Tërhiqu me qetësi dhe ha ato që ke vjedhur (?!)

February 18, 2018 11:57

Tërhiqu me qetësi dhe ha ato që ke vjedhur (?!)

(Edhe ata që ikin vullnetarisht nga organet e drejtësisë duhet të kalojnë Vetingun!)

S’e kuptoj-pse këtu ligjet,
gjithmonë bëhen gropa-gropa,
edhe kur i asiston,
SHBA dhe Europa?!

Edhe ligji i Vetingut,
nuk bën aspak përjashtim,
kush ikën vullnetarisht,
do shpëtojë nga çdo hetim!

Edhe me ligjin e ri,
duket-keq na i kanë hedhur:
“Tërhiqu me qetësi,
dhe ha ato që ke vjedhur!”

Kjo është shkelje e rëndë,
nëpërkëmbje e barazisë,
kur përjashton nga hetimet,
bejlerët e drejtësisë!

Ligji duhet të qe ndryshe,
të mendohej si një ring,
dhe të gjithë-pa përjashtim,
të kalonin në Veting!

Ata që manipuluan,
dhe në erë proceset hodhën,
pa një gjëmb në këmbë shpëtuan,
bashkë me paratë që vodhën!

Ti tërhiqu pa problem,
qofsh i ri-apo i vjetër,
po hetimi i pasurisë,
duhet të vazhdojë patjetër!

Po ligji i ka shpëtuar,
nga gjithë ndjekjet penale,
dhe pse mund të jenë mbuluar,
dhjetra vepra kriminale.

Paq ja hodhi trimi Llallë,
iku dhe na la veç resmen,
kur po qarkullojnë fjalë,
se s’ka krryer as të mesmen!

Krim i madh për Shqipërinë,
peshqesh nga llagëmi blu,
se drejtoi prokurorinë,
duke qënë thjesht një Hu!

Mungesa e diturive,
një makabër e vërtetë,
hatanë u ka bërë padive,
jo dhe pak-por pesë vjet!

Dhe para prokurorisë,
në poste kyçe ka qenë,
duhet të gjenden patjetër,
gjithë gjurmët që ka lënë!

Po Llalla nuk është i vetëm,
që ka çarë me stil Vikingu,
të gjithë duhet të kalojnë,
në sitat që ka vetingu!

Po gjithsesi mund t’ja hedhin,
këta dhe të tjerë kodosha,
se Vetingu ynë i dashur,
nuk ka sita-po ka shosha!

Arben Duka

February 18, 2018 11:57
Komento

25 Komente

 1. MH February 18, 13:10

  Ky stili per tu larguar vete nga detyra asht nji kopili qe te mos krijohen protesta dhe te marrin seprapethi rruga e veprimit te Vettingut.
  Por paksi veshtire te ndahen jek e jek.Mbasi do dalin shkelje me vendimet e kryera ne dam te personave te pafajshem.Keshtuqe hetuesia do i therasin per te skjaruar ceshtjen duke e percipituar Llallen si ky me shume te tjere, person juridik me shkelje penale.
  Nese nuk veprohet ne kete menyre.Na falni,futjani pordhe drejtesise dhe shume i nderuari Duka me shume objektivizem ka shume te drejte.

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 February 18, 16:18

  o beno lëre vetingun se do të të vijë dhe tek ti!!
  për këto që po mbron ramën duhet të kesh dhe ti pjesën tënde!!
  ah,harrova ti punon falas!!
  normalisht tradhëtia paguhet gjithmonë,po ashut si mbështetësit nuk paguhen kurrë!!
  vazhdo e mbro tradhëtinë!!
  ki kujdes e mos e dridh nesër kur të të thotë ai miku që je prishur por ti nuk flet keq për të,”beno mos ha mut se na nxore të palarat në shesh”!!
  e di përse beno,nuk ma merr mëndja,se duhet të të jetë pjerdhur truri!!
  sepse nuk ka pastrim të drejtësisë,por vetëm zëvëndësiim të drejtimit të korrupsionit!!
  po i hiqet timoni tradhëtarit të vjetër, për ta marrë tradhëtari i ri!!
  prandaj kujdes beno!!
  këta po tradhëtojnë salën,rama po i amniston!!
  hy tallash njeri!!
  e meriton në tërë kuptimin e fjalës mbiemrin “muti”!
  nuk je më lab i thjeshtë!

