Liberalizimi, kur të plotësoni kriteret

September 13, 2016 10:51

Liberalizimi, kur të plotësoni kriteret

Ambasada e Gjermanisë ka ripërsëritur se liberalizimi i vizave do të ndodhë vetëm kur të plotësohen kriteret e vëna nga Bashkimi Evropian.

Komisioni Evropian ka propozuar liberalizimin e vizave për Kosovën, deri në miratimin e këtij propozimi nga Parlamenti dhe Këshilli Europian, Kosova do të duhet të ratifikojë Marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi dhe të fuqizojë luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Siç shkruan Klan Kosova, Ambasada e Gjermanisë dhe Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë përpos demarkacionit kërkojnë edhe luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionin si kushte për liberalizimin e vizave.

September 13, 2016 10:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*