Lezhë, serbët arrestojnë biznesmenin për narkotrafik

November 17, 2013 09:33

Lezhë, serbët arrestojnë biznesmenin për narkotrafik

Policia serbe ka arrestuar biznesmenin Astrit Limani, pasi kërkohej nga Interpol Beogradi. Policia shqiptare konfirmoi se 41-vjeçari është prangosur në pikën e kalimit kufitar Merdare. Mësohet se Limani ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi ishte dënuar nga Gjykata e Milanos me 15 vjet burg në mungesë për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike dhe evazion fiskal. Limani posedonte një kompleks turistik në Shëngjin.

 

November 17, 2013 09:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim