si Antonioni ne Itali !
  Yes ! You can Goldmind Arta!
  Hallall gjiri i nenes !
  Nuk do ta harroj as ne varr diten e emerimit tend as 12 prillin 2018 !
  Tym e flake … miell e cnenduri e
  “ Bandes se Gangstereve”, faqja e zeze e Shqiperise !
  Ashtu si minjte jane te paret qe parandjejne termetet edhe gangsteret e “ Mafia krejt jasht kontrollit “ e parandjene fundin e pandeshkueshmerise dhe paprekshmerise se tyre, termetin e Drejtesise dhe Vetingut !

  Reply to this comment
 12. Alban Dega May 9, 19:47

  NE PRANGA KETE PROKUHOR TE STERHORAVE ADRIATIK PALLA E SALI
  KARAXHICIT !

  Te lumte mendja e te ndrite puna o Arta Mendjearta !
  Uroj te futesh ne historine e prokurorise shqiptare dhe te Shqiperise si Xhulisni kunder Mafias Italo- amerikane ketu be Nju Jork dhe si Antonioni ne Itali !
  Yes ! You can !
  Hallall gjiri i nenes !

  Reply to this comment
  • BORO NICA May 9, 20:09

   O hiperaktiv i Deges cfare VIAGRASH PI A DITZI

   Keshtu kalove ne orgazem kur erdhen ekspertizat e FBI per 21 janarin 2011 dhe ai fshiu bythen me to si dhe NY TIME.
   .
   E DI PSE NDODH KJO ?

   sa te kete ne amerike

   Sala elezbiberin

   hamdi dega dhe shqipnia

   kan me ja pa sherrin
   .

   Behu burre or Hamdi mos u qyrravit ne blogje me keto berlloqe AI BYBERI C’KA ASHT….a i qendron llafit qe ke thene per te si nentoke serbe ne amerike….apo je brekmbushur se edirama

   Shqiptaret nuk kane cfere humbasin i kane humbur te gjitha,,por nje vlere te madhe njerzore mund ta fitojne shume shpejt..Dinjitetin..
   .
   Dhe kjo arrihet duke thene te verteten e hidhur..pambarimisht te hidhur..
   .Lexoni me kujdes ju lutem:
   .
   1-Sali Biberisha.. ka qene ..eshte.. dhe do te jete …nje kobure ne duart e makartisteve te tipit Biberaj-Rajerson qe zbatuan nje nga doktrinat me antishqiptare ate te “dekomunistifikimit” qe rezoltoi me reaksionare se NACERTANIA APO MEGALIDHEA
   2-Sali Biberisha eshte kriminel shume dimensional i kthyer ne perbindesh por absolutisht nuk eshte fajtor….
   Fajtori nr 1 eshte Donald Luli i rradhes qe ne menyre te kuptueshme eshte lexuesh fermanesh i berishisteve te Washingtonit & Brukselit qe nga Wisneri ..Podestat e deri te Elez Biberaj.
   .
   Fajtori nr 2 eshte KOQETREDHURI Edi Rama me Pisaistat e tij duke shtuar dhe intelektualet si Kadareja qe deri tani nga mijra krime te Biberishes nuk e kane hapur sqepin..
   _______________________
   Izet Haxhia-Mero Baze-Bedri Islami -Alban Dega dhe shume te tjere me shkrimet e tyre direkt apo indirekt kane kritikuar apo akuzuar Elez Biberaj si “nentoka serbe ne amerike” i cili eshte faktikisht Sali Berisha Amerikes.
   Kam shume argumente qe tregojne se pa u “rrezuar”Elezi=sali berisha amerikes” ai Saliu i Shqiperise do ju nxjerr uje te zi akoma
   _______________________
   Argumenti me i “ububujshem” eshte si me poshte:
   COMMISSION ON SECURITY AND COOPERATION IN EUROPE
   OF THE UNITED STATES CONGRESS (6 May 2013)
   Philip T. Reeker, ; Elez H
   Biberaj, ; Besa Shahini,analiste
   Gilbert Galanxhi, ..
   …..
   Ku shtrohen keto pyetje:
   E para
   Cfare statusi ka Elez Biberaj qe merr pjese ne kete forum kaq te larte te Kongresit
   E dyta
   Pse ne gjithe “hartimet” e ngjarjeve ne Shqiperi nga 2005-20013 e mbajtura ne kete komisjon nuk ka asnje fjale:
   -Per masakren e 21 janarit
   -Per Holokausin e Gerdecit
   -Per vjedhjen e Bashkise Tiranes nga Arvizu & Basha
   -Per vrasjen mafioze te Kosta Trebickes
   -Per prokurorin amerikan qe mbuloi kete vrasje
   …..etj etej….
   ………………….
   Pra pyes publikisht zoterinjte Islami & Haxhia:
   A nuk e kuptoni qe Sali Bisha ka nje mbrojtje te fuqishme nga berishistet e WDC & BE ?
   jeni budallenj apo frikacake apo TRAP ?

   …..

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*