Ligji: Kur prostitucioni ishte i legalizuar në Shqipëri: Çdo k**vë duhet…

April 6, 2019 11:17

Ligji: Kur prostitucioni ishte i legalizuar në Shqipëri: Çdo k**vë duhet…

Prostitucioni ka qenë i legalizuar në Shqipëri, më shumë se një shekull më parë, me një ligj të veçantë.

“TemA” publikon këtë ligj të miratuar nga qeveria Ypi, e cila miratoi “Rregulloren e kurvënies”

“Çdo k**vë duhet të regjistrohet në regjistrin e veçantë të policisë.

Ky regjistër përmban emrin, mbiemrin dhe datën e lindjes së k**vës, dëshminë, datën e fillimit të marrjes me këtë profesion si edhe vendbanimin.

Në këtë regjistër duhet të shënohet çdo ndryshim në jetën e “kurvënies”, çdo sëmundje, çdo shtrim në spital dhe çdo dënim që ka marrë si edhe nëse heq dorë nga profesioni në një datë të caktuar.

Çdo k**vë duhet t’i nënshtrohet vizitës.”

o.j/dita

April 6, 2019 11:17
Komento

6 Komente

 1. ... April 6, 13:31

  Cfare e ka Edison Ypi kete kryeminister Ypi te kesaj rregulloreje specifike ? Din ndonjeri me shume ?

  Reply to this comment
 2. sadik burri April 6, 14:21

  c’jane keto marrina

  Reply to this comment
 3. Burimi April 6, 14:48

  Blendi Fevziu e permend me krenari se ka te beje me Xhafer Ypin.
  Te tjerat i merrni me mend vete.

  Reply to this comment
 4. Kosovari April 6, 15:42

  Ishte Zogu”mreti yne”largqoft,qe varfroi shqiptaret deri te “Legjenda e Misrit”dhe A PO DONE QYMYR ZOTNI?!! Kur kuvenia nuk ishte nga percaktimi personal,por ishte nga detyrimi shtergues deri neshpetim nga vdekja.Ky ishte “Mbreti” qe “beri shume per Shqiperine dhe shqiptaret”.

  Reply to this comment
 5. luftë për bythën April 6, 17:16

  Xhafer Ypi, e miratoi “Rregulloren e kurvënies” ,edhe për Edison Ypin , Blendi Fevziun,Shullakun,Mark Markun,Ylli Rakipin,Andi Bushatin,Enkelejd Demin,Sajmir Kodrën,Dashami Shehun, Nard Nokën,Fatos Lubonjën, ,Arian Çanin ,Strazimirin ,Flamur Nokën ,Kastriot Islamin ,Monika K ,L.Bashën dhe kurva të tjera kudo nga politika ,aktualiteti,ekonomia ,kultura ,sporti të mbyllet me kryeprostitutën historike kurvënndërkombëtare dhe prostitutën botrore më të vjetër S.Berishn kurva të tjera të reja si Balliun ,Gridën dhe Saljanin ti rregjistroi policia me Ermal Mamaqin.

  “Çdo k**vë duhet të regjistrohet në regjistrin e veçantë të policisë .

  Reply to this comment
 6. Deshmitar y April 6, 18:18

  Lufta. E ke qare fare. Kurve nuk eshte ajo qe shet sex Po kta qe ke rreshtuar ti. Se di a ke permendur ate qilin dhe ate konciten(bardhin).
  Shikoheni SI duket tamam SI koncita.
  Fevzi karakurva qe ankohet neper emision se e shajne me identitet te rreme. PSE kush ka frike ne shqiperi nga nje peder SI fevziu?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim