LGBT nesër protestë para ministrisë së Drejtësisë, Halimi i quajti b…q…

Redaksia Online April 11, 2013 17:44

LGBT nesër protestë para ministrisë së Drejtësisë, Halimi i quajti b…q…

Aktivistët e të drejtave të homoseksualëve do të protestojnë të enjten përballë Ministrisë së Drejtësisë.

Aleanca Kundër Diskriminimit LGBT, ka lajmëruar organizimin e kësaj proteste, e cila duket se është shkaktuar nga një mesazh i ministrit Eduart Halimi.

Kamerat e A1Report kanë fiksuar një këmbim mesazhesh mes ministrit të Drejtësisë, Eduard Halimi dhe deputetit të PD, Fatos Hoxha gjatë seancës së Komisionit të Ligjeve, ku Avokati i Popullit, Igli Totozani kërkonte mbrojtjen e homoseksualëve dhe dënimin e homofobëve.

Por ndërsa Totozani fliste, Halimi i shkruante Fatos Hoxhës se “ai mbron bq”, duke iu referuar homoseksualëve.

Pikërisht kjo ka shkaktuar reagimin e homoseksualëve, ndërkohë që në një shkrim në rrjetet sociale, Kristi Pinderi, drejtues i Aleancës Kundër Diskriminimit, LGBT, e quan ministrin e Drejtësisë, Eduart Halimin, burracak.

“Na shpjego po pate ndopak karakter të mbetur se si ka mundësi që ministria që drejton ti është dakord me ndryshimet që rekomandon Avokati i Popullit për Kodin Penal, ama ti personalisht jo vetëm që nuk je dakord, por je dhe i tmerruar deri në palcë nga homofobia jote? A mos është kjo të jesh i pavërtetë, burracak, pa karakter dhe … a mos ndoshta këto cilësi përshkruhen më mirë pikërisht me atë shprehjen tënde bq…?! Se ne të tjerët jemi gej, lezbike, biseksualë, transgjinorë. E kupton Halim ndryshimin? Turp! Dhe mjerë ne për ministrat që kemi!”, shkruan Kristi Pinderi.

Redaksia Online April 11, 2013 17:44
Komento

5 Komente

 1. Tirana April 11, 17:49

  Po mire ajo qe beni ju si quhet

  Reply to this comment
 2. Aster April 11, 18:04

  Komenti i fshirë për arsye etike
  Moderatori

  Reply to this comment
 3. lutfi April 11, 19:08

  Po normal ore pse ju vika keq ju te ju thohet ajo qe beni . A sesht e vertet ajo qe thot halimi ? sepse kete e thote gjith bota se te tille jeni bq …ire por qe duhet te zhdukeni nga faqia e dheut.

  Reply to this comment
 4. lazaratas April 11, 22:37

  E keni gabim. Ata nuk jane bq…ire ata jan B..shpuar. Ata jane te paret qe zbatuan projektin e tynelit kalimash morine ne praktike

  Reply to this comment
 5. Bertoja Shkodër April 11, 23:10

  Më bëhet qejfi që politikanët Shqiptarë i janë rikthyer gjuhës tonë të ëmbël shqipe,e nuk përdorin huazime të tipit gay,trans etj.
  O b….q..a fondet që merrni nga b….q…t europianë shpërndajuani fukarenjve më mirë se sa t’i përdorni për publicitet të anormalitetit tuaj…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*