Ligje e ligje pafund

January 18, 2016 14:09

Ligje e ligje pafund

Dërguar me SMS

Në numrin e redaksisë

Dy fjalë për Edi Ramën. Në këto 25 vjet në Shqipëri nuk mendoj se ka pasur kryeshtetar që në emër të mbrojtjes së interesave e të kolltuqeve e për të mos i “prishur qejfin” popullit të votave, ka folur për ligje e ligje pafund duke zbatuar vetëm pak prej tyre. Ne u mësuam me këtë nocion tepër joshës, por shkatërrues. Sa mund të zgjaste kjo parajsë e rremë? Derisa të konsumonim atë pak dhjamë që na kishte mbetur. Pa qenë tifoz i tij, përpjekjet që po bën Edi Rama për vendosjen e ligjit, biles edhe në dëm të votave në zgjedhjet e ardhshme, të impresionojnë. Siç e thashë, ne në këto 70 vjet jemi mësuar me pak ose aspak zbatim te ligjit. E kemi të vështirë ne dhe ai. Aleatet e tij janë evazivë dhe pragmatistë në interes të votës e pushtetit.

January 18, 2016 14:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*