Libohovë/ Mësuesja rezulton pozitive me COVID-19, tampon kolegëve që udhëtuan me të

October 18, 2020 15:14

Libohovë/ Mësuesja rezulton pozitive me COVID-19, tampon kolegëve që udhëtuan me të

Në Libohovë, një mësuese ndihmëse në shkollën 9-vjecare Avni Rustemi A. M. ka rezultuar pozitive me COVID-19.

Sakaq, mësohet se mësuesja nuk është paraqitur në punë që prej ditës së mërkurë pasi ka shfaqur simptomat e virusit.

Deri tani mësohet se gjendja e saj shëndetësore është e qëndrueshme. Me dije bëhet gjithashtu se mësuesja ka udhëtuar me autobus me kolegë të tjerë.

Ndërkohë, nesër mësuesve që vijnë nga Gjirokastra do t’u bëhet tamponi dhe do të shikohet rezultati nëse janë të infektuar apo jo.

h.b/dita

October 18, 2020 15:14
Komento

1 Koment

  1. Lili October 19, 00:59

    E femijet e familjaret e tyre ? As nuk kontrollohen?.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim