Gjykata lë në burg pa afat Balilin, avokatët: Nuk ka prova

January 17, 2019 15:00

Gjykata lë në burg pa afat Balilin, avokatët: Nuk ka prova

Kelmend Balili u paraqit sot para Gjykatës së krimeve të Rënda, për t’u njohur edhe me akuzat që rëndojnë ndaj tij dhe mbi të cilat do të gjykohet.

“Trafikim të lëndëve narkotike”, “Refuzim të deklarimit të pasurisë”, “Pastrim parash” dhe “Krijim të grupeve të strukturuara kriminale”, janë akuzat që gjykata lexoi në ngarkim të Balilit.

Për këto akuza, Gjykata e krimeve të Rënda mori masën e sigurisë arrest me burg për të ashtuquajturin “Eskobari i Ballkanit”.

Vetë Balili, i cili u dorëzua të martën, pas më tepër se dy vitesh në kërkim, mohoi akuzat para gjykatës dhe kërkoi revokim të masës së arrestit, por kërkesa e tij nuk u mor parasysh nga gjykata.

Por avokati Theodhori Sollaku tha në përfundim të seancës se klienti i tij i ka mohuar akuzat.

“Nuk ka as indicie dhe as prova që e implikojnë shtetasin Klement Balili në trafikimin e narkotikëve” – tha shkurtimisht Sollaku para gazetarëve.

Më herët pala mbrojtëse kërkoi një masë sigurie më të lehtë, pasi sipas tyre i akuzuari nuk përbën rrezikshmëri të lartë.

Por gjyqtarja Miliana Muça vendosi arrest me burg.

l.h/ dita

January 17, 2019 15:00
Komento

4 Komente

 1. Natyrisht... January 17, 15:29

  Po normal qe do te rrij ne burg per deri sa nuk ka prova…

  Reply to this comment
 2. Nuk ka prova ? January 17, 15:56

  Beheni Minister se ka Talent !

  Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku January 17, 17:22

  OK, qe ky eshte Escobari i Ballkanit, po nuk e kam marre vesh asnjehere e ka emrin KLEMENT, apo KELMEND, apo ia vene sipas rastit.

  Reply to this comment
 4. Jimi January 18, 12:20

  Piratpresidenti, per merita te vecanta si Eskobari i ballkanit ti vari ne qafe nje dekorate!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim