Liberalizimi i vizave, Nishani uron Thaçin dhe Mustafën

May 4, 2016 17:56

Liberalizimi i vizave, Nishani uron Thaçin dhe Mustafën

Presidenti Bujar Nishani ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me homologun kosovar Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa.

Gjatë bisedave, Nishani ka uruar krerët e shtetit të Kosovës për vendimin e Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave.

Gjithashtu, Nishani ka uruar Thaçin e Mustafën për suksese të mëtejshme të Kosovës në rrugën e integrimit dhe anëtarësimit në institucionet ndërkombëtare.

May 4, 2016 17:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim