‘Liro kuksianët’, demokratët mbërrijnë në Kuvend me pankarta në duar

April 12, 2018 10:43

‘Liro kuksianët’, demokratët mbërrijnë në Kuvend me pankarta në duar

Kuvendi është mbledhur sot në seancë plenare, ku po diskuton një sërë çështjes të rëndësishme. Seanca e kësaj të enjteje pritet të krijojë debate të forta mos mazhorancës dhe opozitës, pasi kjo e fundit ka njoftuar se do të jetë në Kuvend.

Pas një mbledhjeje të shkurtër të Bashës me grupin parlamentar të PD, opozita ka shkuar në Parlament me pankarta në duar, ku shkruhet: ‘Liro kuksianët’, ‘Arresto kriminelët’.

“Arrestimi i 11 kuksianëve është turp, mos i harroni ata. Indiferenca, heshtja, frika hezitimi ynë janë fuqia e plaçkitësve si Edi Rama”, tha kryetari i PD, Lulzim Basha.

o.j/dita

April 12, 2018 10:43
Komento

2 Komente

  1. Donela April 12, 11:18

    PD-LSI jane turpi i politikes shqiptare.

    Reply to this comment
  2. petrit April 12, 12:54

    Turp edhe garden e cila nuk eshte ne gjendje te garantoje siguri ne sallen e kuvendit. TURP edhe per drejtuesit e gardes.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*