Lirohet Mark Frroku, Gjykata e Fierit i fal dënimin e mbetur

May 10, 2018 15:11

Lirohet Mark Frroku, Gjykata e Fierit i fal dënimin e mbetur

 

Ish-deputeti Mark Frroku është liruar nga burgu.

Gjykata e Fierit me një vendim të ditëve të fundit i ka falur kohën e mbetur të dënimit prej 1 viti e 5 ditësh, duke urdhëruar lirimin e menjëhershëm të Frrokut.

Ai u dënua në prill të vitit të kaluar nga gjykata e shkallës së parë e Tiranës me 7 vjet e 6 muaj burgim për akuzat e fshehjes së pasurisë dhe ndërtim të paligjshëm.

Ndërsa në janar të këtij viti gjykata e Apelit në Tiranë ia reduktoi dënimin ne 6 vjet burg për të njëjtat akuza.

Ndërsa gjykata e Fierit së fundmi ka vendosur lirimin para kohe të Frrokut.

Përveç akuzave për të cilat u shpall fajtor, Frroku u dyshua edhe për vrasjen e shtetasit shqiptar Aleksander Kurit në vitin 1999 në Belgjikë, por këto dyshime nuk u provuan.

Ndërkohë javën e ardhshme në gjykatën e Tiranës pritet të nisë një tjetër proces ndaj Frrokut, atë ku së bashku me Tom Doshin dhe Durim Banin akuzohen për dëshmi të rremë për një “atentat” ndaj Doshit.

a.s/dita

May 10, 2018 15:11
Komento

4 Komente

 1. perkthyesi May 10, 16:49

  E kisha parashikuar! Kjo drejtesi kerkon drejtesi! Rruge tjeter nuk ka!

  Reply to this comment
 2. Edi May 10, 17:08

  Dhe ankohen pastaj per ato qe quhen vrasje kanunore. Ato ketu e kane shkakun, te drejtesia e pjerdhur qe liron nga burgu vrases e detyron tjere te behen vrases me vetgjygjesi.

  Reply to this comment
 3. LIROJ BIRUCEN PER BASHEN -OSE BERISHEN May 10, 20:32

  NE VEND QE TA FALENDEROJNE FRROKUN
  SEPSE I LIROJ VENDIN KRIMINELEVE TE PD-SE
  FILLOJN E BEJN GAM-GAM

  DHE NE FUND TE FUNDIT KJO TREGON SE LIRIMI
  I FROKUT ESHTE NJI TREGUES I ASAJ SE
  DREJTESIA PASI U PASTRUA NGA GJYKATESIT
  E PROKURORET SI LLALLA USHKARET E BERISHES E METES
  PO FUNXION !
  KA EDHE ZERA QE DYSHOJNE MOS RAMA
  E KA KAPUR TASHME MAJMUNIN PREJ KOKE
  E NGADALE PO E TERHEQ NGA THESI
  PA ZHURME QE BERISHA TE DHJESE NE BREK
  PARA SE TE DALI NGA THESI KU FSHIHET

  O I RRAFINUM I GJATI THON

  Reply to this comment
 4. Mark .U.K May 11, 09:03

  Per te qene te sakt duhej thene e liroj Edi Rama.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim