Lirimi i Frrokut,PD: Fundi i pushtetit ligjor, njerëzit të marrin në dorë fatin

May 10, 2018 19:27

Lirimi i Frrokut,PD: Fundi i pushtetit ligjor, njerëzit të marrin në dorë fatin

Partia Demokratike ka reaguar përmes një deklarate për mediat ndaj lirimit të Mark Frrokut.

Ajo e ka konsideruar lirimin e tij si një provë të fundit që vërteton se drejtësia tanimë është plotësisht në kontrollin e kryeministrit Rama dhe kupolës së tij mafioze.

“Kryegjykatësi Edi Rama liroi mikun e tij Mark Frroku duke vepruar njësoj si me vëllain e tij vrasës të kryekomisarit, Arben Frroku”, thuhet në deklaratë.

Më tej, PD shprehet se krahas lirimit të Mark Frrokut, familja mafioze e Xhafajt dhe kompromentimi i hetimeve për Saimir Tahirin janë arsyet që kanë shkaktuar fundin e pushtetit të ligjit në Shqipëri.

“Në këto kushte i vetmi që mund të japë shpresë është populli. Ka ardhur koha që njerëzit e zakonshëm të këtij vendi, të cilët nuk duan të sundohen nga krimi, të marrin në dorë fatin e tyre. Ose qeveria mafioze e Edi Ramës, ose Shqipëria. Të dyja bashkë nuk mund të zgjasin më!”, vijohet të thuhet më tej në deklaratën e Partisë Demokratike.

s.a/dita

May 10, 2018 19:27
Komento

8 Komente

 1. Haahahahahh sekti i shpelles ne rolin e karagjozit te portokallise ! May 10, 19:46

  E FORTA ME KTA KRIMINELA QE BEJNE GJASME

  I SHQETESON FUNXIONIMI I DREJTESISE ESHTE SE

  MENDOJNE SE PO I DEGJON NJERI CFAR

  PJERDHIN DITE E NATE NGA AJO GOJE NE MEDIA !

  TE MASHTROSHE VETEN DUKE KUJTUAR SE

  PO MASHTRON NJI POPULL QE NUK PRET TE SHIKOJE TY SI BANDE
  MBAS HEKURAVE – DO TE THOTE TE KESH
  NJI “IQ” TE BARABRTE ME SHPELLARIN E SHPELLES !

  KY TIPI ESHTE LIRUAR PER TE BERE VEND
  KRIMINELEVE SI BASHA – BERISHA & META
  NE BURGJET SHQIPTARE

  Reply to this comment
 2. Jimi May 10, 20:16

  Plaset duke ber thirrje per te dhunuar pushtetin legjitim, per te shpetuar lekuren tuaj, por cuditerisht edhe bazhibozuket tuaj nuk po ua feshellejne!? Sa per popullin ai e di mire kush jeni ju dhe nuk ka ndermend te behet mish per top, si njehere e nje kohe! Ai mezi po pret diten kur ju more kopuke te shkoni para drejtesise.

  Reply to this comment
 3. Sp May 10, 21:44

  Jo o Basha jo.Populli po çlirohet nga ju,po shkon drejte nje lirie te shumepritur qe ju ja kini mare.Mos beje thirrje kot,se nuk te vijme pas teje.Ju e kini vendin ne burg.

  Reply to this comment
 4. Kamarier Luli edhe nje dopio. May 10, 22:31

  Oh sa kom qesh, Shqu-pisat dhe “Korpusi” i kriminelit Azem Hajdari do te bejne grusht shteti, me Dylberin Lulushe, idiotin e lindur cyrykun Klevis Balliu, Saliuehan dhe kuirvat Grida, Vorpsi etj, etj.

  Reply to this comment
 5. Rz May 10, 22:39

  Po ndonje koment per kriminelin e liruar keni apo jo?

  Reply to this comment
 6. Alban Dega May 11, 05:23

  From: Alban Dega
  Date: May 10, 2018 at 11:18:58 AM EDT

  PTU…. FARE E KEQE ANTISHQIPTARE !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  SHIHNI SI REAGUAN DJE DHE SOT NE KUVEND TELALLET DHE VETE KREU I MAFIAS JASHTE KONTROLLIT SALI KARAXHICI !
  RRUFE VICIDOLI
  RRUFE NGA P… JESHKA MESHKUJ!
  RRUFE….
  – NGA HAJDUTE ME VAGONA TE 20-25 MILIARDE DOLLAREVETE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE NE 25 VJET !?
  – NGA HAJNA ME CIZME TE VOTAVE TE SHQIPTAREVE E BRENDA PD-SE, PRA VJEDHES EDHE TE SHTEPISE SE VET POLITIKE!
  – NGA HAFIJE ALA SALI MILLOSHI E FLAMUR STANISHICI, LULEZIM FAZLICI E ED PALOKARI …TE BEOGRADIT, ATHINES DHE PUTINIT
  – NGA PESHQ TE MEDHENJ DERI TE KRYEPESHKU I MAFIAS SHQIPTARE SALi KADAFI JANE NE PANIK, NE LEMERI … NE CMENDURI!
  CMENDURI NE GJIRIN E MAFIAS DHE BANDES SE GANGSTEREVE !
  PESHQIT E MEDHENJ ME KRYEPESHKUN SALI GERDECIN NE KRYE PO SHFAQEN PERDITE E ME HAPUR PER ORE E ME SHUME SI PROTEKTORET POLITIKE TE GARDES SE TYRE PRETORIANE E PESHQEVE TE MEDHENJ NE DREJTESINE E DEGJENERUAR E RRENUAR SHQIPTARE !
  A NUK VEPRUAN KESHTU ME 27 JANAR 2018 NE MBROJTJE TE GJYSMAGJELIT 50/50 SALEH RAMOLLAH LIKE FLORIRIT ADRIATIK PALLA !?
  A NUK VEPRUAN KESHTU ME 12 PRILL 2018 !?
  A NUK REAGUAN KESHTU EDHE SOT NE KUVENDIN E SHQIPERISE PER KRYEPROKUHORIN E KRIMEVE TE RENDA, NE FAKT KRYEAVOKATIN E SALES DHE XENIT, KRYEINFORMATORIN E KADAFIT DIXHITAL E REAL SHQIPTAR DHE TE BIRIT TE TIJ , BESIM HAJDARMATAJ!?
  SHKARKIM I VONUAR …. POR, ME MIRE VONE SE KURRE !
  KRYEPROKURORI I KRIMEVE TE RENDA BESIM HAJDARMATAJ , KY KRUPROKUHOR I MAFIAS DHE STERHORAVE SALI BERISHA DHE ADRIATIK PALLA DUHET TE VIHEJ PREJ KOHESH NE PRANGA !
  PO PERMENDI VETEM NJE FAKT TE MJAFTUESHEM PER NDESHKIMIN E TIJ TE ASHPER !?
  ME URDHER TE KUJT E PER LLOGARI TE KUJT AI SABOTOI HETIMIN DHE MBYLLI DOSJEN E 90 KILOGRAM KOKAINE TE PASTER PARA DY VJETESH NGA I NJEJTI PERSON QE FUTI SHUMEFISHIN E SAJ NE SHQIPERI PARA TRE MUAJSH ME NJE VLERE TREGU PREJ MBI 200 MILIONE EUROSH !???
  NDIQNI GJURMET E SARAJEVE TE FARKES, TE KULLES SE VICIDOLIT, TE BUTIKAVE TE BLLOKUT, TE MALIBUSE … E MBERRINI TEK SHKOPI I DIRIGJENTIT DHE PJELLA E TIJ …
  SAPO LEVIZI SHKOPIN E DIRIGJENTIT PADRINOJA I VICIDOLIT , KREJT LUKUNIA E PESHQVE TE MEDHENJ ALA LULEZIM BADHA E MONA CIZMJA, FLAMUR STANISHICI E PETRIT SHKOLLEPERLUMI, FATMIR MEDIHOXHA E GENC KUQALASHI, …SI USHTARE E NUMERORE TE KADAFIT SHQIPTAR NE RRJESHT PER NJE PAS KOMISARIT TE KUQ SI GJAKU I 1997-ES, I GERDECIT DHE 21 JANARIT 2011 .. BRAKTISEN KUVENDIN PAS HISTERISE SE RADHES NE MBROJTJE TE IL CAPI DEI CAPI TE MAFIAS KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  PSE ! SEPSE PO U KEPUTEN NJE NGA NJE FIJET FOLESE SE GRENXAVE TE SALI MURTAJES SE SHQIPERISE !
  BANDA E GANGSTEREVE DHE MAFIA KREJT JASHTE KONTROLLIT NE GRAHMAT E FUNDIT PO HEQIN EDHE MASKAT E FUNDIT NGA ZAVALI I DREJTESISE E VETINGUT !
  PTU …. PJELLE BASTARDE E FARE E KEQE ANTISHQIPTARE !
  PTU… PTU…. PTU …. !!!

  Reply to this comment
 7. Armandi May 11, 07:31

  Po per kriminelet dhe hajdutet e pa denuar ,a keni ndonje llaf per te thene ?!!! Sa per llogjiken t’uaj dihet , drejtesia po nuk u var nga ju , s’eshte e pavarur ! Akoma po i mbroni PLEPAT dhe SHELGJET , apo ata ju rine mire ?! Sa per populin, qe juve ju ” digjet” xhani i ka mare fatet ne dore ,nuk pret t’i beni thirje ,ne pension ju ka nxjere . Shikoni catine, tuaj se po ju ze brenda .

  Reply to this comment
 8. N.VJOSA May 11, 08:33

  Ju ore horrat e PD-se,
  nuk e konceptoni dot pushtetin e Drejtesise si te pamvarur!…
  Se
  Deri
  Tani
  E
  Keni
  Udhehequr
  Vet
  Atë
  Lloj
  Pushteti…
  Drejtësia e Plepave, po merr fund….
  Edhe Sali Monstra tok me të…!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim