Lirohet nga posti i Zëvendësministrit të Energjisë dhe Industrisë, Dorian Duçka

September 9, 2015 18:50

Lirohet nga posti i Zëvendësministrit të Energjisë dhe Industrisë, Dorian Duçka

Me propozim të Kryeministrit Edi Rama është liruar nga detyra si zëvendësministër i Energjisë dhe Industrisë, Dorian Duçka,

Dorian Duçka është një prej anëtarëve të KDK-së në Lëvizjen Socialiste për Integrim.  Ai për thuajse 6 vite ka mbajtur një post kyç në Ministrinë e Ekonomisë, si koordinator i projektit të gazsjellësit “TAP” por përtej funksioneve, Duçka përfaqëson një nga personat kryesorë në LSI, sa i takon PR-it dhe lidhjeve ndërkombëtare falë një rrjeti të gjerë miqsh dhe bashkëpunëtorësh në rangje të larta politike në vendet perëndimore.

Njerëz të afërt me Dorian Duçka konfirmojnë për “Dita” se ai do të fillojë një tjetër detyrë të rëndësishme jashtë Shqipërisë.

September 9, 2015 18:50
Komento

11 Komente

 1. AKREPI September 9, 18:56

  Duhet te plotesohet edhe me faktin se eshte djali i halles te ILIR METES.

  Reply to this comment
  • Te mjeret September 10, 11:32

   “Duçka përfaqëson një nga personat kryesorë në LSI, sa i takon PR-it dhe lidhjeve ndërkombëtare falë një rrjeti të gjerë miqsh dhe bashkëpunëtorësh në rangje të larta politike në vendet perëndimore.”

   HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAa

   E paska shkruar vete jeteshkrimin si Adhamudhi. Me ate universitet qe ke mbaru ti ne Qipro mor lal, as per portier nuk te pranojne ne Europe. Nani nani zog i vogel, shih endrra te bukura! Mos ke qene ti ai agjenti i Bashes qe deshi te na fuste sherr midis Enverit dhe Mehmetit?

   Reply to this comment
 2. DIELLI mbi KORAB September 9, 19:51

  Paska lan pasardhes Duçja dhe jan shendru ne Duçka !!
  Po qe se eshte djali i halles se Like Metes ather te jeni te sigurt 1000 perqind qe eshte HAJDUT i zgjuar dhe i kamufluar

  Reply to this comment
 3. Opinionisti. September 9, 22:33

  Kjo pune behet me politikanet e dy partive te tranzicionit ,kur arestohen, hyjne ne nje dere,gjykohen dhe dalin nga dera tjeter te lare,pa faj, shqip, pordhi kali nedere te hanit.

  Reply to this comment
 4. Albi September 9, 22:57

  Ducka eshte nje nga hajdutet dhe sharlatanet kryesore te Ilir Metes. Ka qene ne poste kyce ne menyre qe te vjedhe ne menyre sistematike per partine dhe eshte ruajtur me zgjuarsi nga arena publike per te kryer ne heshtje kete mision.

  Ky eshte nga te paret qe meritojne te jene ne burg ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 5. ehhhh September 10, 01:06

  Djali i motres….ka bere kolegjin turk, pastaj universitet ne qipro, pastaj zv. minister ne shqiperi

  Reply to this comment
 6. laz September 10, 04:50

  E tmerrshme me keta te LSI-s!
  Kudo vende kyce, ku ka para, kane zene.
  Hidhni nje veshtrim e do t’i gjeni ne c’do instuticion, ku livron paraja, keta mavrije
  E thone pastaj ku I gjen parate Likja, qe fiton me blerje votash, mbull gjyqe, prish fakte…….
  Ja Mafia shqiptare

  Reply to this comment
 7. hasani September 10, 08:08

  Eshte nje kokerr idioti qe nuk ka shok. Varja mjafton te jesh kushuri i Metes dhe ska problem sa legen apo debil je.

  Reply to this comment
 8. TOMORRI September 10, 11:45

  nuk mbarojne hajdutet e LSI hasnjehere ne shqiperi

  Reply to this comment
 9. goni September 10, 14:51

  po ate pershkrimin e ka qare fare. Fale rrjetit te te gjere te miqve qe kane mbarur shkollen ne qipron turke :)))))

  vari karin komplet shqiparia

  eeeeeee shqipri tu befsha, ca nuk ke pjelle

  Reply to this comment
 10. hajdari September 13, 13:22

  Ky eshte një kokerr k.. qe s’e ka shokun. Fakti qe vjen nga familja e debileve Meta nuk perben merite. Një fshatar safi megaloman qe erdhi nga askundi. Dhe ky si Majlindi i Monikes u emerua per të vjedhur. Keta të lsi kane një të mire: Jane të sinqerte dhe e thone haptas qe ne do te rruajme cte na dale para.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*