Lind me aftësi të veçanta, bëhet anëtar jurie për kërcimin ‘break dance’

June 18, 2017 17:30

Lind me aftësi të veçanta, bëhet anëtar jurie për kërcimin ‘break dance’

Zimbabwean është një djalë nga Amerika që ka lindur me aftësi të vecanta, por dëshira e tij për të kërcyer nuk është ndalur edhe pse mjekët i thanë se nuk mund të ecte kurrë si një fëmijë normal.

Ai përdor paterica ose karrige me rrota për të lëvizur në distanca të gjata, ndërsa për të kaluar nga një vend në një tjetër nuk ka nevojë për ndihmë.

“Kur linda nuk kishte shpresë për mua që të rri apo të eci si një fëmijë normal kështu që duhet të përdorja një karrige me rrota që në moshë të vogël. Blessing Fire është emri im por më njohin edhe si Beat Boy Crystals. Unë kërcej gjithë kohën, mësoj kërcime dhe jam një nga pjesëtarët e jurisë në një kompeticioni për kërcim,” – tha ai për BBC.

Zimbabwean ka nisur që të kërcejë pasi vëllai i tij bën ushtrime gjimnastike dhe në tentativë për ta kopjuar, arriti në disa lëvizje që nuk kishin emër, por në fakt kishin të bënin me kërcimin e johur ‘Break Dance.’

June 18, 2017 17:30
Komento

1 Koment

  1. Mjeku June 19, 08:38

    Fatkeqësi. Por urime.për kurajon dhe përpjekjet e tij për t’ju bashkuar shumicës dhe shembull.për disa nga shumica që i shpërdorojnë ato që i kanë nga.lindjet e rregullta. Për fat të keq tek ne janë shumuar.
    Mjeku psikiatrik

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*