  Reply to this comment
 3. info analitike February 18, 17:04

  Po e ke pietur veten perse eshte bere keshtu o bejtexhi, apo e ke menduar si rastesi? Po qysh ore as ai kriepsikopati qe mbete duke i thurur lavde nuk ben dot vetting. E more vesh mo qe avokatet e propozuar nga shteti u refuzuan per te treten here? Vettingu, vettingu po as krieprokurores nuk ia bene e zgjodhen Xhafen si minister kur sipas kritereve te vettingun njerez te tille nuk duhet te kene vend ne administraten shteterore. E shikon o bejtexhi ku dallojne llafet nga puna. Si mund te udhehiqet procesi i vettingut nga keta?

  Reply to this comment
 4. Populli February 18, 17:33

  VETTING kudo degjon sot mileti
  VETTING uleret i gjithe pushteti
  VETTING perdit, VETTING pernate,
  nga Lu-ja i shkurter, te Rama i gjate,
  ky VETTING sot, fiks dikur koha e tribunes
  “Do shkojm ne Socializem” si Parti e Punes,
  sot kudo ka skamje ne kete Shqiperine ton,
  nuk genjehet populli me VETTING si biberon,
  kush sot me fort per VETTING uleret,
  eshte me i felliqur, eshte i dhjere komplet,
  VETTING i vertet dhe VETTING real
  vetem kur Populli t’ju hedhe ne KANAL

  Reply to this comment
 5. T. Topi February 18, 17:36

  A s’ishte “Zoti”, ai që tha,
  Kush Vettingut i largohet,
  Kurrë mendja mos t’i shkojë,
  Se ndaj ti nuk do hetohet ?

  Ti or Dukë pse ja fut pordhës,
  Kur haber s’ke nga drejtësia,
  Kush ta tha ty që pa u qethuar,
  Do shpëtojë nëna dhia ?

  Hesht or hesht, kur nuk di gjë,
  Se ajo thonë është flori,
  Të gjithëditurin kurrë mos bë,
  Se Vetting-u s’është parti !

  Si ta tha anticensura,
  Bëj kujdes me karshillëkun,
  Kush me dogma kutërbon,
  Ai hak nuk e ka lekun !

  Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 February 18, 18:49

  një si pyetje për ata që mbështesin ramën në këtë që unë dhe pak të tjerë e quajmë tradhëti!!
  unë për vete do të isha i lumtur po të ndodhte e kundërta e asaj të cilën unë;besoj dhe të tjerët,por se vë dot dorën në zjarr për të gjithë,seicili ka qëllimin e vetë në këtë denoncim;denoncoj,për të cilën unë kam mbi dy muaj që po ulëras!

  pyetja është kjo:

  ÇFAR DO TË BËNIT JU SIKUR TË NDODHË E KUNDËRTA E ASAJ QË JU MBRONI?

  kjo pyetje shtrohet për ata që e mbrojnë direkt:
  net hiperaktivi
  alabak dega
  labi i mutit duka
  qipe bytha
  etje,etje …………

  për sorrën e zezë nuk them gjë sepse ajo është për zhdukjen e shipërisë në kuadrin e globalizimit!ja ka thënë PS!!

  futini një të lexuar artikullit tek lapsi që këtu tek dita është tmerrësisht i shkurtuar,për autorizimi e ciprasit për përfundimin e pazarllëqeve:
  “Rama takon Cipras për Pashkë në Korçë, autorizohen negociatat finale”
  dhe e gjitha kjo nga burimet gërke,këto shqiptare janë në gjëndje thatësire!!
  lexoni se çfar japim në shkëmbim të pullave apostile,dhe turizmit që mund të bëjnë pasardhësit e thesprotëve të masakruar në thesproti!!

  rroftë “vetingu” ben legeni,rroftë thesprotia,poshtë çamëria!!

  Reply to this comment
  • Topciu February 18, 19:06

   Qysh me ndarjen e papritur nga jeta te te ndjerit A.S, “ditezeza” duket se e ka humbur rolin e saj si alternativa krysore e mendimit ndryshe. Vendin e saj po e ze gradualisht Lapsi, te cilen ca “gojelige” deshirojne ta denigrojne qellimisht ne “kapsi”. Sikur te hidheshim ca me shpesh andej s’do ishte dhe aq keq…

   Reply to this comment
  • shqipe February 18, 21:12

   Jo se,me foshtegjithnje gjyshja mue: – O anti cërr- cërr,o anti cërr- cërr! – Eeeeee, i foshja une. A ç’na ha mun, me foshte ajo… Por me qe eshte ca si shume / ftoma dhe infon,popullin,popullin po se po….

   Reply to this comment
   • Fuck Mark uk, Crusader, mirel, Coeur & LOVE + intelektual + BLACK SWAN February 19, 00:09

    Ftoi dhe keta te Nickname-it tim, O anti cerr-cerr…..

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 19, 14:56

    ça ke dash me fon mi qipe??
    ska kapterr ë të kupton mi qipe!
    të mbeti muti në gojë moj e shkretë!!merr atë mikun dhe je më mirë!
    qipe përse pyetjes i përgjigjesh me gomarrllëk mi zemra??thuj ÇFAR DO TË BËJE TI SIKUR TË NDODHË E KUNDËRTA E ASAJ QË TI MBRON?
    QIPE UNË E PRANOJ ME KËNAQSI HUMBJEN!
    po çfar të bëjmë nëse humb ti??
    të gëzohemi prapë??të hidhëroemi,të tërbohemi,të çjerrim flokët??
    apo ta fusim në bithën tënde mi qipe??
    se kujt tjetër nuk i hyn në punë!!ndoshta të bllokon pordhët!
    hy rruspi budallaqe!!

    tashti një përgjigje për FUCK U
    ata mendoj se do të ishin të lumtur si unë po të humbnin! e kam shkruar më sipër,por më duket se dhe ti si qipja jeni të pjerdhur në tru!!nuk para jua rrok shumë trungu që ju ndan veshët!

    Reply to this comment
    • shqipe February 19, 16:25

     anti cerr-cerr..!
     Une s’humas,gjithnje me ka dal fjala,ty? Kurre.Pergjigja ime me gjyshen eshte domethenese… mirpo ju traprit e ballit s’mund t’a kuptoni, vetem te shani dini,te ju feks rrugaçeria… dhe e fundit,mua dhe FUCKU,na rrofsh trapin,se topet i ka ne patronazh,tartufi,?Populli”,info,Rapsodi popullor… Madje hahen keq per radhen…Hahahhaaa,budallja cerr-cerrja ime….

     Reply to this comment
  • T. Topi February 19, 15:04

   Fyçkë-qipka

   Ja pra kush na paska qënë,
   Piçkëllonja e fuc*kbook-ut,
   “Cërr-cërr”-i ja demaskoi,
   Surratin këtij bishtukut !

   Fyçkë-qipka dhe k’saj here,
   Prapë llagapin ka ndryshuar,
   Kush me fuck të tjerët shan,
   Fucku-n vetë e ka provuar !

   Reply to this comment
 7. BLACK SWAN February 18, 21:58

  Bejtexhiu, te paskan zene te prerat , te ka marre malli per gjyqet “ne emer te popullit” ; nuk dilni dot nga ajo klase.
  po keshtu eshte mar shok ,sera jote , brezi oficjerave e katandisen Spaç e Burrel , ku hyn e nuk del kete vend ,
  dhe su hyri gjemb ne kembe .
  ca rrezave , ca mejhaneve , ca dorezuan teseren e moren teser blu, ca tesera turku, ca u ben me grek se greket , dhe ata qe kishin burrin e mamase çam , u gdhine çamerjot , te gjithe vrate e vodhet .
  nuk pati vetting per asnje , perveç ndonje vidio me … shukriun neper kembe ,
  une i kam thene DON LU-jes qe politikanet tane i nxjerre jashte me shpejt me vidio se me vetting , po nejse,
  po pse nxehesh kaq shpejt me Dhallen , kur te ben karshillek Tahiri, Ndok, Frrok, e di une me sa doreheqje u shkruan ,nja 30 te paret jua nxori dekriminalizimi,
  mos o zot te filloj Vetting-u , se do dali tymi ne … Surrel

  dhe mos harro, vetting-u qe do ju çele dyert e Europes do filloje nga krimet e baballareve !!!!

  Reply to this comment
  • N.VJOSA February 19, 05:29

   BLACK,
   Po ku je ti moj ku je, se na thave syte!?…
   Ah sa kenaqem une kur lexoj kete Perroin tend…!
   Mos u merzit se sot nuk te shaj, perkundrazi do te levdoj…
   Te levdoj per ate komentin per anticen-curren…Po deshe ver dhe emrin tim poshte, se na cau Trapin, eshte kthyer ne nje psikopat te vertete dhe gjysmen e komenteve vetem ne nje vrime i bie Fyellit, mbasi na shan mire e mire, na pyet, per te 100-en a te 1000-ten here:
   …Ore, po si do vene punet me ate g r ö k u n…!?
   Or po nuk e dime, po te na sulmoje ai neser, ku ti gjejme ne ato pushket e drurit, se vetem ato na kane mbetur…?!U tret nga sikleti i ziu ,se nuk po gjen nje ushtar per be, qe ta perkrahe,, te tere po i dalin tradhetare, reaksionare, mut, labi mutit, qipe bytha, alabak dega,sorre e zeze, neti hiperaktivi…
   O Nene, o Nene…c’na ka gjetur!
   Tani te kthehemi tek Perroi yt… Ne fakt ashtu duhet te filloje Vetingu me baballaret, me ata te djeshmit dhe ne fakt me mire me ata gerrdyqet, qe ti marre me vete Vetingu,
   te mos i marre Perendija…
   Ca po na i marrin semundjet, po vdesin radhe 60 e 70 vjec, ca i merr Kanceri, ca Hemoragjit Cerebrale, ca ilacet, ca po i grin Semundja e Sheqerit, se helbete bolleku, …ca jane kthyer ne Obeze, kane shkuar nga 100 e me shume kile e nuk marrin dot fryme…ca po i merr emigrimi, ca na i marrin Bibat dhe Kurvat …se nuk duane te bejne femije, por vetem te rrahin Petullen…!
   Tani edhe ca do i marr Korrupsioni, ca Droga, ca Krimi dhe gjakmarrja… eshte lajmeruar se disa Qytete si Gjirokastra, Peshkopia, me keto ritme , ku me shume vdesin, se sa lindin, shume largohen , eshte paralajmeruar se per nja dy 10-vjecare , do zhduken nga harta…Me sa duket, do mbetemi une e ti, ti ne Bruksel e une ne Austri, ne mos i kthefshim dhe ne patkojt nga dielli…
   Shume e zymte, shume e zymte, shume zhurme, shume stres…
   Oh se per pak harrova …. Vdekjeprures eshte bere edhe S t r e s i…Edhe ai ti heq patkojt…
   Si thuaj ti Vero BLACK-a…
   Per pak me doli nga mendja…ate Nexhon, qe e ke qef ti, e paska harruar Zoti…po mbush Shekullin ajo, si per inatin tend…Eshte ushqyer bio, ajo…
   Prandaj une them ta nisim me Luften e K l l a s a v e, me vetingun e baballareve…
   Ah te keqen une tyja, ti me kenaq mua, se me heq merzitjen,e ketyre diteve gri te Dimrit…Ketu ne Austri po bie bore, pritet qe te shkoje mbi -12 grade…Po aty ne Bruksel?…Juve u mban me hater koha…Vjen me shpejt pranvera aty…
   Rrofsh, o SVAN, se na fal edhe humor te zi edhe te bardhe…

   Reply to this comment
   • BLACK SWAN February 19, 08:14

    po dhe une prandaj shkruaj , te pakten te kenaqeni keshtu pas tastieres , se mosha ben te veten 😛
    me vjen keq vertet per anti-trurin , ka rrjedhur komplet, keni qene ‘miq’ te mire dikur , vetem une isha e ngela ‘armik’ kllases
    Nexhmija mire ben qe rron e tu rroje sa malet , une ta kam thene , ne nuk jemi si ju , nuk ju duam te vdekur , lere te rroje sa te shohe ne krye te rezolutes detyrat e bera nga vete komunistet – Denojme krimet komuniste !
    kam pershtypjen se ateher do i bjere damllaja dhe do ngordhe kuçedra , aman kujdes bejtexhiun , se do jete goditje e rende dhe per ate ….

    ketu nga Brukseli dhe pranvera na mban me hater ,po dhe vete pranvere jemi 😛 ; ma mer dhe Shqipen dhe me dilni ndonje xhiro , se ai lumadhi ne çdo koment mua me shikon , sille ketu ti dale meraku ahahahahahahhahaa

    Reply to this comment
    • N.V. February 19, 16:38

     Black,
     Mos e thuaj dy here,
     se gati jam une,
     po deshi Pelo Shqipja,
     shkoj e marr se ja di adresen dhe ta prura ne Bruksel…Nuk duhet te merzitemi se nganjehere, emocionalisht themi ndonje fjale te pamatur me njeritjetrin, por jemi shqiptare dhe duhet te dime se
     JANE ME SHUME GJERAT QE NA BASHKOJNE
     SE SA NA NDAJNE…!
     Te pershendes,
     N.

     Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 19, 15:12

    he net beteri!!
    përse nuk ke bithë mor taksist i qelbur!mor pelivan gishtash,përse nuk i përgjigjesh pyetjes time??
    apo i je përgjigjur??
    sepse thua meqënëse kemi mbetur me brekë nëpër këmbë,dhe me pushkë druri,atëherë le të na i fusë gërku?
    po qe kështu po të jap të drejtë,por mos ma quaj patriotizëm!!thuaj më pëlqen,më vjen lezet dhe më leverdis se dhjes në këmbë!!por bythë çpuarjen tënde mos ma quaj patriotizëm dhe arritje të politikës!!quaje ashtu si është pushtim të butë të gërkut!!asimilim gradual,moj bythë e shqyer!!
    vazhdo e kërko ndihmën e sorrës!!ajo e thotë fare hapur se nuk i intereson egzistenca e shqipërisë!!bile kërkoji ndihmë dhe pellazgosit,e këshut shton numrin e ushtarëve të tu!!
    kështu që më çon në minoritet mua e të tjerët që nuk pranojmë këtë “ndarjen globale” të sorrës së zezë të brukselit!!
    moj qënje e pjerdhur,butak pa shtyllë kurrizore,përse i thua vetes shqiptar? e për më keq lab!!
    ti dhe fudrrinë po ta quaje veten prapë do të ofendoje fundrrinën,llumin!!

    Reply to this comment
    • N. February 19, 15:43

     Qetsohu, o koktrashe, dhe thuaj shyqyr qe nuk ka mbetur Laberia dhe Shqiperia ne doren e nje psikopati si ti.
     Ti paske mbetur te na shesesh patriotizem o trim pas kompjutrit?!…
     Bej ca dite pushim ,se mos na zesh Psqiatrine!
     Qenke shume i lig ne shpirt, guxim prej budallai ke te shash njerez qe si ke pare kurrë…Me vjen zor te ofendoj, por jam i detyruar te kthej reston….!

     Reply to this comment
     • Tartufi February 19, 16:35

      Tani eshte kulmi o Neti,me rikthimin e Veronikes te pa pertuar ne kuvendin e argetimit. Gjithmone i thoshija mendjes dicka i mungon ketij kuvendimi te pa mbaruar.!!
      Me duket se kjo resepi qe bejme nuk e ka tamam kripen!!
      Sa pashe Veroniken ,mikeshen time ,qe nga koha e Kokevrimes,, thashe,, ooo ja ku eshte kripa e munguar.!! .

     • anticensurë25642654 February 20, 09:26

      ke të drejt or beterr!!
      labëria dhe shqipëria është mbushur me neta dhe ben dukë!!është mbushur me tradhëtarë,me 300sha!!
      kjo është fatkeqsia e këtij vëndi,tokë pjellore për toptanë dhe haxhi qamilë!!
      shqiptarët janë një pakicë!pakica mbyllet shpesh nga shumica në “çmedninë”!!
      fatmirsia që të kemi njerëz si ti e ka katandisur kokoshin një thelë!!e ka katandisur shqipërinë në një glasë zogu!!
      dhe ti me ben dukën kërkoni ta zvogloni dhe më tepër!!
      ps:sot nëpërmjet tastierës që të dy kemi marrë rrugët tona!!
      unë atë të trimit si thua ti!
      ti atë të bythëlëpirësit dhe të frikacakut!!
      po të hiqet tastiera dhe të dalim në sheh!?ndoshta unë mund të zëbres në nivelin tënd,pra të frikacakut!
      po ti në kë nivel do të zbesësh net!!frikacak je që në të thatë!!ske bythë as atëherë kur nuk mund të të ndodhë gjë,pale të të kërkojnë të mbrosh vëndin tënd!!
      ti i del përpara këtij rreziku,apo jo net??
      unë jam gati të përplasem me këtë rrezik!bile dhe më shumë!!
      ndoshta “faji” është i atyre prindërve “komunistë të ndyrë”!!

 8. h February 18, 22:19

  Populli shqiptar i ngjan sizifit te mitollogjise greke.
  Ai ishte i denuar per jete te ngjiste nje gur te madh ne maje
  te nje kodre te larte.Kur arriste ne maje,guri rreshkishte poshte
  dhe ai duhet ta ringjiste.
  Guri i popullit shqiptar deri dje ishte diktatura,
  sot eshte mafja ,korrupsioni,hajdutet,politika etj,etj.
  Ai nuk ka shpetim se neser do jete dicka tjeter.

  Reply to this comment
 9. tomsojeri February 19, 14:23

  Poet i dashur dhe her tjeter te kam then ,vazhdo e shkruaj histori se shum permenc do i mesojn e shum te tjer nuk do i harojn fjalet e tua e mos vra mendjen per kujt nuk i pelqen ! Ne ktej nga Tirana i themi mos caj trapin e kur mos mbetsh pa te “dashur” !! Nga milet qe ben duva akoma hajdutit,mashtrusit, kurveris, krimit e tradhtis mo u brengos se ne tradhtin e pam dhe e provuam ne ter dimensionin me ter pasojat qe desh na cuan ne gremin ,e na ktheu 20 vjet prapa e akoma aty e kemi ,se sic themi ne tiransit ,i rruajten trapin e po ndigjojm akoma “poezit” e tij perverse e tani na behet pyetja “po sikur ?” e u dashka te japim pergjigje kasandrash ! Ky shqetesim “tradhtie” vjen er camerie qe deri tani akoma nuk dim dhe kur ti vij koha me siguri do kemi rastin te lexojm mendjen tende !
  Vazhdo e shkruaj historin poeti yn, se jemi shum qe te lexojm e nderojm e kurr mos mbetsh pa armiq ……

  Reply to this comment
 10. Kris 1 February 19, 15:51

  Doni a nuk duan ata qe hedhin balte mbi vetingun ai do te behet.E ka marre ne dore Fatmir Gerdeci ne prrallament,Gjini i biri i Gjonit me qitap ne dore po lobon andej nga Ankaraja,cifti presidencial po seleksionon ngjalat ndersa i dashuri horr i rilindjes po ben zap brenda marsit ujin.
  Peshqit po nukpaten uje i kap Xhafa me dore o poet me dore.
  Te jjesh i sigurt se mishin e peshkut nuk do ta hane policet.Deri atehere dentisti veting i policise i ka lene pa dhembe.Lufte klasash nuk do te kete.Llallen dhe nenproduktet e tij do tja japim tregut.
  Rritja ekonomjke do ti ngjaje nje shperthimi qe do ja kaloje Gerdecit.Me optimist o Ben se piktori eshte i zgjuar.Si i themi ne nga anet tona eshte .icke dhie.I pari organ femeror qe ne pame ne fshat dhe qe e kemi per krenari qe na udheheq.Nuk kemi cbejme se koken e dhise nuk ja marrim dot Skenderbeut

  Reply to this comment
 11. DRENICA E KUQE February 19, 17:25

  O Arben Duka, te gjitha ato qe ia kane vjedhur popullit shqiptar u mbetshin ne fyt brez pas brezi! Mos I gezofshin ne asnje bote, as ne kete dhe as ne te pertejmen…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 20, 10:49

   shkëlqyeshëm drenice dhe ti në nivelin e buç asqeriut!!
   i mallkove si arrixheshkat”u mbetshin ne fyt brez pas brezi! “sikur ky mallkimi tënd ta zgjidhte problemin ose tu shtinte tmerrin,politikës mafioze?!
   as pordhë nuk bëjnë për këto mallkime!!
   e di si thonë??
   sa më shum të bëni aq më tepër na shtohet paraj dhe ymri!!
   lëviz bythën lal dh elëri mallkimet e kota!të zgjidheshin problemet me mallkime!?
   do të ishim në parajsë të tërë!!sdo të egzistonin problemet!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim