Librazhd, banorët kundër HEC-ve, bllokojnë rrugën dhe punën

January 31, 2014 09:33

Librazhd, banorët kundër HEC-ve, bllokojnë rrugën dhe punën

Banorët e 3 fshatrave të Rrethit të Librazhdit kanë dalë dje paradite në protestë kundër ndërtimit të hidrocentralit mbi lumin e Gurrës. Sipas banorëve, firma ndërtuese nuk ka respektuar ligjet dhe rregullat e ndërtimit të një HEC-i. Ndërtimi i një hidrocentrali, shprehen ata, do shkaktonte probleme në bujqësi. Me qindra banorë të tre fshatrave Polis, Polis Gurshpatë dhe Polis-Qendër, kanë bllokuar rrugën duke vendosur bllokada më gurë dhe dogjën goma makine. Policia ka shoqëruar disa prej banorëve.

 

January 31, 2014 09:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*