Liberalizimi i vizave, Thaçi: Shumë afër

April 28, 2016 13:44

Liberalizimi i vizave, Thaçi: Shumë afër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se liberalizimi i vizave për qytetarët kosovarë do të vijë shumë shpejt, pasi Komisioni Europian ka konfirmuar se Kosova ka përmbushur kriteret.

“Komisioni Europian ka konfirmuar se Kosova ka plotësuar kriteret. Prandaj, jemi në pritje të këtij vendimi që do të vijë në ditët në vijim. Kemi mirëkuptim dhe respektojmë procedurat e brendshme të BE-së”, shkruajti Thaçi në llogarinë e tij në Facebook.

Një ditë më parë, Ministri i Integrimit Europian, Bekim Çollaku, për Klan Kosovën u shpreh nga Brukseli se liberalizimi i vizave për Kosovën është çështje ditësh.

April 28, 2016 13:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim