Lihen në burg dy mjekët që mjekuan ekzekutorin e Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit

June 25, 2020 17:05

Lihen në burg dy mjekët që mjekuan ekzekutorin e Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit

Gjykata e Laçit ka lënë në burg dy mjekët të cilët mjekuan Eduart Lamajn i cili u plagos natën që vrau Bujar Likën dhe Paulin Gjergjin në Laç.

Gjatë shkëmbimit të zjarrit Lamaj ishte plagosur në këmbë dhe është mjekuar për disa javë në një spital privat nga Besim Lama dhe Viktor Marku.

Mjekët u arrestuan para pak ditësh dhe gjykata sot vendosi për marrën arrest me burg.

 

l.h/ dita

June 25, 2020 17:05
Komento

2 Komente

 1. tori June 25, 17:38

  Bravo policia.Asnje leshim mjekeve kriminel.Te denohen sipas ligjeve te shtetit.Asnje leshim ketyre bashkepuntoreve e ndihmues te krimineleve

  Reply to this comment
 2. Lili June 26, 08:36

  Tori, mjeket kane detyre me mjeku cdo njeri, kriminele a jo! Nuk gjykojne e nuk arrestojne mjeket: eshte detyre e tjeterkujt kjo pune!
  A kerkon ligji shqiptar qe rastet me arm zjarri te deklarohen a jo eshte ne pyetje, nese po ok kane gabuar jo mjeket po administrata e spitalit , nese jo eshte faji i deputeve tone qe bejne ligje bythprape!
  Pra edhe gazetes Dita , lajmi kot nuk i sherbej askujt: lajmi eshte pretext me ndergjegjesuar lexueset edhe me sqaruar gjerat: ne kete rast mbi cfare baze arrestohen mjeket , te cilet betimi i urdheron me mjekuar te gjithe , edhe kriminelet. Eshte radt me na treguar cka thot ligji shqiptar edhe a zbatohet a jo si ka dhane Zoti.
  Idem per manifestimet per hydrocentralet: cka thot ligji, cka thone konventat nderkombtare a jemi ne perputhje me ta kur demonstrueset arrestohen e dhunohen nga policet?! Cka thot ligji ?! Kjo i sherben lexuesve e jo vetem veprimet e pushtetareve qe shpesh abuzojne me poziten e tyre!
  Mjeket ne kete rast kane mjekuar nje pacient, te cilet nuk kishin si t’ia dine a jane plagos to gjuat derra a jane plagos sepse jane kriminela me pagese!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim