Linda tregon kur qan Rama

June 4, 2018 22:42

Linda tregon kur qan Rama

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama i është përgjigjur mbrëmjes së të hënës disa pyetjeve sa thumbuese, aq edhe komike të fëmijëve të emisionit “Piter Pan”.

E pyetur nëse të qenurit gruaja e kryeministrit të vendit është problem apo privilegj, Linda Rama është përgjigjur se “hall nuk është, e sigurt që nuk është, se populli e zgjedh për të drejtuar vendin dhe është vlerësim, por është edhe peshë e madhe që duhet ta mbash çdo ditë e çdo natë, por kur ia vlen ta mbash.”

Teksa është vendosur përballë pyetjes se çfarë do bënte ajo për vendin e saj nëse do të ishte kryeministre, ajo tha:

“Nuk do bëja aq sa bën Edi, por se kam menduar ndonjëherë. Por po të jem për një minutë… do t’i jepja një vëmendje të posaçme fëmijëve, do modernizoja sistemin arsimor për grupmoshën deri në 10 vjeç. Fëmijët janë e vetmja ‘Europë’ që kemi mes nesh.”

Ajo ka ndarë për teleshikuesit edhe një tjetër fakt interesant, se edhe kryeministri Rama i njeh lotët.

“E kam parë lotin e Edit kur ka humbur miqtë e tij shumë të ngushtë”, ka thënë ajo duke shtuar se Rama është i vërtetë, “edhe kur qesh, edhe kur këndon, edhe kur i bie dajres”.

s.a/dita

June 4, 2018 22:42
Komento

6 Komente

 1. intelektuali June 4, 22:51

  Cá ka bo vaki o gazeta DITA?

  EDVINI KA NXJERRE LINDEN PER TE NGRITUR REJTINGUN NE POPULL

  Po ku shkoi emisioni OPINION i Blendi Fevziut se kaqe shume na mallengjeu Linda e Edvinit sa qame dhe e leshuam kokrren e lotit rebesh sa e harruam fare fakirin e Klanit qe:

  E KISHTE SHTATIN
  SA ENVERI HALLATIN

  Reply to this comment
 2. o sa qejf ! June 4, 22:59

  🙂

  mesiguri qan per popullin
  ata qe s’kan buke e shtepi .
  per fshataret qe skan ku ta cojne mallin dhe e hedhin
  rrugeve
  dhe per shakate e kripura me presidentin e hajnise

  apo larg qofte mos na u semur shpellari !

  Reply to this comment
 3. Kopshtari June 5, 07:46

  Opo diti ça zgjodhi Ai
  Kush ka inat le te pi
  uthull

  Reply to this comment
 4. Arben June 5, 07:55

  Ne te se emes to DHE Rama bashke

  Nuk po I rruhet. Njeriu per ju

  More kriminela

  Reply to this comment
 5. Mark .U.K June 5, 09:32

  Ky Blendi u be burre si la kohe ma shume per te bere fushat e shoqja nr pes e Rames.Sikur ta pysnin ata femij se cilin burre e ke kaluar ma mire me edin a ate tjetrin si ka pasur.Habitem me Aleksander Frangaj qe ka lejuar Blendi Faqezin te bej ate servilizem per Edi Karabushin.

  Reply to this comment
 6. Mark .U.K June 5, 09:34

  Pse nuk i keni thene ato pytjet pikante qe ju shmang Lida atyre femijve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim