Lezhë, pushimet sjellin trafik në Rrugën e Kombit

August 4, 2014 10:02

Lezhë, pushimet sjellin trafik në Rrugën e Kombit

Trafiku në rrugët që përshkojnë qarkun e Lezhës ka qenë i rënduar si asnjëherë tjetër këtë fundjavë, për shkak të dyndjes së pushuesve drejt bregdetit. Superstrada Milot-Lezhë, aksi i “Rrugës së Kombit”, kryqëzimi i Shëngjinit dhe Tales, kanë qenë nyjet më problematike ku vargu i automjeteve ka arritur në mbi 5 km. Ndonëse Policia Rrugore dhe ajo e Rendit janë dislokuar përgjatë gjithë superstradës, trafiku duket i pashmangshëm. Shefi i Qarkullimit Rrugor në Lezhë, Valentin Florini, ka bërë të ditur se ka pasur fluks, por jo bllokim të trafikut.

August 4, 2014 10:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*