Gjendet një 13 vjeçare e denoncuar si e zhdukur

April 20, 2014 21:01

Gjendet një 13 vjeçare e denoncuar si e zhdukur

Një e mitur 13-vjeçare  nga lagjja ”Skënderbeg” e Lezhës ishte larguar nga banesa prej dy ditësh, dhe dje e ëma kishte bërë denoncimin në polici. Pas veprimeve hetimore policia mbrëmjen e sotme rreth orës 19:30 ndërhyri në banesën e Agim Maliqit në Shëngjin ku ka gjetur edhe të miturën.

25-vjeçari është dërguar në polici, ndërsa e mitura pas takimit me të afërmit pritet t’i merret dhe dëshmia. Sipas policisë 25-vjeçari akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me të miturën. Nga të dhënat e para mësohet se Maliqi është shprehur se vajza ishte larguar me dëshirë nga banesa dhe kishte qëndruar me të.

April 20, 2014 21:01
Komento

10 Komente

 1. Shaban Shpiragu April 20, 21:56

  Mase do organizonin ndonje bigbradher tjeter,pasi atje nuk ka me vende!

  Reply to this comment
 2. fat man April 20, 22:23

  Maloket keto “pune” i bejne brenda fisit e nuk u bejne pershtypje dhe jo me me ato te mitura qe nuk i kane gje.

  Reply to this comment
 3. P.A.B. April 20, 23:45

  “Maliqi është shprehur se vajza ishte larguar me dëshirë nga banesa dhe kishte qëndruar me të. ”

  Z Maliqi,

  … vajza nuk eshte larguar me deshire, minoreneve nuk i njihet deshira, dhe ju keni bere ” grabitje personi/ dhe / sex me te mitur. Qe ne 2001, “mosha ligjore per marredhenie seksuale” ne Shq. eshte 14, [age of consent] pavaresisht orientimit sexual.

  Ne raste kur nje femije vjen vete, ju keni detyrim ti thoni jo dhe ta largoni; pa llogaritur faktin se ligji ju kap dhe per “manpulim, ndjekje aktive e presione”

  Ne rastet per Vajzat (!) seksi konsiderohet i pa-ligjshem dhe kur eshte 14 vj por s’ka arritur “pjekurine seklsuale”, sipas nenit 100 te Kodit Penal.

  Reply to this comment
 4. baba nga durrsi April 21, 00:38

  Fare e keqe! Kopil e bir kopili,nuk kupton ti o palle qe nje vajze 14 vjece nuk eshte akoma ne gjendje te gjykoje ceshte e mire apo e keqe? Uroj ta kuptosh tani ne qeli kur te veshesh dhe ti fuston me pala dhe sytjena te mushme me corape!

  Reply to this comment
 5. Anonim April 21, 03:42

  Ska faj i shkreti se keto fenrat si vishen sot e dini vetem breket y mungojne se gjoksin perjashta shalat perjashtha e bga nos te bej marezira djaloshi po jini l…… te gjith moret vesh

  Reply to this comment
 6. shqiptari April 21, 07:37

  po pse ore ku humbe kollaje nje femije po kerkoni se ne ndonje motele e kane se aty vene bosete e politikese e doktorate e gjyqtare e prokurore se i duane 13 vej e 14 te njoma jo matka dhe i gjejne me pake leke se keshtu e bene shqiperine keta terorista fukarallike te papare

  Reply to this comment
 7. MALUKATI April 21, 08:22

  ti pritet hunda he veshi dhe ta gjezdisin neper qytet lakuriq maskarain mbuluar vetem me nje gjethe fiku

  Reply to this comment
 8. P.A.B April 21, 10:30

  Pak kohe me pare nje Mesues Britanik (jeremy forrest) le vendin dhe arratiset me nxenesen e tij 14 vjecare. Duke i thene se martesa e tij ishte e deshtuar dhe do vazhdonin jeten bashke,keshtu “rane ne Dashuri.” U vune ne levizje dy shtete [UK-Fr] derisa u kapen, vajza u kthye prane familjes, sot MESUESI eshte ne Burg.

  Plus, 1) regjistrohet si “Ofendues Seksual” per jete. 2) Denuar si Pedofil. Asnjehere pasketaj ky person nuk do lejohet te punojne ne pozicion besimi e autoriteti, dhe kurre me me Femijet. 31 vjecari eshte denuar me 5.5 vjet, megjithese Familja ka thene qe vajza iku me deshire dhe kjo e fundit e ka takuar ne burg dhe i ka shkruar Gjykates ta falin. Per ligjin kjo s’pati asnje vlere.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*