Lidhjet e politikanëve me ish-Sigurimin, deputeti i PS publikon dokumentin

November 22, 2017 17:10

Lidhjet e politikanëve me ish-Sigurimin, deputeti i PS publikon dokumentin

Deputeti i Partisë Socialiste, Sadi Vorpsi, ka publikuar në rrjetin social Facebook një shkresë nga Autoriteti për Dokumentet e ish-Sigurimit të
Shtetit.

Ka qenë vetë Vorpsi që i ka kërkuar institucionit në fjalë informacion nëse ka qenë i survejuar apo bashkëpunëtor i organeve të diktaturës.

“Te dashur miq, vullnetarisht dhe per transparence i kerkova “Autoritetit per Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit” informacion ne lidhje me guren time. Nese kam qene i survejuar apo bashkepunetor i organit famekeq te diktatures. Meposhte eshte pergjigja zyrtare” – shkruan deputet i i PS teksa ka publikuar dokumentin.

Vorpsi është i pari deputet i Partisë Socialiste që ka bërë transparente vërtetimin e Autoritetit për Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit.

November 22, 2017 17:10
Komento

2 Komente

 1. Nlamur Foka (nipi gjeneralit udb) November 22, 17:27

  c’ jane keto karnavale ?

  Si nuk doli nje emer qe ka lidhje me

  -udb
  -asfalia
  -cia
  -kgb
  -simi
  mosaddi
  etj
  .
  Te mbledhesh gjithe “krimet e sigurimit shtetit” jane PMV (PaMbarimisht te Vogla) me krimet e saliserbit te sllobodanka bullatoviqit…..dhe lul serbashes te damir fazllicit ,derivat te tom rixhit..
  .
  ti rruani lesht sigurimit te shtetit shqiptar i cili lindi….u zhvillua ..shkelqeu dhe ra ne pikiade qe nga 1981…

  nuk e di kur do mbaroje kanibalizmi me sisemin e kaluar dhe te merreni me sali kanibalin !

  Reply to this comment
 2. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. November 22, 17:39

  Uuuuuuaaaaaaaaaaaaaa,sihariq Vorpsi nuke paska qene ish bashkepuntore i sigurimit famekeq te diktatures komuniste,dhe kjo fille pas 27 viteve pengese,e pastrim nga keto tipa si vorpsi qe nuke hapen dot dosjet,dhe kjo ngase ata ishin aqe te paster sa qe dhe vete nuke po i besonin me vetes,aqe sa detyruan qe SOVRANI,USA dhe BE-ja te kerkojne me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e deriminalizimit.Turp dhe marri sebashku.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*